Tomo Vinkovic

ko u srbiji uvozi i prodaje delove i prikljucke za TV 523
 
2zfprbn.jpg


evo specifikacije za neki TV
 
Hvala na odgovorima. Ovo interesuje mog druga koji hoce da kupi TV od 18 ks da radi u vinogradu a ima neki stari vinograd gde je rastojanje izmedju redova 1,5m. Ako je 100cm sirok traktor mislim da bi moglo :sta:
A koliko su siroki TV od vise KS?
 
od 30ks siroki su 120cm sto ako ti je puno mozes da ga suzis skidanjem nastavaka ::namigivanje::
 
ilijat je napisao(la):
Hvala na odgovorima. Ovo interesuje mog druga koji hoce da kupi TV od 18 ks da radi u vinogradu a ima neki stari vinograd gde je rastojanje izmedju redova 1,5m. Ako je 100cm sirok traktor mislim da bi moglo :sta:
A koliko su siroki TV od vise KS?
nastavke nemoj da skida , samo da okrene felne i već su felne pokrili dužinu nastavaka
 
ima jedanTV 730 u kraju kod mene 1973god pa me interesuje kakvi su im motori, kupio bih ga! inace zadnji deo je od 732 :cao:
 
dobri su motor kvalitetni,ali ne toliko izdrzljivi kao oni sa jednim klipom,najcesci uzrok propadanja motora je neodrzavanja tj neciscenja turbine koja hladi motor jer mu je vazdusno hladjenje,pa dolazi do pregrijavanja motora,a on nema mjerac koji bi ukazao na to,
kad ga budes kupovo gledaj motor,to sto je masan to da te nebrine,jer se motor isprlja ali brzo i ocisti,gledaj da li baca ulje na sipku od ulja,ili uzmi neku krpu pa stavni auspuh i vidi jel massna,ako jest nevalja trosi ulje,vidi kako drzi kompresiju,mjenjac probaj u svakoj brzini i vidi da li iskace iz brzina,ako iskace treba mjenjat kljuc u mjenjacu sto i nije neki torsak,ide nekom sporijom brzinom na ler gasu i vidi da li trakotr zacupkije odnosno dal trza,ako da otislo spojnicko koje je oko 50 evra ili u mjenjacu neki zub polomljen sto se rijetko desava,probaj kardan u svim njegovim brzinama,i vidi da li se ljulja puno traktor kad ga ukljuci ako da lezajevi na istom otisli,pitaj vlasnika jesu li ikad lomljene poluosovine i ako jesu da li su varene ili stavljane nove,ako jesu nove stavljene nema problema ako su stare ima jer mogu pucati ako su lose varene,vidi ima li lufta u volanu i u zglobu tj sredini traktora,ako volan ima lufta mora se otvoriti i poredati oni prstenovi sto se lako uradi,inace ako ima lufta preko krug nevalja nesto,a i bolcne i zglob je los pa se mora radit tj piksnovati koje kod nas kosta 100evra,najlaske to probas kad stanes na njega i vidi da li se uvija ako da ima lufta,inace to im je mana i kod svih je zastupljen luft u zglobu,koji u nomralnim granicama nesmata

inace ovi trakotri su dobri i kvalitenti,sve ovo provjeri jer ako je traktor nepravlino koristen ili se dosta radilo sa njim to su mu problemi ali sve se sredi za par stotian evra i imas traktor koji ce te dugo sluziti, na osnovu njegove velicni moze povuc dosta tereta,dobar je u sumi,moze proc svugdje i na vecim nagibima radit,motor dovljno je jak za njega ima snage,jedino malo je spor ali on i onako nije za transporta na vece daljine
 
Bećarina pusta je napisao(la):
..............Nije balirka već samoutovarna prikolica. ........................
Tako nešto me baš interesuje. Da li imaš neki link gde to može da se vidi, ili eventualno ime proizvođača i oznaku modela da mogu da potražim.
 
Hvala MATRIX! Vlasnik mi je rekao da je uradjena generalna, volan nema lufta a ni bolcni koje je sve stavio novo. sto se tice polu osovine kaze da je i to stavio novo jer je jedna pukla. Ovo sto si ti naveo oko motora nisam proveravao ali cu se potruditi.Inace traktor mi je potrban za oko 3 hektara zemlje a najvise za freziranje i oranje 50-ak ari za papriku i paradajz. Ceni ga 1500 e. I registrovan je!
 
ma uzimaj to ti je i vise nego jeftino,kod nas takvi trakotri se nemogu nac ispod 3500 evra,kupis mu frezu i dvobrazdni plug i da vidis posla sa njim,eto jedino provjeri ovo jos sto sam ti naveo pa ako moze da mu jos malo spustis cjenu ali ovo je stvarno ispod cijene
 
Da li neko zna kako se povezuje ugrađeni dinamo u zamajcu na motoru LDA450. Iz njega izlaze 4 žice (crvena, crna i dve žute), a dalje nije povezano. Tu bi trebao da ide neki regler ili ispravljač napona :sta: :bravo:
 
Tar je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
..............Nije balirka već samoutovarna prikolica. ........................
Tako nešto me baš interesuje. Da li imaš neki link gde to može da se vidi, ili eventualno ime proizvođača i oznaku modela da mogu da potražim.
@Tar,te prikolice su proizvodili u Sloveniji.One su samoutovarne i samoistovarne,ali mislim da su davno prevaziđene,i neznam dali se još uvek proizvode.Nažalost nemam link :ppozdrav:
 
Bora je napisao(la):
Tar je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
..............Nije balirka već samoutovarna prikolica. ........................
Tako nešto me baš interesuje. Da li imaš neki link gde to može da se vidi, ili eventualno ime proizvođača i oznaku modela da mogu da potražim.
@Tar,te prikolice su proizvodili u Sloveniji.One su samoutovarne i samoistovarne,ali mislim da su davno prevaziđene,i neznam dali se još uvek proizvode.Nažalost nemam link :ppozdrav:
Pa nisu prevaziđene, koriste se u pripremi silaže ili za skupljanje poluosušenog sena za doradu u sušari. Za to bi i meni trebala i to baš takva manja koja ne zhtevaja jači traktor.
U literaturi se navode manje samoutovarne prikolice za brdske krajeve za koje je dovoljan
traktor od 10 kw? Ne navodi se proizvođač?
Najmanja SIPova 17-9 Pro zahteva min 20 kw! A meni bi trebala neka za (što) manji traktor. Takve se možda više ne prave?
U svakom slučaju treba mi ime proizvođača, model ili neki link.
 
Pre 20 godina sam,sa takvom prikolicom skupljao seno,koje je bilo malo vlažno.Dešavalo mi se da seno obmota oko vitla i napravi valjak,tako da se zaguši.Neznam kako bi izgledalo sakupljanje,poluosušenog sena i silaže,mislim da neće to ići :udri:
 
Nazad
Vrh