Tomo Vinkovic

na mom nema lufta milimetar,fabricki,prve spone imalo malo na onom srafu sto drzi rukavac sto ide na sponu njega dotego i ko doksa.
 
postao sam vlasnik Tome Vinkovica 730, 80 godiste, 1130 radnih sati ima, fabricke gume na njemu, lufta u sredini malo jako, u volanu dosta. Izmenjao sam mu ulja, filtere, pali na kljuc. Od prikljucaka imam plug dvobrazdni, podrivac, sejalicu za kukuruz, prskalicu nosenu 200l, atomizer vuceni 600l, frezu 1.30m fabricku. Planiram da napravim drljacu preko zime za njega i neku prikolicicu :) okacicu par slika za koji dan!

Sto se kocnica tice, i ja sam ga probavao bas, natovarim dva metra drva(bagrem) i stanem na sred brda gde je bas veliki uspon i stoji bez problema, cak mi je i rucna drzala.
 
postao sam vlasnik Tome Vinkovica 730, 80 godiste, 1130 radnih sati ima, fabricke gume na njemu, lufta u sredini malo jako, u volanu dosta. Izmenjao sam mu ulja, filtere, pali na kljuc. Od prikljucaka imam plug dvobrazdni, podrivac, sejalicu za kukuruz, prskalicu nosenu 200l, atomizer vuceni 600l, frezu 1.30m fabricku. Planiram da napravim drljacu preko zime za njega i neku prikolicicu :) okacicu par slika za koji dan!

Sto se kocnica tice, i ja sam ga probavao bas, natovarim dva metra drva(bagrem) i stanem na sred brda gde je bas veliki uspon i stoji bez problema, cak mi je i rucna drzala.
Mislim da kod mene ima jedan koji bi prodao orginalnu drljacu za Tomu Vinkovic... Ako nekog zanima neka se javi na pp.
 
Fabricki kako god da popravljas mora da ima bar malo lufta.To malo mu dodje oko 1/4,moj sad ima 1/3 kruga luft,a popravljan je pre nekoliko godina.
Isto tako kocnice,koliko god da stelujem u rikverc koci osetno slabije.Pre neki dan saprem ga uz jedan veliki uspon da vidim kako ide i na pola uspona da stanem,a on nece da ukoci nego u rikverc jedno 5-6m i to prazan.Srecom da nije bio neki potok iza jer ko zna kako bih onda proso.
Sta ti mislis sta mi je bolje da ga popravim ili ugradim od tamica?
 
postao sam vlasnik Tome Vinkovica 730, 80 godiste, 1130 radnih sati ima, fabricke gume na njemu, lufta u sredini malo jako, u volanu dosta. Izmenjao sam mu ulja, filtere, pali na kljuc. Od prikljucaka imam plug dvobrazdni, podrivac, sejalicu za kukuruz, prskalicu nosenu 200l, atomizer vuceni 600l, frezu 1.30m fabricku. Planiram da napravim drljacu preko zime za njega i neku prikolicicu :) okacicu par slika za koji dan!

Sto se kocnica tice, i ja sam ga probavao bas, natovarim dva metra drva(bagrem) i stanem na sred brda gde je bas veliki uspon i stoji bez problema, cak mi je i rucna drzala.
koliko para je to izaslo ?
 
postao sam vlasnik Tome Vinkovica 730, 80 godiste, 1130 radnih sati ima, fabricke gume na njemu, lufta u sredini malo jako, u volanu dosta. Izmenjao sam mu ulja, filtere, pali na kljuc. Od prikljucaka imam plug dvobrazdni, podrivac, sejalicu za kukuruz, prskalicu nosenu 200l, atomizer vuceni 600l, frezu 1.30m fabricku. Planiram da napravim drljacu preko zime za njega i neku prikolicicu :) okacicu par slika za koji dan!

Sto se kocnica tice, i ja sam ga probavao bas, natovarim dva metra drva(bagrem) i stanem na sred brda gde je bas veliki uspon i stoji bez problema, cak mi je i rucna drzala.
Cestitam na kupovini.Neka te dobro sluzi i skuplji da ti zaradi.:ppozdrav:
Sta ti mislis sta mi je bolje da ga popravim ili ugradim od tamica?
Darko,za taj od tamica stvarno ne znam jer se nisam susretao sa tim budzevinama.Jednostavno to kod mene niko nije ugradjivao.Svakako nije lose da popravis svoj volan,ali ja koji god da sam probao mora da ima lufta.Moj trenutno ima tacno 1/3 kruga,pomirio sam se sa tim i tako teram godinama.
 
imaju tu neke plocice u volanu da se srede i nema lufta,zeznuto je voziti sa luftom mnogo ce vrca tesko ga navatati samo vintas.
 
img8381.jpg


- - - - - - - - - -

ja sam ugradio od tamića 3 god nemrda
a od kojeg tamica?

- - - - - - - - - -

img8380.jpg

evo jos jedna slika mog tome konacno sam naucio da ubacam slike:cool:
 
Cestitam na kupovini.Neka te dobro sluzi i skuplji da ti zaradi.:ppozdrav:

Darko,za taj od tamica stvarno ne znam jer se nisam susretao sa tim budzevinama.Jednostavno to kod mene niko nije ugradjivao.Svakako nije lose da popravis svoj volan,ali ja koji god da sam probao mora da ima lufta.Moj trenutno ima tacno 1/3 kruga,pomirio sam se sa tim i tako teram godinama.

Taj volan je jako jednostavno popraviti tako da nema ni malo lufta kupe se novi aksijalni ležajevi koji su bagatela i dvije tanjuraste matice koje se stave jedna naspram druge kako bi ublažili udare na ležaj koji tada duže potraje sve se složi kako je bilo i to je to samo se pripazi da ima jednak hod lijevo i desno kod sastavljanja.
 
Nazad
Vrh