Tomo Vinkovic

pre svega pozdrav i dobrodosao na forum,pokusavam da ti ovo posaljem na pp ali nesto nece.Sto se tice tvog izbora koji TV,obzirom da obradjujes 1ha,moj ti je savet da uzmes TV 420 iz najmanje 2 razloga:
1.TV 420 je mnogo manji potrosac(1 klip,motor lda 100 koji ima 18ks a ne 23ks)
2.TV 420 je najmladji u toj seriji(od 1984.god.do 1988.god),dok serija 7xx se proizvodila jos od 70-ih godina(izuzetak su TV 731 i 732 zeleno - narandzanste boje koji su noviji)
Ja sam sa svojim TV 522(21 ks) obradjivao oko 2ha voca i nesto malo usluzno,kazes da ti ne igra cena tih masina,a ja cu ti reci da je razlika u ceni velika,na racunajuci broj prikljucaka koji ide uz traktor.Nisi napisao sta ide iz taj TV 420,ali znaj da prikljucci nisu ni malo jevtini.Mozda bi jos trebao da znas da se prikljucci kod serije 4xx i 5xx kace na poteznicu,tj.preko klina,dok kod serije 7xx i 8xx kacenje se vrsi u 3 tacke,cisto da znas da obratis paznju i na to,pozdrav i slobodno pitaj sta te interesuje :ppozdrav:
 
gledao sam saobraćajnu dozolu
piše da je model tv420 a da ima 23 ks,pa me to buni ,a godište je 1989,i čovek je prvi vlasnik i daje prikolicu uz traktor
 
bolje pogledaj koja je oznaka motora(ima plocicu na ceonoj dekli),u dozvoli je mozda greska,Ako je Lda 100 onda je 18ks 100%.Sto se godista tice,mozda sam se presao za jednu godinu,ali to nije mnogo bitno.Po meni je vaznije sta sve ide uz traktor,ako samo prikolica,onda ti predstoji kupovina prikljucaka(freza,plug,prskalica...).Ne bi da te plasim,ali freza za njega je izmedju 300 i 500e u zavisnosti od stanja
 
prvo hvala na odgovorima i strpljenju
a znam da treba kupovina priključaka,pratio sam cene,ali ću prvo atomizer tražiti
što se tiče ovih 18ks videću danas sa vlasnikom,ali ja ne bi manji od 22,23ks,mada ako kažeš da mi je taj dobar spreman sam da poslušam

---------- Poruka napisana 24-12-11 u 09:36 ---------- Prethodna poruka je 22-12-11 at 13:58 ----------

eto da se pohvalim
kupio sam juče traktorić tv821 koji je maltene nov,90god,i dobio sam uz njega dvobrazdni plug i podrivač koji nikad nisu stavljeni u zemlju
igrom slučaja sam sam čuo da neka baba prodaje jer je niko ne gleda a danas treba da idem po prikolicu novu ganc original od njega,i to sve za 1700 evrova,tako da mi ostaje samo da još kupim atomizer,ako neko zna ili prodaje slobodno neka javi
 
Poslednja izmena:
TV 821 i original prikolica za 1700?jel ima papire,saobraćajnu,tablice?Ti si ljudino sretene ruke,a što se tiče polovnih atomizera njih ćeš teško naći,ali bilo kako bilo neka te dugo služi!:ppozdrav:
 
ma ima drug sve i saobraćajnu i tablicu,išo sam juče da ga prenesem,al stigo pred kraj radnog vremena pa pregledali papiri i rekli da idem u ponedeljak,deda umro pa njegovi sve rasprodali,pre neki dan nekorišćenu frezu prodali posebno za 300 evra,nijedna priključna mašina nije nikad korišćena(dedi sin u švedsku pa mu kupio da se deda samo hvali pred komšijama,sad kad ga nema sve otišlo ko šta je dograbio)
 
ma dobro,i ovo sam prošo super
e sad,kolko sam video i objasnili mi,njemu se ne vrti u kontra smeru kardan,nego kao i na ostalim traktorima,a prikolica se kači isto kao na automobilu
a na tabli ima rupa de bi trebao da dođe predpostavljam brzinomer ili ne znam šta već,pa dajte neki sajt ili prodavnicu de bi mogo to da naručim i kupim
 
ma dobro,i ovo sam prošo super
e sad,kolko sam video i objasnili mi,njemu se ne vrti u kontra smeru kardan,nego kao i na ostalim traktorima,a prikolica se kači isto kao na automobilu
a na tabli ima rupa de bi trebao da dođe predpostavljam brzinomer ili ne znam šta već,pa dajte neki sajt ili prodavnicu de bi mogo to da naručim i kupim

Čestitke na stvarno dobroj kupnji , kod nas bi se reklo da si kupio više nego u pola cjene ali samo za trktor bez i jednog prikljućka . Dejan ti je odgovorio u vezi kardana , jedino me čudi što kažeš da je prikolica orginal a da se kapći kao auto prikolica ? Orginal tomina prikolica se kapći na tominu poteznicu i klin! , ima hidroulićne koćnice i trostranu kipu , tvoja možda nije orginal ali te to neka ne sekira stvarno si sve prikljućke dobio badava !!! Što se tiće atomizera bilo bi ti najbolje uz ovo sve uzeti ako možeš novi ali bi ti prenio i malo svojih iskustava : taj nošeni atomizer ti ne bih preporućio da je veći od 220 litara , ili veći ali ga nikako puniti sa više jer bi te mogao u skretanju prekrenuti ,,,,,,,,,,,,, iz tih razloga bi ti preporučio da kupiš i veći ALI da ga staviš na dva kotaća od automobila i napraviš vučeni kao prikolica , istina malo je nespretniji ali ni ne slutiš koliko sigurniji a i ZDRAVIJI , iz razloga što će sve to špricanje biti malo dalje od tebe jer u stvari se ni ne bi smjelo špricati sa traktorom bez kabine .
A što se tiće one rupe na komandnoj tabli evo ja sam poslikao moj traktorčić pa vidi , ne fali ti brzinomjer jer to ti traktori nemaju već ti fali sat za moto časove , ne radi na nikakvu sajlu već na priključak struje .
, znaći + i - , jedno vrijeme to jest pod kraj proizvodnje ih nisu metali na trktore pa je vjerojatno i tvoj jedan od tih , a paše ti od bilo kojeg radnog stroja koji ima moto časove na struju . Ako imaš neki pitanja slobodno se obrati može i na PP

 
Pozdrav svima!
@ tadza1975 dobro nam došao!
Dobio si ga po akcijskoj ceni, to jest mogu reći upola...za te pare, to je prava mašina
Svaka čast...
Nek te dugo služi...:ppozdrav:
pozzz joe!

p.s.- stavi koju fotku, da se divimo malo...
 
extra cena,, mada i njima ista pada u zadnje vreme dosta. Nov prima je 8000e mozda i manje mislim da je cak i hinter tu oko 8000 sa svime, treba uskoro zvanican uvoz da krene imam cenovnik na mailu su mi posali
 
hvala svima na odgovorima i savetima
upravo sam sad stigo od majstora,gledali smo šta se treba menjati
hvale mi sajle za gas(nakidane i ručna i nožna),ručica za gas,prekidač za svetla,neka žabica za kočnicu,instalaciju sam odlučio komplet novu da stavim,i taj radni sat
tako da ću da ga sredim kao za izložbu,a što se tiče prikolice,ja sam malo izgleda pogrešio,ipak je original al ne ide kao za kola
i što se tiče atomizera svaki savet ću da saslušam,i videti kakav da kupim,samo znam da je do sad prilikom prskanja uvek čovek koji mi je to radio trošio 400litara vode,tako da mi je za sad najbolja varijanta da napravim vučni,jer je i bezbedniji i sigurniji za početnike kao ja

---------- Poruka napisana 26-12-11 u 17:07 ---------- Prethodna poruka je 25-12-11 at 12:27 ----------

a ža neke delove probaj kod Andrije,čovek je ozbiljan

http://www.kupujemprodajem.com/Tomo-...8304-oglas.htm

ovaj oglas je istekao,ako imaš broj telefona,ili bilo ko ako ima neki broj od neke radnje neka okači ovde



opet ja :haha:,našao sam broj od Andrije

---------- Poruka napisana 29-12-11 u 15:07 ---------- Prethodna poruka je 26-12-11 at 17:07 ----------

Drugari
dal ima neko na prodaju sledeće delove:
radni sat
instalaciju
ručicu gasa
žabicu za kočnicu(kao osmica je, sa obe strane se stavlja bolcna)
instrument tablu koja pokazuje koja lampica gori
model je TV821 1990 god
 
Poslednja izmena:
Ovako , na brzaka mislim da bi se kod nas u Bjelovaru našlo sve ali postoje i problemi slanja , a drugi problem je ovako na daljinu priča o djelovima MAČAK U VREĆI , a da bi bio siguran da narućuješ pravu stvar moraš navesti kataloške brojeve potrebnih djelova , a ako ih nemaš reci pa čemo taj slučaj rješiti , :osmeh:
 
jedino što znam su brojevi motora i broj šasije,a ne znam brojeve tih delova,jer su poskidani,nisu neispravni pa da bih mogo da ih pročitam,jednostavno ih nema,skinuli mangupi pre prodaje:sta:
 
Da li neko zna gde mogu da nabavim deo za okretanje smera kardana kod Tome Vinkovic? Slika takvog dela je na cetvrtoj strani ovog foruma. Unapred hvala.
 
taj deo se zove inverzija,probaj na 064/111-75-09,ima za TV dosta delova :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 13:28 ---------- Prethodna poruka je at 13:25 ----------

a imas prodavnicu u Beogradu,Savska br.1,preko puta zeleznicke stanice,imaju bas dosta delova iz tog programa
 
Nazad
Vrh