Tomo Vinkovic

Selo i njive su mi na ravnici a po brdu idem samo po drva ili grožđe. Znači uzbrdo uvek idem prazan i izlazim 3 spora obe vuče. Breg je baš veliki tako da moram čvrsto da se držim za volan da ne padnem na leđa :D Ako povezem ćaleta u prikolici, odmah mora redukovanje u 2 brzu. Nizbrdo 2 brza/spora u zavisnosti od tereta. Koristim i papuču za kočenje na tim bregovima gde je moguće ispasti sa traktora.
Po brdskim selima retko gde bi koristio 3brzu. Uzbrdo nije problem ako ga ugušiš, gadno je nizbrdo kad zaleti zamajac a kočnice se zagrejale.
Mišljennja sam da je pametnije(za moje poslove), ako već kupujete traktor sa 2klipa, kupiti Vladimirec 25. Njemu je lakše da prati rezu koju naprave veliki traktori po zemljanom terenu. TV po brdu uglavnom ide na stranu. Jedan točak u rezu, drugi na bedemu. Potrošač ne verujem da je veći od TV sa dva klipa.
Toma je prevashodno napravljen kao voćarsko-vinogradarski traktor. Tu se već ne gleda toliko na potrošnju(litar tamo amo) već koliko je zgodan da završi posao. TV18 zadovoljavajuće ore vinograd i ako je strmo. Frezira, kosi livade,šparta kukuruz. Čak sam video kod druga i roto balirku za njega. Ostale priključke je teže nabaviti ali se mogu prepravljati od standardnih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vladimiac il mali ursus zetor spada po meni u traktore manje potrosnje. Tmo je vise kao kultivator jer je laksi i nejaci,tomi samo dajem prednost gde je usko prodje kroz voce. Inace porediti njega sa traktorom je smesno.
I ko god ima prostor za rad nek uzme traktor.
 
Stavit ču slike tu ak ima neka tema prikladnija molim mod. da prestavi.Mali je ko tomo i može se kačit puno priključka na njega.Malog Murraya sam več prije kupio ali danas se ukazala prilika i išo kupit još Gutbroda.Veoma dobro očuvan,hidro pogon i Tecumseh sa 20 konjiča i dva cilindra,jedino akumulator je kaput tako da sam upalio na produžne kablove.Dovezo sam ga u Berlingu hauba ostala malo otvorena ali strpo sam ga kompletnog sa korpom.Tak sam ga dovezo 120km daleko.








 
1 klip je fi100. Prva specijala 100,5
Ako misliš da ubudžiš neki drugi klip umesto njegovog, nemoj, nikom nije uspelo. Drugačiji su materijali za vazdušno hlađenje jer im je veća radna temperatura.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam znao za inverziju da mora.

gledao sam ovako nesto

https://www.youtube.com/watch?v=xQdYRAKgoM8

ili ovako

https://www.youtube.com/watch?v=498RGtCoXiI

https://www.kupujemprodajem.com/Pol...ine/Tarup-za-Tomu-Vinkovic-74034700-oglas.htm

cuo sam da ovi sa dva noza kose bolje neko oni sa jednom. ne bih da se zeznem.... da sam imao 2 hiljade evra vise sigurno bih uzeo jaci traktor, ali realnost je drugacija pa zato moram da se zezam sa tomom. zato ne bih da se zajebem, vec bih da uzmem sta moze da gura toma i ujedno da kosim i odrzavam vocnjak.
 
Inverzija mora ako hoće da se kači freza jer kod Tome se kardan okreće kontra od "standardnog".

Za malčer ne mora inverzija, jer on kosi u oba smjera. Ali mora adapter jer je teško naći kardan koji paše na tomino kopčanje (sa kandžom umjesto kardanskim izlazom)

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh