Tomo Vinkovic

Hvala na odgovoru, a sta je ovaj deo pored auspuha, na drugim TV to nema ili je mozda sa druge strane. 2000 e sa plugom?? Onda je ovaj preskup.
 
Molim i drugi put. To mu je ugradjen alternator, a fabricki ima dinamu. Sa dva pluga mislim da ga ceni 2000 € mada me nije mnogo zanimalo pa nisam bas siguran. Koja je cena za ovog sa frezom?
 
2850e sa frezom, 2500e samo traktor. Mada to je kao zamena za IMT509 uz moju doplatu ali mislim da je i za kes toliko. Ako mozes pitaj koji je model i godiste pa mi posalji na pp, mada je udaljenost uvek problem.
 
Dosta ga taj ceni. Ovaj od drugara je 419 ili 420. To je znaci pocetak ili sredina 80-ih. Neka godina gore ili dole po meni nije bitno. Znam da mu je valjda prosle godine ili cak ove kupovao gume i sredjivao masinu. Samo sto kazes daljina je velika.
 
Ako nekome treba video sam kod coveka dvobrazni plug sto se kaci na onu osovinu bolcnu u sredini

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
2850e sa frezom, 2500e samo traktor. Mada to je kao zamena za IMT509 uz moju doplatu ali mislim da je i za kes toliko. Ako mozes pitaj koji je model i godiste pa mi posalji na pp, mada je udaljenost uvek problem.
To je po mom misljenju malo jaca cena. Ovde je letos jedan covek pazario TV 420 sa prikolicom pravljenom, frezom i plugovima za 2000e. Za 2700-2800e vec mozes naci Tv 818 ili 821 tu negde 88-90 godiste, koji je dosta mladji traktor a i malo bolji je, ima i nozni gas.. Mi kad smo letos kupovali izmakao nam jedan Tv 821 generalno sredjen za 2750e, tako da moze da se ubode, samo treba malo pronjuskati.
 
Da li neko ima TV821? Kako se pokazala ta novija serija u odnosu na starije, da li je isti kvalitet?
 
Imalo je ovde kod mene par komada tih 818 i 821. Kvalitet izrade je kako smo mi dosli do zakljucka na nizem nivou. Medjutim, neke su stvari kod njih bolje konstrukcijski resene nego na serijama 4 i 5.
 
Ja imam 822 več 7 godina i nikakvih problema,radi mi oko 50 sati na godinu i to veči deo prevoz sa kipericom na koju natovarim i do 2,5 tone.Kad sam ga kupovo prevagnulo je-šasija je od večeg tome,bolje rešena sredina ne dobije tak brzo luft,standard izlaz kardana i priključci pašu od 1kat.Vozio sam i malog 420 ali za mene 185 visine premalo mjesta za noge-sav skučen.
 
Ako kod TV koristiš mazalicu kao kod kombajna, onda nema problema sa luftovima. Ja ga podmazujem bar jednom nedeljno i od tada nemam problema sa luftovima i kardanima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jednom nedeljno da ga podmazujem, valjda ide na radne sate k'o na kombajnu ili normalnom traktoru!!
Jel treba i cevape ili palacinke da mu pecem i serviram oce mozda TORTE????

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam to vario, vario sam i u menjazu je bilo otkinuto UVO gde sa srafi osovina od promene smera trazili 350e za kuciste i ja zavarim reko kad sam mogao da varim kuciste menjaca na MTZ 1221 valjda mogu i na kinder traktoru!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

Zavareno al sad niko nece da obradi :)
Brate mili ima da ga sklopim na kukovo leto,poceo sam rucno sa brusnim kamenom da obradjujem pa sta bog da,samo jako je tanak zid izmedju lezajeva od kardana i diferencijala,to ce biti najveci problem izvuci
 
Ako te put nanese za krusevac svratis u fabriku trajala i 6,00 16 druga klasa oko 3000 din,a 750 16 nekih 500din skuplje, ja sam tu uzimao za mog tomu i odlicne su,svakako bolje od polovnih,a cena priblizna.Kupovao sam i polovne pre nekih 3 god po 20e sam placao al su bile odlicne skoro pa nove,ali te su bile 6.00 16
 
Uf, tetak ima loša iskustva sa drugom klasom trajala i to baš 7.50 16. Tri puta je vraćao novu gumu, oni mu pošalju on kod vulkanizera ono iskoči bubac. On vrati oni pošalju drugu kad ono opet i tako je tri puta vratio, da bi četvrti doplatio za prvu klasu i bilo svo ok.
 
Kaka crna treca klasa, covek je da ustedi kupio to i skino sa traktora,pa kupio nove. Jedva im valja prva kamol treca.
 
Ja sam sa drugom klasom bio prezadovoljan,kako mi je radnik u prodavnici objasno nema razlike od prve vec se samo uz te neizdaje garancija,koristo sam ih 2 god i nisam primetio nikakvo ostecenje niti bilo kakvu manu.
 
Coveku se na novoj rakovici raspala prva klasa i novinari imali posla. Sve je stvar srece,a po kvalitetu je nikakav trajal zato i jes jeftin.
 
Ja nisam našao razliku između 1 i 2 klase. Našao sam razliku između proizvođača. Dok sam stavljao jeftine gume, menjao sam ih na 2-3godine. Od kad sam stavio rumegume, nemam problem. Sve ostale su užas. A isprobao sam od svih domaćih proizvođača.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh