Tomo Vinkovic

Ima li neko ziv od vlasnika tomica?Jel se radi nesto sa njima ili makar oko njih?

Ja napokon zavrsio sredjivanje mog toma,ostalo jos samo tegove da okacim i neke sitnice oko struje,i da ofarbam prikljucke,neke sam vec ofarbo,a neke cak nisam jos ni dotero
tomo-036.jpg
 
Odlicno,sve pohvale,mozda su ovi kablovi od svetala predugacki,da si ih etazirao uz drzac svetala,tako se ne bi ni videli,a ne bi bili prosto mamac za neke pepreke (grane u vocu,npr.) i tako se otkinuli,jos jednom sve pohvale za trud
 
Kablove cu da obmotam crnom izolir trakom i zakacicu za nosac
Jos neke sitnice da uradim i ide na prodaju,posto bi ipak uzo neki veci traktor(najpre imt539),pa ako se nekom svidja ili mu treba neki savet nek se javi na pp

- - - - - - - - - -

Znali neko koji safovi idu za tegove,nije mi subler kuci da izmerim a nijedan od safova koje imam neodgovara(mozda se i navoj pojebo jer su tegovi napolju stajali,od pomoci bi mi i samo debljina safa,da bi naso tu uzerznicu)
 
za serije 4xx i 5xx srafovi koji nose tegove su M10,kljuc 17 (4 kom),ako su navoji osteceni,probaj da samo proteras ureznicu M10,ako ne,onda M12,s' tim da moras malo da prosiris i rupu na felni
 
Planiram da kupim Tomu Vinkovica,pa me intresuje koji mi je najbolje da uzmem.Sa njim bih iskljucivo radio u malinjaku (frezeriranje i prskanje) na ravnom terenu.Ima li ko neku preporuku?
 
Pa najbolje bi bilo da uzmes 730 ili 731/732.Mada ako koristis samo za to sto si napisao verujem da bi bio dobar i neki jednoklipac,18ks ili 21ks.
 
Planiram da kupim Tomu Vinkovica,pa me intresuje koji mi je najbolje da uzmem.Sa njim bih iskljucivo radio u malinjaku (frezeriranje i prskanje) na ravnom terenu.Ima li ko neku preporuku?
Zavisi i od povrsine koju imas,za relativno vece (preko 2ha) onda TV 730,731,732 (30ks),za manje povsine ti je dovoljan TV 521,522,523 (21ks),naravno da posao moze i da zavrsi TV 418,419,420 (18ks),sve zavisi koliko si para planirao za kupovinu
 
Poslednja izmena:
Odlicna vadilica.I ja sam planirao da je pravim,ali kad vidim ovu tvoju ne deluje mi bas lako i jednostavno da se napravi.Ima tu dosta posla da bi se odradilo kako treba,tako da ce verovatno i dalje da radi motika.
 
Svaka čast odlično odradjeno mogu li se dobiti neke mere i još koja slika pa da polako pravim jednu takvu sebi :osmeh:
 
Ma može samo reci koja te mera interesuje jer moram da izmerkam pošto nikakav crtež nisam pravio,kako ispalo tako ispalo pa se na kraju sastavilo:osmeh:
 
Nazad
Vrh