Tomo Vinkovic

dejja

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2008
Poruka
960
Lokacija
Jagodina
Imam traktor Tomo Vinkovic sa Lombardini motorom LDA100. Star je dosta (1972) ali je jos uvek u funkciji i veoma isplativ u ovoj naftnoj krizi.Jedini problem je sto se u mom kraju tesko dolazi do delova za njega,tako da sam neke delove morao sam da pravim i improvizujem.
Da li jos neko koristi ovakav traktor i da li moze da mi preporuci kako najlakse nabaviti delove za njega?U srecno vreme 80-tih,su moji isli u italiju po delove :osmeh:
Imam knjigu sa podacima o motoru,tako da ako nekom zatreba neki podatak uvek mogu da pomognem.
 
Dejo koliko konja ima taj motor na tvom traktoru (jer ja imam neku masinu sa takvim motorom)
 
pozdrav svima,imam tv 522 vec 15 godina sa nekim malim intervencijama dobro sluzi :Dsto se tice delova ima ih u beogradu savska br1,preko puta zeleznicke mislim da se zove agrotehnika,imaju skoro sve.ako nekog bilo sta zanima,slobodno tu smo da pomognemo jedni drugima :cool:
 
motor LDA 100 ima 18 ks,pokazili su se kao dobri jer je dobar odnos precnika cilindra i snage koje daje za razliku od LDA 820 gde je prevelika snaga za jedan klip.znam to iz licnog iskustva!! :bravo:
 
Izgubio sam skoro merac ulja.Nigde ne mogu da nabavim novi.Stavio sam neki ali je kraci i ne dohvata ulje.Da li neko zna gde mogu da ga nabavim? Ili kad bi neko izmerio svoj merac,pa napisao dimenzije ovde.
Unapred hvala.
 
Motor je LDA100, 18ks.Ne znam da li je to taj.Isti je kao ovaj gore na slici.
Zanima me jos i koje ulje se doleva u hidrauliku?Nema meraca nigde,a u zadnje vreme nece da mi podigne do kraja kada je nagnut.
 
e onda je taj. nego za ulje ti ne mogu reći, juče sam ga prodao, a ovako napamet nemam pojma.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1238488600[/time]_________________________________________________
vidi na hrvatskom forumu
 
U hidraulici bih rekao da ide hidrol 60. Tako mi rece jedan traktor majstor po mirisu. Traktor izgleda ovako
gnHQWLS_28G5N31h.jpg


AJEI7E8lIKxUitoH.jpg


pojavio mi se i problem sa kardanom,to je u ovoj temi http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ostale-diskusije-o-traktorima/toma-vinkovic-pe-18-kardan/new/#new
pa ako neko moze pomoci,unapred hvala.
 
Jasno da za njega postoji rasipač mineralnog gnojiva. Kod nas ih se može naći od nekoliko različitih proizvođača. Uglanom su od 200 kg što je za Tomice sasvim dovoljno. A on max. na cesti ide oko 20 km/h.
 
Ne, samo mjenjač 6 naprijed i 3 nazad. Ovi od 30 ks idu nešto brže jer imaju gume 7,5-16, do ovi manji od 18 i 21 ks imaju 6,0-16.
 
Nazad
Vrh