Tomo Vinkovic

Uz traktor nisam dobio nikakvu knjigu osim kjige u kojoj se navode delovi i oznake za njega.Nema veze,polako ulazim u fazon,sto neznam-pitam,nije sramota.Idem u subotu da prskam vocnjak sa njim,probao sam samo sa vodom pre neki dan, da vidim koja je potrosnja pri razlicitim brzinama.Cini mi se da je treca-sporohodna kod mene optimalna,jer otprilike 1ooo litara trosi pri toj varijanti na 1h.Jedino me buni kardan jer ga drzim u sporoj brzini a mozda bi mogao i da ga ubacim u brzu mada se traktor onda vise opterecuje!
 
pumpa nije neko opterecenje za kardan kao recimo freza,znaci mozes slobodno da ga prebacis u brzu,ali tada ti se brzina kardana duplo poveceva i samim tim kapacitet pumpe(inace ne bi smeo prekoraciti broj obrtaja ni kod kog priklj.od propisanog) i onda ako si trosio 1000l/ha,sad se to povecava.Moja iskustva sa pumpom(Kranj)je da traktor ide 2.brzom a kardan 1.brzom(jer je reduktor vec u brzoj).Nemam tacan podatak koliko obrtaja max.moze da se okrece kardan kada je u pitanju pumpa,za frezu znam da ne sme da predje 1000
 
Za Moravina prskalica nesme da predje 540 obrtaja kardana.
Kod mene na AGT prskalica, na njena plocica pise max 1000 obrtaja, ali u neki katalog sam procitao 540, pa ja je okrecem sa TV 821(2 brzine kardana) u brza brzina ali na ler gasa, prva prilika kad mogu izmericu koliko okretaja pravi kardan tada, ali nema vise od 400 garant!
 
Ovako , ako si našao brzinu i broj okretaja koji ti odgovaraju to je pun pogodak , to i koristi , a nedoumica oko brzi i sporih okretaja je nepotrebna je za traktor a naroćito atomizer je kvalitetnije da se vrti na nižem broju okretaja ako oni zadovoljavaju potrebu za izvršenim radom , to jest ako imaš dovoljno pritiska i vjetra za špricanje .
Pošto nemaš osnovne dokumentacije za tomeka aj si probaj skinuti ovo ,,,,,,,,,,,

http://jumbo.iskon.hr/dl/1erys0n53ngjv9rg/
 
Arno, ostao sam ti duzan i TAMO zahvaliti. Svaka čast na dokumentaciji i živ bio ...........
 
Ok ako se može pomoći zašto ne ? Ima još nešto ,,,,,,,,,,,,, što se zlatom plaća , a bila bi kava dovoljna ,,,, što ,heeheeeheee biće tjekom većeri , još se sprema kak bi rekel biblija tome vinkovića,,,,,,,,,,,,,,

---------- Poruka napisana u 20:20 ---------- Prethodna poruka je at 19:39 ----------

Evo , što sam obećao nadam se da će se dati skinuti , ali ne budte nestrpljivi , skidanje traje oko sat vremena , poz.

http://jumbo.iskon.hr/dl/1ga72cty7qfjv9r2/
 
Za agromehanikin atomizer broj obrta ja je max 550.Moram popraviti sat jer mi neradi,tako da ne znam koliko je obrtaja.Bez toga je nezgodno!
 
pa to je otprilike ono sto sam ti napisao,reduktor u brzoj a multiplikator u 1.u toj kombinaciji pri max.obrtaju motora dobijas oko 1000 obrtaja kardana,ali obicno nisam prelazio 1/4 gasa sto mu dodje oko 250-300 obrtaja,ako ti je reduktor u sporoj,onda stavi multiplikator u 2.i sa 1/4 gasa dobices 350 - 400 obrtaja
 
Ok ako se može pomoći zašto ne ? Ima još nešto ,,,,,,,,,,,,, što se zlatom plaća , a bila bi kava dovoljna ,,,, što ,heeheeeheee biće tjekom većeri , još se sprema kak bi rekel biblija tome vinkovića,,,,,,,,,,,,,,

---h----- Poruka napisana u 20:20 ---------- Prethodna poruka je at 19:39 ----------

Evo , što sam obećao nadam se da će se dati skinuti , ali ne budte nestrpljivi , skidanje traje oko sat vremena , poz.

http://jumbo.iskon.hr/dl/1ga72cty7qfjv9r2/
Hvala druze ,skinuo sam i odstampao sve sa linka koji si dao,koristice.
 
Pozdrav svima!

Imam tv 521 iz 1980, kupljen nov, sada bih ga prodao ali nemogu da nadjem racun od njega, pa me zanima kako da ga registrujem?
Ima li neko ideju kako da nabavim kopiju?
 
nikako,imao sam isti problem,a "resio" sam ga tako sto sam coveku spustio cenu...nesto se kao prica da ce od Nove godine biti opet dokazivanje vlasnistva uz 2 svedoka,ali cisto sumnjam.Naravno postoji mogucnost da nadjes nekog krsa sa papirima za male pare i tako ga legalizujes
 
Do skoro je moglo od skora ne moze da se registruje uz dva svedoka, nece to vise odobravati. Dakle ili da muckas sa joj nekim krsem ko sto rece Dejan ili lepo coveku prodas bez papira i spustis dobro cenu
 
Meni su rekli da jos uvek moze uz dva svedoka jer sam bio nasao isto tomicu bez papira.Trebas proveriti u policiji !
 
Ma nadjem ugovor iz banke, al nepise nigde broj traktora i sl.A dali bi mozda moglo potraziti iz fabrike kopiju?

---------- Poruka napisana u 00:59 ---------- Prethodna poruka je at 00:57 ----------

E,da, jos nesto, koliko se krecu cene?u dobrom je stanju, sve fabricko, jedino ga palim na kanap.nemam nista od prikljucaka.

---------- Poruka napisana u 01:02 ---------- Prethodna poruka je at 00:59 ----------

Gosn Pele, aj ga prodam tebi ako hoces,posto vec mozes da ga proturis za registraciju?Ozbiljno mislim!
 
cene od 700-800e pa do 2000e idu al sa prikljucicima, malo vece cene u oglasima oko 20-30% al svi spuste cenu kad pokazes kesh na ovu krizu
 
Ma nadjem ugovor iz banke, al nepise nigde broj traktora i sl.A dali bi mozda moglo potraziti iz fabrike kopiju?

---------- Poruka napisana u 00:59 ---------- Prethodna poruka je at 00:57 ----------

E , prijatelju na to iz fabrike zaboravi , nje nema , a nasljednici ( TT PRIMA ) i da imaju nesmiju dati što nije njihovo , a budi uvjeren da je ta dokumentacija odavna uništena !!!!
 
Pomoć

Drugari pomagajte:osmeh:
Ja sam Miodrag i nov sam na forumu,iz okoline Leskovca sam,tačnije Lebane
inače se bavim voćarstvom od prošle godine i dodijalo mi je da svakog molim da dođe da mi izore,prođe podrivačem i isprska
parcela mi je 1h pod šljivom i odlučio sam da kupim tomu podhitno i našo sam dobar model tv420 sa 23ks(postojili uopšte takav),pa me zanima dali će da mi bude dovoljan ili da tražim neki iz klase 7 sa 30 konja,
znači samo ponekad oranje,podrivanje i prskanje parcele od 1h,što se tiče prevoza šljive to mogu i sa njim i sa drugim sredstvima
 
Nazad
Vrh