Tomo Vinkovic

Ne serija sedam oznacava tip traktora imas 718, 721 ,723 730, 732 razlikuju se po konjima tj snage motora sto oznacavaju dva zadnja broja i boja je drugacija za svaki traktor razlicite snage kao i velicina traktor.To su starije serije nove su crvene boje i pocinju sa brojem 8.
 
Pozdrav ljudi, može li neko da objasni razlike između modela serije 7? Svi imaju 30ks?

Evo pa sam malo pogledaj ,,,,,,,
serija 400:
418-stariji tip 18ks (1 cilindar)
419-stariji tip 18ks (1 cilindar)
420-noviji tip 18ks (1 cilindar)

serija 500:
521-stariji tip 21ks (1 cilindar)
522-Ruggerini ? ks (2 cilindra)
523-noviji tip 21ks (1 cilindar)

serija 700:
730-stariji tip 30ks (2 cilindra)
731-noviji tip 30ks (2 cilindra)
732-noviji tip 30ks (2 cilindra)

serija 800:
818 - 18ks (1 cilindar)
821 - 21ks (1 cilindar)
822 - 21ks (2 cilindra)
826 - 24ks? Slavija (2 cilindra)
830 - 30ks (2 cilindra) 419 je noviji tip - kocnice i hidraulika drugaciji u odnosu na 418
522 je s Lombardini motorom (LDA 820 kao i na 523)
523M je sa motorom MWM
731 je nesto kao medjuserija - neki imaju rezervoare kao 730 a neki kao 732.....najvise 731-inica sam vidio s hidraulicnim volanom, uglavnom na svim 731 su kocnice kao na 732 sto i jeste najveci problem kod 730
822 ima motor Ruggerini
418, 419, 420 - Lombardini LDA 100 (hod 90 borung 100 mm)
521, 522, 523 - Lombardini LDA 820 (hod 100 borung 102)
523 - MWM
730, 731, 732 - Lombardini LDA 672

818 - isto kao 4xx
821 - isto kao 5xx
822 - Ruggerini
826 - Slavia
830 - isto kao 7xx

---------- Poruka napisana u 01:54 ---------- Prethodna poruka je at 01:51 ----------

Ne serija sedam oznacava tip traktora imas 718, 721 ,723 730, 732 razlikuju se po konjima tj snage motora sto oznacavaju dva zadnja broja i boja je drugacija za svaki traktor razlicite snage kao i velicina traktor.To su starije serije nove su crvene boje i pocinju sa brojem 8.

Koliko ja znam serija sedamsto nema 18 , 21 , 23 ks , neš ne štima !!!!!
 
Hvala veliko, treba mi prikolica za rasturanje stajnjaka a nisam siguran da li bi tomo mogao vući iako se u specifikaciji navodi 22kW kao minimalna potrebna snaga traktora, ovo su dimenzije, zapremina utovarnog prostora i ostali podaci:

Länge 3,40 m
Breite 1,12 m
Höhe 1,72 m

Kastengröße 0,86 x 2,25 m

Ladekapazität 1,7 m3

zul. Gesamtgewicht 1900 kg
zul. Achslast 1670 kg
zul. Stützlast 270 kg
Eigengewicht (ohne Zubehör) 520 kg

Streubreite (serienmäßig) 0,90 m
mit Zubehör „Breitstreuwalze“ 1,80 m

Spurweite 990 mm
Bereifung 205/65R15

zul Höchstgeschwindigkeit 25 km/h

Schlepperstärke min. 22 kW

Zapfwellendrehzahl max. 540 Upm

Mindestfördermenge/Zugfahrzeug 10 l/min
Mindesdruck/Zugfahrzeug 100 bar
 
@arno u pravu si to je serija 5 serija sedam 730 732 ,731 nisam nikad video koje je on boje.

plavi sa crvenim motorom , naranđasti sa zelenim motorom evo pa ih malo pogledaj , bilisu to ljepi traktorčići ,,,,,,,,,,,,,davno,,,,,,,,

http://www.google.hr/search?tbm=isc....,cf.osb&fp=89141ca3dc461cc4&biw=1135&bih=692

---------- Poruka napisana u 02:36 ---------- Prethodna poruka je at 02:31 ----------

Hvala veliko, treba mi prikolica za rasturanje stajnjaka a nisam siguran da li bi tomo mogao vući iako se u specifikaciji navodi 22kW kao minimalna potrebna snaga traktora, ovo su dimenzije, zapremina utovarnog prostora i ostali podaci:

Länge 3,40 m
Breite 1,12 m
Höhe 1,72 m

Kastengröße 0,86 x 2,25 m

Ladekapazität 1,7 m3

zul. Gesamtgewicht 1900 kg
zul. Achslast 1670 kg
zul. Stützlast 270 kg
Eigengewicht (ohne Zubehör) 520 kg

Streubreite (serienmäßig) 0,90 m
mit Zubehör „Breitstreuwalze“ 1,80 m

Spurweite 990 mm
Bereifung 205/65R15

zul Höchstgeschwindigkeit 25 km/h

Schlepperstärke min. 22 kW

Zapfwellendrehzahl max. 540 Upm

Mindestfördermenge/Zugfahrzeug 10 l/min
Mindesdruck/Zugfahrzeug 100 bar


Tomo može svašta vući i raditi , praznu prikolicu u svakom slućaju a dalje zavisi od terena , pa prema tome se i mora trpati koliko može vući a bome i sa čime se može sigurno zaustaviti !!!!
 
Evo snimka koji me je pošteno zabrinuo:

To je kolega stavio na HR forum pa je tamo malo i objasnio da se inatio da izvuće što se ne vidi na snimci da je uzbrdica i dosta balovo , ali to te ne treba zabrinjavati kao što sam rekao sve zavisi od terena , opterećenosti prikolice , a sve pomalo uvjetuju i naše potrebe , jer ako nam ne odgovara veći traktor onda se i sa priključcima moramo prilagoditi poslu koji radimo , a za svaki posao se trebamo i pripremiti , recimo ako je potreba takva kao na snimci tada je potrebno staviti lance pa bi išao bez problema , evo da te malo smirim , isti traktor sa lancima ,,,, pa presudi ,,,,,,,,,,

http://www.youtube.com/watch?v=u62agaKQeLE
 
sve to stoji sto si napisao,ali meni se cini da ova prikolica nije od TV,tockovi su mnogo pozadi,a za traktore poput TV najbolje su one koje su "podmerene"tako da pritisak na rudi ne bude ni mali ni veliki kako bi traktor sa vucom4x4 imao maximalnu vucnu silu
 
Istina što kažežeš za prikolicu da nije TOMINA više mi lići na IMT-ovu , ali moje mišljenje o vućnoj sili je drgaćije ,,,,, ovako potovarena prikolica sa ovom raspodjelom kotaća i ovakvom raspodjelom tereta na njoj bi morala ići u NEBO jer stvara veliki potisak na zadnje kotaće a otpor kotaća prikolice je skoro NULA ali uzbrdica i masni dio površine zemlje su odradili svoj dio posla ,,,,,,,,,,,,,,,, A što se tiće same prikolice i kapčenja na tomu tu se u svakom slućaju slažem sa tvojim mišljenjem jer nisam zagovornik tog rasporeda sila iz razloga što je tomina naj slabija točka je SRERDINA i po mome da bi se što sigurnije vozili i što manj je uništavali takva opterečenja bi trebalo IZBJEGAVATI , sa takvim opterečenjem recimo sa špricom kod nagnutih terena i zakretanja dolazi do propinjanja traktora i nesreća se lako dogodi !!!
 
tačno tako,imao sam i prskalicu i tanjiraču i kod njih treba obratiti pažnju,kao i kod natovarene prikolice nizbrdo pri nekom skretanju zna bukvalno da se "polomi" i napravi katastofu
 
Da to znamo svi koji imamo tomeke , zato i sam ne volim kapćiti na njega prikolicu bez kočnice , imam i 539 ali kada se kapči i tomina na njega obavezno se kapći kočnica jer nikada ne znaš kada će doći do proklizavanja i guranja a naroćito kod tome koji se u takvim situacijama sav strga i nema ni pameti ni pomoći samo je pitanje sudbine kako će završiti !!
 
Šta kažete na ovakve kombinacije sa točkovima:


Plavi je mislim od jednog forumaša na HR forumu iz Slovenije ,on kaže da je zadovoljan sa njime u KOŠNJI NA VELIKIM NAGIBIMA i teškim blatnim uvjetima rada , a bilo je još zainteresiranih za izradu ( ako mogu imati IMT -ovi traktori zašto ne bi i TOMO VINKOVIĆ duple kotaće na oba pogona ) a ovaj sa balonkama je isto tako pogodan za mekanije terene a prvenstveno mislim da je takav radi košnje . Bjeli , znali ko što o njemu ???? Vjerojatno malo zna priću o nekolicini tih specijalno proizvedenih traktora ,,, a radi se o seriji od nekoliko komada TV 418 proizveden 2004 g za potrebe solane PAG , upravo zbog toga je bjele boje , SA PREDNJOM RALICOM a da bi mu se povećala vućna i gurajuća sila po betonu stavljene su mu lijepe gumice . sa takvim gumama se mogu naći i AGT - ovi traktori ,









 
Kod AGT-a su dodatna oprema ali da ne idemo u off topic. Interesuju me performanse sa duplim i širokim gumama, čovek je ovako rešio radi stabilnosti a mene zanima vučna sila:



Inače široki točkovi se po narudžbini rade kod vas ARNO u Bjelovaru. Sad, tu bi dobro došli i kakvi prednji tegovi.
 
Što se tiče službenih perfonansi mislim da ih nema , samo iskustva forumaša koji imaju nešto takvo , a orginal se mogu nabaviti u tvornici PIRMA i HITNER u dogovoru sa njihovim predstavnicima mislim da su u mogućnosti isporućiti sve traženo a mogu se i kontaktirati putem Email-a
 
@futurefarming: Na onom videu di Toma ide uzbrdo tu veliku ulogu ima i šofer koji, tako izgleda, nema baš puno iskustva. Da je malo ispustio gume, opalio po gasu od početka, pa druga brza, pa malo ljevo-desno sa volanom (bez blokade) puno lakše i prije bi se popeo. Tomo je mali vrag, samo treba znat izvuć iz njega ono što on može. Što se tiče đubretare i Tome. Sa svojim TV-826 ( 22 KS) sam jednom prilikom vuko Kemper-ovu đubretaru 4 t nosivosti, nakrkanu do ibera sa masnim đubretom. Sve je on to fino uzvuko na uzbrdici na betonskoj ćupriji, pa lagano asfaltom do njive. Na njivi mu je bilo bome na knap jer sam razbacivao po kupusištu di je bilo mekano. Jasno da tako velika đubreta nije za Tomicu te da bi ga daljni rad sa njom došo glave, al htio sam reć da je to Toma, uz znoj, ipak odradio. O voženju đubreta sa njegovom orginal kipericom i sa dvoosovinskom Kikindom 3 t neću ni pričat jer to on odrađuje bez brige. Samo kako kaže ARNO količina tereta ide sukladno terenu. Mislim da bi TV serije 700, a sigurno i serije 400 i 500, sa tom đubretarom išli di god treba. Jedino bi preporučio oprez (sa bilo kojim traktorom) kod ispražnjivanja đubretare (koja ima kopčanje gore, iznad kardana) uzbrdo kad se dođe pred kraj jer onda kad nagura ostatak đubreta na kraj zna dizat zadnji kraj traktora. Al to se rješi na način da drugu (zadnju) polovicu đubretare prazniš nizbrdo. Evo dvije slike Tomice ( TV 818 ili 821) i njemu adekvatne đubretare.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Veliko hvala Bećarino. Ovo je baš vinogradarsko-voćarska đubretara ali nemci prave sa mnogo lima i gvožđa, italijanske su dosta lakše.

sra.a25_media.jpg sra.a45_media.jpg

extra cena,, mada i njima ista pada u zadnje vreme dosta. Nov prima je 8000e mozda i manje mislim da je cak i hinter tu oko 8000 sa svime, treba uskoro zvanican uvoz da krene imam cenovnik na mailu su mi posali

rosuljac, možeš li mi taj cenovnik proslediti? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh