Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Jel imas kondenza u prostoriji? Ako je tesno,zagusljivo,ako kaplje po njima,sve moze biti uzrok.
 
Nema kondenza imam dobru veentilaciju i nije zagusljivo.
do duse posto kada gasim svetla gasim i ventilaciju.
iz jutra malo bude zagusljivo dok se ne upali ventilacija.
 
Ja imam 10 nosilja ,za kucnu upotrebu,drzim ih u kavezu .Ove i prosle godine su me presli za starost,rekli su mi da imaju 18 nedelja ,medjutim imaju mnogo manje.Ove godine sam tek posle mesec dana , zatekao prvo jaje, od toga ima jedno deset dana .Jos uvek nose samo jedno jaje.Prostorija je zidana,omalterisana ,pod izbetoniran.Sada palim svetlo oko 4,a ugasim oko pola deset,valjda ce ovih dana poceti konacno da nose .Zanima me ,dali postoji neko obelezje, po kome mogu da znam koliko su stare?
 
Društvo za prodaju jaja po restoranima ,kafana,prodavnica treba li neki neki papir o ispravnosti jaja neko uverenje,ajd objasnite to malo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Treba svasta nesto ja nisam uspeo da udjem tu, kad se sve izracuna jako bedna zarada ( cak je i nema konkretno mi smo u minusu i to debelom posle god dana )

p.s. Na prodaju kavezi za 1000 koka nosilja, korisceni od septembra do novembra prosle god, nema se para za novi turnus tako da ide na dobos ponude moze na pp. Automatska voda, izdjubrivanje na traku, hranilice na guranje a moze i one na lanac i motor iz EU i po EU standardima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jedno pitanje za forumase koliko sati treba da drzim svetlost kod koke nosilja posto juce sam nabavio 10 kom i u zivotu jos nisam ih drzio neko mi rece da treba da sija ceo noc dal je to istina?
 
Jedno pitanje za forumase koliko sati treba da drzim svetlost kod koke nosilja posto juce sam nabavio 10 kom i u zivotu jos nisam ih drzio neko mi rece da treba da sija ceo noc dal je to istina?

Odmaraju bez svetla do 22-06 - ostali period vestacka ili prirodna svetlost
 
Uzeo sam 15 pilića. Ima tu nešto nesilica, nešto domaćih, i nekih drugih.
Sad su stari tjedan dana i hranim ih sa BROSTARTER 21% -kompletna krmna smjesa za tov pilića do 4 tjedna starosti..

Ali oni meni nisu za tov, ja ih želim sa 3-4 mjeseca pustit u dvorište po vani i onda da mi nakon 6-7 mjeseci pronesu ako Bog da.

Zanima me kada prestati sa tom smjesom? I što im drugo davati?
Evo ove smjese imam na izbor: http://www.tsh-cakovec.hr/perad.html


http://www.sano.hr/Proizvodi-za-perad
 
Uzeo sam 15 pilića. Ima tu nešto nesilica, nešto domaćih, i nekih drugih.
Sad su stari tjedan dana i hranim ih sa BROSTARTER 21% -kompletna krmna smjesa za tov pilića do 4 tjedna starosti..

Ali oni meni nisu za tov, ja ih želim sa 3-4 mjeseca pustit u dvorište po vani i onda da mi nakon 6-7 mjeseci pronesu ako Bog da.

Zanima me kada prestati sa tom smjesom? I što im drugo davati?
Evo ove smjese imam na izbor: http://www.tsh-cakovec.hr/perad.html


http://www.sano.hr/Proizvodi-za-perad
Za ove vrste zivine sto si ti naveo, ja koristim Jabukin starter za pilice za priplod, on je bolji od startera za tovne pilice. E sad kako se kod vas zovu ti koncentrati i ko ih proizvodi, ne bih znao.
 
Imam deset nosilja ,za kucne potrebe.Vec jedno deset dana ,nose po pet -sest jaja.Od subote im u vodu dajem ''ELAVITOL'',vidim nema poboljsanja.Dali mozda nije uzrok smanjene nosivosti ,sto sam predvece prestao da im palim svetlo.Ja otvorim vrata,tako da imaju prirodnu svetlost,uvece oko 18 sati svetlo upalim do deset.Prestao sam da palim svetlo pre jedno mesec dana,Zna li neko sta moze da bude uzrok nagle smanjene nosivosti?
 
Koju hranu im dajes?Postoji li mogucnost,da je kvalitet hrane opao_Osim toga Elavitol ima karencu mislim 8 dana,pa to bas nije preporucljivo za ishranu.Dosta nas truju,pa ne moramo sami sebe.:osmeh:
 
Imam deset nosilja ,za kucne potrebe.Vec jedno deset dana ,nose po pet -sest jaja.Od subote im u vodu dajem ''ELAVITOL'',vidim nema poboljsanja.Dali mozda nije uzrok smanjene nosivosti ,sto sam predvece prestao da im palim svetlo.Ja otvorim vrata,tako da imaju prirodnu svetlost,uvece oko 18 sati svetlo upalim do deset.Prestao sam da palim svetlo pre jedno mesec dana,Zna li neko sta moze da bude uzrok nagle smanjene nosivosti?

Ako nije problem sa hranom - svetlost je sigurno problem.Svetlosni program predvidja da se koke odmaraju od 22-06h.Ostali deo dana i noci treba da imaju svetlost prirodnu ili vestacku.
 
Bice jaja za VELIKI praznik:
2irnihe.jpg
 
Pozdrav svim forumasima :ppozdrav: hteo bih da pitam, posto nisam imao iskustva do sada, da li mogu koke nosilje da se hrane kukuruzom, ili prekrupom i da nose? mislio sam da kupim 10ak pileta, da ih odgajim na koncentratu i posle da budu na ispustu i da nema koncentrata u ishrani?
 
Poštovani,
Pratio sam vaše komentare od ranije, a danas sam naišao na komentar gde ste putem p.p. napisali kolegi način ishrane koka nosilja koje još nisu pronele iako su neki rokovi prošli.Evo i ja Vas molim ako imate savet kako da i ja pokušam svoje da dovedem u red.
Naime: kupio sam koke u polj.apoteci 13.o3.2013. od navodno 17 nedelja, tri nose , a dve nikako.Plaćene su 720 dinara komad. Te sam koke kupio na preporuku jer vl. apoteke je dugogodišnji poznanik sa uzgajivačem-poznaju se i nije imao problema. U suštini nije to više ni bitno, ali hteo bih dobiti informaciju ako nešto ne znam o hranjenju. Inače je hrana od proizv.HRANA PRODUKT.
Unapred vam se zahvaljujem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Verovatno je neko već postavio ovo pitanje... Interesuje me da li u istoj prostoriji mogu da se drže koke nosilje i tovni pilići? Imam podrum od 20m2 gde tovim piliće, pa sam mislio u jedan kraj da stavim 2-3 kaveza za 10-tak koka nosilja.
 
Nazad
Vrh