Tomo Vinkovic

ovako izgleda trakasti sakupljac,ali nikad nisam tako nesto video uzivo
33eo9x3.jpg
 
kod nas na ravnici nema ali kako vidim na brdskim planinskim delovima bivše juge ima. kako vidim na spoljnici ovo je rađeno za malu tomu vinković
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Evo dvije slike trakastog sakupljača za Tomu Vinkovića. Velimire kojeg Tomu ti imaš, koji model?

Imam od 18ks model iz 1974 sa starim tipom kardana.Ovo bi mi valjalo, mislim da odgovara, ovakav mi je izvod za kosu.Moze li se to prebacit u Srbiju i koja je cena.
 
Velimir je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
Evo dvije slike trakastog sakupljača za Tomu Vinkovića. Velimire kojeg Tomu ti imaš, koji model?



Imam od 18ks model iz 1974 sa starim tipom kardana.Ovo bi mi valjalo, mislim da odgovara, ovakav mi je izvod za kosu.Moze li se to prebacit u Srbiju i koja je cena.

Cijenu ti nebi znao kasti, a što se tiče carine tu nema brige. Platiš carinu i gas.
 
Velimir je napisao(la):
A ima li toga?Vidjas li po selu?

Kad nas u Slavoniji baš i nema tako puno Tomi Vinkovića, a pogotovo okretača sijena za njih. No na sjeveru Hr. i u Lici ih ima dosta. Pogledaj oglase na Plavi oglasnik, Auti.hr i na Njuškalo, tamo ima Tomi Vinkovića i priključaka za prodaju.
 
Velimire, ja sam jednostavnom prepravkom skupljaca freze 506 prilagodio tomici 420 i sluzi mi 20 godina bez problema. Raspitaj se, toga ima kod nas bagatelno da se nadje.
 
Појма нисам имао да постоји и скупљач сена за мотокултиватор...јел знаш који је отприлике радни учинак тога?
 
skuplja jedan otkos a radi brzinom trecom redukovanom, sasvim zadovoljavajuce za TV 420 i mene, nesto neznatno sporije od sunca sa fergusonom na jednom otkosu. Ako si zainteresovan dodji da vidis, mozda ti prodam.
 
Pozdrav svima.Može li mi ko reći koliko je težak traktor Tomo Vinković 418 bez priključaka?
 
Мој т18 је 900кг са теговима или 740кг без тегова па би требало да је и тв418 тако нешто
 
Evo ljudi mog mucenika iz proslog veka 1980.g. kasnije sam kupio zadrugara ali tomica mi je desna ruka
2415zzk.jpg

3486f0g.jpg

ovim plugom obrtacem sam orao 2 - 3 ha godisnje, sada samo bastu i vinograd, iza njega je valjak koji sam napravio od dva spojena bojlera i kacim ga na ram od drljace, s njim i sada valjam uspesno

2dwg5fa.jpg

prikolica original, kiper 2t sa pomocnom rudom za kabaste terete i laksom manipulacijom, ispod zadnje stranice navario sam prikljucak za kacenje dvoosovinke koju sam preradio od zaprega i tako u vozu prevezem 220 bala, psenicu, kukuruz, a od ove godine i silazu sa povisenim arnjevima i ceradama
118kkti.jpg

evo i te prikolice, za nju imam mobilan pod od iskrojen od starih blazujki autobuskog gepeka
eip9og.jpg

cisterna za osoku 1200l, vrlo upotrebna i za zalivanje vinograda u ekstremno susnim godinama, zalivanje u tokuu rasadjivanja baste, praznim septicku jamu
1607uvd.jpg


Post je spojen: [time]1261707348[/time]
_________________________________________________
drljacu sada redje koristim na tomici, nju stavljam u produzetku trokrilne klasicne drljace na zadrugaru i stedim jedan prohod, lako se montira sa dva cuga f18
w7kgpd.jpg

freza koju takodje sada korstim samo za bastu i vinograd, inace sam je koristio i u setvenim pripremama
2ly6b69.jpg

kosacica koju i danas koristim i to vrlo aktivno, detelina, seno, kukuruzovina posle rucnog branja, godisnje u proseku 10 ha pokosim
2lm9zli.jpg

skupljac, takodje aktivan, preradio sam ga za tomicu inace je od freze 506 i bolji mi je od sunca
2ithu6w.jpg

a na ovo sam narocito ponosan, napravio sam pre dve godine totalno od otpadnog materijala, vila-kasika za stajsko djubrivo a vec dve zime za ciscenje snega
2dac60x.jpg
 
Drugar je skoro kupio Tomu Vinkovića pa mu je potreban atomizer za isti. Ima li ko i kakav i koliki preporučujete? Inače teren je ravan. :ppozdrav:
 
Ulavnom od 100 do 200 l za serije 300, 400, 500, 700 i 800, a ako je serija 700 ili 800 onda bi mogao max 250-300 l nošeni ili 600 l vučeni
 
Nazad
Vrh