Tomo Vinkovic

zasto mu ne nabacis farove,ovako izleda ruzno ?
Moracu da mu nabavim imali su neki pa sam ih skinuo bili su polomljeni,treba da ga prefarbam u crveno,da mu sredim volan posto ima mnogo lufta isto tako i sredinu i kocnice uopste mi ne rade i bice ko nov:osmeh:

- - - - - - - - - -

Samo neznam sucim bih mogao da mu skinem ovu mast i ulju po motoru?
 
moze li ovo da posluzi za nagrtanje krompira
grlacka.jpg
 
pa ako uradis sire ove podrivace sigurno da moze, jos ako ih malo iskosis kao plug sto je, da nagrce bas dobro... ja cu tako nesto da napravim do proleca, samo cu verovatno za dve vrste samo..
 
Ja imam toma vinkovica pe 18,1973god.Od prikljucaka imam plug,frezu,podrivac,drljacu i raonik za sneg,a napravicu prikolicu,ogrtac i vadilicu kompira,rotokosu i mozda pumpu za vodu u sejacicu za kukuruz.Evo slika,bice jos:
 
Moze li od kojeg drugog tamica da se ugradi volan na toma vinkovica 420 sem od tama 60 nemogu da ga nadjem moze li od 64,65,70,75...Treba mi brz odgovor.
 
darko 7797 najbolje mast cetkom i naftom da istrljas dobro i na pumpama imas sredstvo za pranje motora [odmascivac] . njime ga posle naprsces iili cetkom naneses i vruce vode ispolivas i ko nov. time uvek perem i sebi i drugima posto radim oko mehanike. nije skupo oko 300-400 din za 1L
 
darko 7797 najbolje mast cetkom i naftom da istrljas dobro i na pumpama imas sredstvo za pranje motora [odmascivac] . njime ga posle naprsces iili cetkom naneses i vruce vode ispolivas i ko nov. time uvek perem i sebi i drugima posto radim oko mehanike. nije skupo oko 300-400 din za 1L
dobro moracu to kupiti znaci samo sa tim nanesem i isperem vrucom vodom?
 
ako je deblji sloj ili naslage treba ih ugrubo necim skinuti. ja obicno naftom dobro i cetkom isrljam da odmasti posto nafta neisparava ko benzin. posle jos jednom ponovim i nanesem odmascivac .neki su u boci sa strcaljkom ili obicni odmascivac uzmem pa cetkom. on se ispira vodom a vruca najbolje skine. kad se osusi moze se ponoviti jer odmascivac je vodoispirljiv.znaci ako je vlazno od vode nemoze da odradi posao
 
Taj odmašćivač imaš na svim nisovim pumpama i ruske je proizvodnje, piše "akra" na njemu i naslikan je motor, imaš na njemu onu štrcaljku i nije ti potrebna četka, e sad dali ide na suv ili mokar motor neznam sigurno, uglavnom imaš upustvo na njemu i znam da odlično pere masne delove.
 
Nazad
Vrh