Tomo Vinkovic

Skoro je kod mene bio clan MARKO SUMADINAC pa evo jedna slika sa njim i tomom :)


tomiica.jpg
 
i ja sam napravio vadilicu za krompir za tomicu ali drugi sistem,sa toskom koji se okrece i izbacuje krompir na stranu.mada mislim da je ovaj nacin sa excentrom bolji.
 
Hvala Dejane,jeste dobar.Ove godine su uslovi izuzetno losi jer je mnogo padala kisa,a i dalje pada pa je mokro i blatnjavo,a i put je na nekim mestima odnela voda tako da ne mogu da tovarim kao ranije.Jos uz sve to i drva cerovina puna vode i teska kao tuc.Do ovog mesta na slikama je sve uspon i sad tovarim 0,7-0,8m pa posle teram 2m do 2,5m.Danas sam mu natovario 2,5m i stvarno oseca teret.
 
Ma i ja sam radio ranijih godina,ali je uglavnom bio laksi jer su leta bila susna i vrela i uvek izmesam hrast i cer.Sad samo cer i to se iz nekih bukvalno sliva voda kad ih zasecem da obaram i tako se i ja i tomica mucimo i patimo,ali se nadam ne jos dugo.
 
Dobar mu je tomislav,jedino ga je po meni malo zasro ovom bojom,ako mi se necini ovo je nesto nalik masinolu(il kako se vec zove,ona boja sa kojom se farbaju masine)
Slaba ti je ova vadilica,moras ojacati,inace bice ko sa nagrtacem za kompir(ti znas najbolje kako je bilo)
Prevrnuo si ovu moticicu,trebalo je obrnuto,a ako vec oces ovako,oceci ovo parce cevi,ljustice kompir
Al ja misim da ovakva kakva je na slici nece vrsiti posla,tj neces ni metar popvaditi i polomice se
 
Jes dobar je tomo ocuvan je a i malo je koristen nije to jos skroz zavrseno ojacacu ja to jos nije nista prevrnuto probao sam ja cu i vadi dobro.
 
I meni naivno izgleda (bez ljutnje),mozda i radi dok ne naidje na prepreku,polomice se,drugo sam prikljucak za traktor si trebao napraviti kao za plug ili tanjiracu (mogucnost stelovanja),ali pohvale za trud
 
Ma mislio sam ja da napravim ovu klasicnu no nisam imao ploce,pa sam se onda odlucio na ovo vidjecemo kako ce se se ponasat kad budem vadio krompirn kad sam napravio vadio sam jednu malu brazdu i vadilo je solidno:osmeh:
 
Svaka tebi cast za trud,ali si napravio neke ocigledne greske.Verujem da to funkcionise i da vadi krompir,ali sam isto tako siguran da je uz isto rada i materijala moglo i bolje i mislim da ces i sam da uradis prepravke kad pocnes vise da radis sa njim.
Ja naprotiv nikako da se nakanim da makar pocnem tu vadilicu.

- - - - - - - - - -

Evo ga jedan odlican TV http://www.kupujemprodajem.com/Traktor-Toma-Vinkovic-15808200-oglas.htm?filter_id=517
Jel zna neko koji je ono plug?
 
Nazad
Vrh