Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Један од услова за успешно давање "Гамбора" је да пилићи добро ожедне, обзиром да се ради о "живој" вакцини:
5n3qyx.jpg
 
Iznosene koke

Nova sam na forumu ali i u gajenju koka nosilja . Pre deset dana sam kupila iznosene koke .Njih 53 komada za prvih 24h snele su 44 jaja . Od sledeceg dana su pocele da nose sve manje i manje 27,22,16.13....Da li mozda imate neku ideju u cemu je problem? Bile su u kavezu sada vise nisu? Hranim ih koncentratom .
 
dali utice na nosivost samo jedna mesavina kao dodatak,naime ostalo mi je od pilica koncetrat 3 gebi pa sam to dodao u hranu za koke,prekrupio sam granule oko 3 kg i pomesao sa hranom tj mesavinom 10 kg super liramix i 30 kg kukuruza,dnevno daju do 5-6 jaja od 11 koka u kavezu
 
Pozdrav kolege, sta biste mi preporucili za unistavanje vasi kod domacih koka. Namnozila se ta gamad u nenormalnom broju, procitah negde na pocetku teme da je neko pomenuo Neocidol600 kao efikasno sredstvo, ima li jos nesto u ponudi. Svakako cu probati sa ovim.
Unapred hvala.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Pozdrav kolege, sta biste mi preporucili za unistavanje vasi kod domacih koka. Namnozila se ta gamad u nenormalnom broju, procitah negde na pocetku teme da je neko pomenuo Neocidol600 kao efikasno sredstvo, ima li jos nesto u ponudi. Svakako cu probati sa ovim.
Unapred hvala.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
"Carbaryl" - provereno sredstvo u tecnom stanju - protiv vaski.

p.s.Treba malo čitati ........dosta toga je dobronamerno napisano od pojedinih članova foruma.​


 
Христос Васкрсе!

Имам домаће кокошке које су на испаши па ме интересује колико би оне требало да поједу зрнасте хране у току дана по једном грлу. Није интензивна производња. Тренутно носе од прилике по једно јаје на 2,5 дана? Такође ме интересује шта се ради са јајима из инкубатора која се после лампирања нађу неоплођена, 10-11 дан после? Хвала унапред
 
Koga bi pteporucili da mogu da kupim 50-60 koka nosilja?Koju sortu preporucujete i kako se krecu cene.
Zena radi torte i kolace i svakog drugog dana kupuje 50jaja.Imam jedan lep objekat pa da ga iskoristim.
 
Ja sam kupio nosiljke od firme Gebi i imam jednu ovako zutu kokicu kao ovaj petlic.Jel to pevac od nosilja?
 
Nazad
Vrh