Tomo Vinkovic

Ja sam cuo da nepostoji tam 60 nego samo 64,65,70,75.Pa me zanima ako neko mozda zna pasujeli ovaj od 75 na toma inkovica 420???Izvinite ako sam dosadan sa volanom.
 
Ja koliko znam postoji TAM 60 i to je motor ako se ne varam kao na 558,560...Mislim da su svima njima isti upravljacki mehanizmi,jer je to sve manje vise isto,sve je to takozvani "Tamic" ili "Tamce".Kod "dajca" je verovatno drugacije posto je to potpuno drugaciji kamion.
Edit:pretece me Dejan:osmeh:
 
Tamici su nosili oznake:2000(prvi su bili kontrasi,soferka iz 2dela),2001,60,75,80,80t35(kratki)80t50(dugacki),80t35 i 80t50 su poznati pod nazivom90
Ako sa kabine iste(razlike samo u masci,farovima i enterijeru)logicno je da si isti volani.
U tamicu 60,imt558 i imr60 su isti motori.
Dajcevi su imali oznake:4500,5000,5500(svi su vazdusari)
 
pa i oko ovoga ima posla, a zima je duga :) pretrazi otpade malo, moze jeftino da se nadje bre, imas celog mercedesa za 20.000 dinara, skines servo, prodas ostalo u staro gvozdje i na nuli ces biti, samo ruke te kostaju. kako hoces, tvoj Toma, ali ne znam sta ces dobiti sem manjeg lufta, a isto je posao
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]


www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]


www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

Evo slike busaca sto sam ostao duzan...nisam stigao!
 
Nosač treba praviti za svaki drugčiji volan a kad se več menja volan se menja da bi bio bolji,lakši sa što manje lufta.Sa tamičevim nečeš dosta pridobit od toga samo posla češ imat.Potraži od starog BMW da ti ne treba redukcija a nosač se več nekak napravi a to bi bila velika razlika prema postoječem.Vremena je dosta preko zime da se nađe i smontira a i neče bit puno skuplje prema glavi od tamiča.
2wv.gif
 
@darko7797 - najbolje ti je da ostaviš originalno stanje volana na traktoru! Mani se bilo kakvih izboljšanja, i prepravki... Veruj mi"...to ti je najbezbolnije u tvom slučaju za TV420!
Dobro je to tako kako je...

Živ bio...
pozzz joe!
 
moze,to je stari tip kose koji se kaci preko kardana i 4 sfrafa,tako da kardan sluzi i kao pogon i kao poluga za dizanje hidraulikom,kao za frezu
 
Nazad
Vrh