Tomo Vinkovic

A čuj ovisi za što ti trebaju i koje priključke ćeš koristiti. Imaš na Poljoprivredni-forum temu Tomo Vinković i tamo možeš dosta pročitati o njima i vidjeti neke slike u radu. Zatim na Traktor moj forum, pa na Stajnica forumu itd. Kod nas se ti mali od 21 ks model TV-523 može naći za oko 2000-2500-3000 eura, sve ovisi u kakvom su stanju, jel. Inače to su vrlo žilavi i za svoje kile i snagu vrlo jaki traktorčići samo se treba na zglob naviknuti. ::namigivanje::
 
Juče je jedna žena prodala tomu od 18 ks +grabulju+prskalicu+frezu+prikolicu+plug za svega 120000dinara.Toliko je tražila i toliko joj je dao neki tip koji radi orahe na veliko.Taj toma nije radio (paljen) više od pet godina i taj dan je upalio iz drugog pokušaja.
Mislim da je to za džabe.
 
samo nabrojano oruđe vredi toliko, možda i više ako je u dobrom stanju + traktor!
 
Pa sve je to radilo dok je taj deda bio živ i radio šljivik sa time.Čak mislim da Toma nikada nije ni radio nešto teže sem što je vukao prikolicu sa šljivama.Taj lik što ga je kupio radi na veliko onaj sistem orah-kajisija-orah pa mu treba da frezuje i prska te voćnjake.tačno ga je usralo da naleti na tako nešto dobro ,a jako jeftino
 
@ kombajner

znam da je offtopic...a koliko dodje na veliko radit orase??
 
a pardon.. ::namigivanje::

misli sam na didi-ja...kad imate slicne slike...onako na prvi pogled.

sto sam tacnije htjeo pitati...do koje velicine njive se mozhe raditi , sa relativno "malim" tomo-m?

recimo odrzhavati planatzu oraha, sto prelazi u sljedece pitanje...od koje velicine parcele orah postaje tek da bude
rentabilan?

pozdrav

zzzZZZZZZZzzzz
 
ovde kod nas na pesku sa tomicom obrađuju i do 2 - 3 hektara voćnjaka i vinograda
ja ga imam već skoro 30 godina i bezprekorno radi u vinogradu, delova ima u subotici dovoljno
ako budem uspeo da zasadim lozu sledeće godine onda će moj da radi na 3,5 hektara
 
još predratni model 732

3322e5s.jpg
 
steta da nisi bolje pogledao sliku jer na njemu piše da je slika iz sk. (slovačka)
o mom traktoru ću staviti sliku malo kasnije kada mi deca prebace sliku na pc
 
Nazad
Vrh