Tomo Vinkovic

Bora je napisao(la):
Pre 20 godina sam,sa takvom prikolicom skupljao seno,koje je bilo malo vlažno.Dešavalo mi se da seno obmota oko vitla i napravi valjak,tako da se zaguši.Neznam kako bi izgledalo sakupljanje,poluosušenog sena i silaže,mislim da neće to ići :udri:
za 20 god stvari malo napreduju zar ne? ::namigivanje::
http://www.steyr-traktoren.com/Medi...0e5e02dd34f0/Traktoren/Kompakt/Kompakt/05.jpg
Evo, ne može modernije prednja kosa i odmah samoutovarna i silaža....ili se nosi za zeleno, a može i kada se osuši ili prosuši.
Ima puno filmića i na yutube ali, iskreno mrzi me da tražim.
 
He he,nije malo,nego baš dobro napreduje.Iskreno ja sam i tada skupljao seno,onako slučajno,i posle toga više ne.A sada vidim zaista ima svega ::svaka cast::
 
Pozdrav svima.
Evo ja sam novi na forum, citao sam sodrzine dugo vreme, ima dosta zanimlivi stvari.
Imam traktor Tomo Vinkovic 821 sa dosta priklucoci: jednobrazdni, dvobrazdni, tribrazdni plug, drljaca, podrivaci, kiper prikolka i prskalica. Odlican traktor za voknjak i povrtalstvo(bavca). Imace slike kad skuzim kako se stavjaju...
 
ides na ubaci sliku odaberes datoteku kad ti je uplouduje prekopiras link u poruku i posaljes :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Jednom u zivotu sam vozio Tomicu od staroga kuma,ma daj covijece to je skalamerija malo zesca,moja zena mu pomagala krompir kupiti i odem po nju i na rakiju na kraju ali moj stari kum se malo napio posvadja sa zenom i otisao spavati je.es krompire,nema druge nego ja upalio TOMASA (na spagu) i zakacio nekakav gumenjak.Uuuu samo kad se sijetim jedva sam ja to u brzinu ubacio da uskladim zadnje i prednje tockove a da moze vuci posto je bilo brdo,ili prednji kopaju a zadnji se vuku ili obrnuto na kraju sam na jedvice jade uskladio brzinu prednjih i zadnjih tockova :udri: :udri: :udri: a mota se kao zmija, neravan put samo gledam kad ce mi ona 2 tockica noge satrati a TOMAS kao da je dosao sa Ruskog fronta tako izgleda :udri: .
 
По овоме што си написао ја видим проблем у теби не у трактору јер управо та необичност га чини моћним.
 
ma to je oanj stari tip sa dva mjenajca skorz bezveze masina volan na zubce,tezak da bog sacuvaj,to sto se migolji to svaki tomo radi bez hidr. volana,inace i ja imam toma vinkovica ali 420,sa jednim jenjacom i dosta boljim novitetima nego u ovog starog,inace ima on raznihn edostataka i tezak je az voznju ali se covjek vremenom navikne
 
MATRIX
u pravu si ali sa tim traktorom nema rada to je ziva krvopija koliko sam uspio vidijeti i dozivijeti,ja se cudim kumu starom kako on to vozi i scim radi doduse za dvije krave kosi,grabi i drva dovuce 20-tak metara.Jos se ja njemu cudim sto on kaze da ga ramena satrase kad kosi kako i nece ja mislim da ona kosica zadnja vuce cijeli traktorcic u stranu tako da kao sivonja moras u lijevo vuci volan :udri: .ma neznam ali u moje dvoriste nema sanse da bi usao kad sam ono vidjeo.
 
Evo slike mog stroja
24pw654.jpg

2uhxukl.jpg

s4nzgm.jpg

29cqa0l.jpg

a0e4k6.jpg

23r8zp.jpg

Post je spojen: [time]1289678740[/time]
_________________________________________________
33079ti.jpg

2dv30gk.jpg

2hgfg5k.jpg

abpgtl.jpg

qo8t1e.jpg

vnftba.jpg

2nt8agw.jpg
 
Vijerujem da je za tvoje potrebe dobar meni bi valjao mozda za sumu(za tijesnac) ali da je vislji jer kad nasjede na panj samo se tockici vrte.Imali su prije kod nas njih par Tomasa ali kad su probali bolji odmah su ga se rijesili ja vecu prikolicu vucem za Fijatom ako nevijerujes poslikam dimenzije i stavim na forum inace vidim da sa njim ores,spartas,drljas i vijerujem da te dobro sluzi u tvome poslu i da ti bolji netreba.
 
Jeste za moi potrebi odlican, radim snjim oko jutro zemja i nesto usluzno, ko zove ne odbivam.
Inace so veci traktor ne bi mogao da orem u plastenici i u voknjak. A ponekad ako zatreba pozajmim od prijatelj i veca prikolica:
2ec3rr5.jpg

22axbd.jpg
 
Super super ::svaka cast:: i ja sam mislio nekad davno da bih ga uzeo za sumu ali da metnem tockove 12x4x28 ali kratak je pa bi zapinjali jedan za drugi pa sam odustao,inace svaka cast :ppozdrav: .
 
CAR je napisao(la):
Jednom u zivotu sam vozio Tomicu od staroga kuma,ma daj covijece to je skalamerija malo zesca,moja zena mu pomagala krompir kupiti i odem po nju i na rakiju na kraju ali moj stari kum se malo napio posvadja sa zenom i otisao spavati je.es krompire,nema druge nego ja upalio TOMASA (na spagu) i zakacio nekakav gumenjak.Uuuu samo kad se sijetim jedva sam ja to u brzinu ubacio da uskladim zadnje i prednje tockove a da moze vuci posto je bilo brdo,ili prednji kopaju a zadnji se vuku ili obrnuto na kraju sam na jedvice jade uskladio brzinu prednjih i zadnjih tockova :udri: :udri: :udri: a mota se kao zmija, neravan put samo gledam kad ce mi ona 2 tockica noge satrati a TOMAS kao da je dosao sa Ruskog fronta tako izgleda :udri: .

Imao sam takvog Tomicu iz 1965. godine i nakon prve vožnje iz avlije na ulicu reko: Šta je ovo:haha: Neš ti dugo kod mene. :nono: I tako je i bilo, njega je zamjenio TV-826.
 
Imao sam i ja takav stari tomo PE-18, prodao sam ga pre 5 godina. Meni je i on bio dobar, ali prodao sam ga zasto mi izlegla dobra prilika za novi. Jeste da je malo kompliciran za vozenje (2 menjaci) ali brzo se sviknes na to i nema vise problema. To nije uopste los traktor raden 60 tite godini.
 
Evo nekoliko slike od utovar gnoja ovih dana
282djx1.jpg

icimbs.jpg

2iucm5u.jpg

xdw8pu.jpg

i video
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=l42CY1-B3nA&feature=rec-LGOUT-exp_stronger_r2-2r-8-HM[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Sh2gABrgDsg&feature=mfu_in_order&list=UL[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sYaq8F_I9m8&feature=mfu_in_order&list=UL[/youtube]
Pozdrav...
 
jel zna neko za roto kosu za stari tip tv 522,polovna naravno.Nasao sam na nelliko mesta ali je kopcanje u 3 tacke,kod mene je na kardanu i pogon i dizanje hidraulikom :cao:
 
to mi je velika zjbancija,imam dosta prikljucaka za stari tip,pa mi se ne isplati da samo zbog kose prepravljam,ali se slazem da je prakticnije u svakom pogledu
 
Nazad
Vrh