Tomo Vinkovic

juce promenio ulje u motoru i filteru za vazduh,sad samo prede
 
ima li jos nekog Vinkovica ovde,propade nam tema dole,a na tomi ima se raditi uvek,pa zato sa njim nikad nije dosadno:haha::haha::haha:
 
da li neko zna kako se povezuju kočnice na prikolici (Prima PRK-1.5t) sa traktorom (TV-319)? Kočnica na prikolici je hidraulična, odnosno, hidraulični cilindar pokreće mehanizam za kočenje.
 
Na Tomici moraš imat ventil za kočenje prikolice koji je preko sajle povezan sa papučicom od kočnice. Tako da kad stisneš kočnicu onda aktiviraš taj ventil i on ulje iz hidrauličnog sustava pod pritiskom tera u taj cilindar na prikolici. Inače između tog ventila i klipa na prikolici imaš jednu brzu spojnicu od kipe tako da možeš raskopčat kočnice kad odkačivaš prikolicu.
 
Interesuje me moze li toma od 20 konja da vuce bocnu frezu na nekih 2 ha? Znam da je bolji ako je jaci ali me interesuje da li sa ovom snagom moze da zavrsi posao?
 
toma od 20 ks.ne postoji,ima sa 18 ks(tv 418,419,420,818 ) i 21 ks(tv 521,522,523,821),a sto se tice freze zavisi koliko je siroka,ovi od 21 ks.fabricki su projektovani do 1m sirine,dok u praksi ide do 1,2m.Neko moje iskustvo,a tice se povrsine koju tv tretira negde oko 2h bi bila granica,ne zbog samog traktora,vec vremena koji mu treba da obradi.Naravno nas covek sa njim odradi i preko 3h,opet i to zavisi koja je kultura na njivi,tj.koliko se puta godisnje tretira!
 
Kultura bi bila voce u spaliru na nekom razmaku od 1-1,2 metra a koliko puta godisnje zavisi od godine. Ok onda taj od 21 ks da li bi mogao to da radi ili ne? Imam jedan u ponudi misli da je 521 pa zbog toga pitam dal da uzimam?
 
Ako je traktor u nekom solidnom stanju i ima original frezu(tv-95),i jos po neki prikljucak,na pr.atomizer,plug,jer sam traktor ti nista ne znaci bez prikljucaka,jer su dosta skupi.Kad sam ga ja uzimao uz njega je isla freza i dvobrazni plug,dok sam posle dokupio atomizer,tanjiracu,jednobrazni plug,pravio podrivac.Sa njim obradjujem oko 2h voca,uz pomoc motokultivatora 14ks.tako da uz neku prihvatljivu cenu moj ti je savet da ga pazaris!
 
Izgleda da će ipak ispasti, ja mog TV-732 dao u oglase, javljaju se ljudi koji nikad nisu imali Tomicu, pa im nije ništa jasno.
Uglavnom pitaju gluposti.
Mi koji ga imamo, imamo i 100 problema sa njim pa i ne stižemo da kuckamo ovde:osmeh::osmeh::osmeh:
Dok su naše komšije u HR veoma aktivni i pomažu u problemima oko Tomice, nama tema propade.
 
Izgleda da će ipak ispasti, ja mog TV-732 dao u oglase, javljaju se ljudi koji nikad nisu imali Tomicu, pa im nije ništa jasno.
Uglavnom pitaju gluposti.
Mi koji ga imamo, imamo i 100 problema sa njim pa i ne stižemo da kuckamo ovde:osmeh::osmeh::osmeh:
Dok su naše komšije u HR veoma aktivni i pomažu u problemima oko Tomice, nama tema propade.
u pravu si 100% za hr forum,bio sam tamo aktivan pre godinu-dve,ali kod njih ima problem jer su puni sebe i Tomu Vinkovic izdizu na nivo John Deera,i moras posteno da im se uvuces u ....da bi te smatrali ravnopravnim sagovornikom.Slazem se da jedno drugom dosta pomazu ali neki od njih te traktore drze radi slikanja i voznje po sokacima,ponekad se pitam da li sa njima nesto i rade!Uzgred,sto prodajes traktor?
 
tumu smo imali 25 god. i to tv 730 sa hidraulik volanom,nije los dobar,moze povuci i vise nego sto ocekujes,po brdima je odlican,mali potrosac ali mjenjac je katastrofa to je malehno ko malo veca kutija za alat ili cipele,malo nek proslajdra polomi sve sto ima da se lomi,i da ne duljim narod je precjenio tv,to sve nabijaju cijene nenormalne bar kod nas u bih, dobar je nije los ali ima puno boljih pa cak i za iste pare
 
Sve to stoji, menjac je loso rjesen,uglavno predimenzionirani lezajevi pa zbog to polomi i po koji zupcanik, i kod mene je TV u dvoriste vec 20 godina, promenili su se 2, ali da on meni uradi 1000rs, i da ja rastavim mjenjac i promenim svih sumliviji lezai i zupcanici i pri to dam 150 evra, to nije nista.

dejan, imas pogresno mislenje za ljudima na HR forumu!
 
Sve to stoji, menjac je loso rjesen,uglavno predimenzionirani lezajevi pa zbog to polomi i po koji zupcanik, i kod mene je TV u dvoriste vec 20 godina, promenili su se 2, ali da on meni uradi 1000rs, i da ja rastavim mjenjac i promenim svih sumliviji lezai i zupcanici i pri to dam 150 evra, to nije nista.

dejan, imas pogresno mislenje za ljudima na HR forumu!
to je ipak moje misljenje,i nisam se mozda precizno izrazio da svi ljudi na tom forumu,ali pojedinci da i oni kreiraju tok rasprave.Jer sta reci za coveka koji ima miolion slika TV-a i na svakoj sve oprano kao za izlozbu,a kad se pojavi neko sa slikom na kojoj TV nesto radi,onda veliki dusebriznici ga opominju kako je prljav i sl.Da se odmah razumemo,i ja svoje masine redovno cistim i odrzavam,ali kad je sezona taj traktor ima da radi,a ne svaki dan pranje lickanje i naravno slikanje,pa trk na forum.Imam dosta iskustva sa TV-om,i odavno sam shvatio da taj traktor ima mnogo nedostataka i nerazumno veliku cenu.Sta reci o fabrici(tvornici)koja svake dve godine menja tipove traktora,ali tako da promeni samo jednu stvar(na pr.kopcanje orudja u 3 tacke),pa sledeci put opet nesto slicno.Umesto da sve nedostatke(menjac,tezina tegova,poluosovine,zglob,volan,sirina traktora)otkloni i ponudi trzistu nesto cime moze da parira na pr."goldoni","valpadana".Ovako ostaje da koristis ono sta si te godine kupio i to je to, nedostatke zna se home made.Neko ce ovde reci,sto ga jednostavno ne prodas i uzmes neki IMT?A odgovor bi bio da 3 glavna razloga su a ujedno i njegove dobre strane su:
1.mala potrosnja
2.gusca sadnja (za one koji imaju manje povrsine)
3.veliki broj prikljucaka koje vec posedujem (kupiti IMT bez prikljucaka prava je ludost)
Eto toliko,nisam neko ko voli da hvali do nebesa i prica kako je "hrvatsko cudo od traktora"i neko ko bi previse omalovazavao TV,vec samo realan iz iskustva koje imam!
 
Da svako svoje iskustvo prenosi, sigurno ih ima koji i manje rade sa njim i ima onih koji ga vole držati TIP-TOP ima i onih kojima služi samo za neki prevoz i čišćenje snega, al sve u svemu dosta su zastupljeni i meni se čini lepo se druže.
Ja imam samo predivno iskustvo sa njima i to moram da napomenem.
1. put kad sam im se obratio za pomoć odmah su mi pomogli u svemu, to mi je toliko značilo i toliko sam se lepo osećao, ma svaka im čast!
Tomicu prodajem jer prodajem i voćnjak, seliću se preko bare, a i meni je poslužio extra za moje potrebe.
Bilo je par situacija gde kad god mi treba da nešto tada uradim on jadan izda, al bilo je i situacija da kad On izfrezira Sremci stanu pa gledaju dal je moguće.
Meni je to super traktorče....................
 
Nazad
Vrh