Tomo Vinkovic

Palo malo snijega pa sam cistio:osmeh:
imag0824.jpg

imag0828.jpg

imag0833.jpg

imag0829.jpg
 
Razmišljam se za kupovinu nekog tome, potreban mi je za obradu budućeg malinjaka 1.7ha. Imam univerzal 445 ali mi je mnogo širok, pa bi mi međuredni prostor bio baš veliki a sa tomom bi trebalo da bude dovoljno 2.2m međurednog prostora. Zemlja koju obrađujem je pod osrednjim nagibom, ne znam sad tačno koliko stepeni, negde između 15 i 20 stepeni. Šta mislite, da li je dovoljan taj od 18ks ili 21ks ili biste mi ipak preporučili neki od 30ks?
 
Ja mislim da ti je dovoljan neki od 18ks ili 21ks.Pretpostavljam da ces sa njim da freziras,a to dobro rade i ovi mali,jedino sto je njihova freza 100cm,a kod 30ks je 120cm.Medjutim,nesto razmisljam ako je bocni nagib stvarno 20 stepeni,to bi vec mogo da bude problem za njega.
 
uzmi jacu masinu zapinje on u frezi i bez nagiba,ja imam 419 al bez snage nema posla i pre zavrsis naravno.
 
Izgubljen ovaj deo što zateže ručnu kočnicu na tomici, a nemam prestavu kako izgleda, pa bih molio nekog ko ima tomu 821 da mi slika ovaj deo i da okači sliku da ga napravim. Evo slike šta treba, to je onaj deo koji ide na štel šafove i ide gore u onu rupu na polugi ručne.
 
Imam Tomo Vinkovic TV 523, 102mm klip, i zanima me gde ima da se kupi nov motor ili novo kuciste motora. Tip motora kod mene je LDA 820 proizvodjac DMB BGD. Ima li neko da radi generalnu ovog motora, ako moze kurir postom. Hvala
 
Pozdrav drustvo.Juce sam ,,otvorio'' tomicu opet zbog onog kljuca,iskace ponovo iz druge brzine.Sve smo pregledali,kljuc izgleda odlicno,malo se potrosio,menjan je 2012 godine.Zupcanik druge brzine sasvim solidno izgleda a i sve ostale.Da li moze postojati jos neki razlog iskakanja(mozda dobro ne uzubi)?Ne bih da ga sastavljam dok sve ne proverim a nista se ne vidi da je lose.

- - - - - - - - - -

Izgubljen ovaj deo što zateže ručnu kočnicu na tomici, a nemam prestavu kako izgleda, pa bih molio nekog ko ima tomu 821 da mi slika ovaj deo i da okači sliku da ga napravim. Evo slike šta treba, to je onaj deo koji ide na štel šafove i ide gore u onu rupu na polugi ručne.
Ja imam 732 mogu ti slikati ali ne znam da li je isto pa ti uporedi.Slikacu sutra ako nisi zavrsio sa tim
 
Danas sastavio tomu,zamenuo ponovo kljuc i zupcanik druge brzine.Sledece nedelje cu ga valjda i detaljno zavrsiti.Ovom prilikom zelim da se zahvalim nasem clanu,,joekiki'' na paznji i savetima!:bravo:
 
Posto treba da bacim vestacko djubrivo po vocnjaku zanima me da li je neko kacio ciklon za njegovo razbacivanje i koliko kilograma moze toma 732 da podigne na hidrauliku.Treba da bacim 500 kg prihrane pa da vidim da li moze iz dva puta po 250 kg.Ciklon ima oko 50-60 kg.
 
Nazad
Vrh