Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Pozdrav svima sa foruma,hteo bi da pitam da li neko ima kompijuterski program za pravljenje smesa za nosilje i da li bi hteo da postavi neki recept koji je isproban a opet ekonomski isplativ.ja vec dugo gajim koke ali tek od nedavno pravim hranu nemam bas neko iskustvo.hvala
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam probelem. Imam 10 nesilica starih 2-3 godine i pustene su non stop.
hranim ih sa srotom, malo koncentrata, psenica, jecam.

i od njih 10 na 5 sam primijetio da im se na "stražnjicu" ljepi izmet. ljepi im se oko necisnice oko perja tog.
ostalima je normalno, a ovih pet to imaju. zna netko sto je tomu uzrok?
kako bi se reklo, izgledaju posrano odostraga.
 
Proliv koji je izazvan ili stresom ili bakterijama. Narodni lek je čaj od kantariona. Savremeni lek je antibiotik u vodu, ali oprezno i po preporuci jer prelazi jaja.
 
Nova tura i neizvesnosti 126 dana .
2m7dk49.jpg

Isa brown
 
Danas obavljeno "debikiranje".Jedan od tezih dana u odgoju koka nosilja.Gubitaka nema.Stradao lonac sa pasuljem (zemljani) i gajba Valjevskog, visnjevaca za pocetak nije usla u rashod:ppozdrav::ppozdrav:
 
Da ne prelistavam svih 75 stranica, malo sam nešto čitao, ali ne nadjoh ono što me interesuje.
Šta mi je sve potrebno da pravim moj koncentrat za koke u domaćoj radinosti?
Imaću kukuruza sada na jesen, čisto experimentalno sam posejao za oko 300kg, sto je na broj od par komada koka nosilja sasvim dovoljno za godinu dana.Medjtim, razmisljam za sledecu godinu da posejem vise kukuruza i ostalo sto je potrebno da se napravi koncentrat za njih, tako da bih imao i kukuruz i koncentrat za celu godinu.Uzecu krunjač/prekrupač..tako da ću, u principu, imati te osnovne stvari.
Da li postoji neki recept za pravljenje koncentrata za koke nosillje?
 
@TheBigBang

Moj savet Ti je da ipak prelistas svih 75 strana i dobro utvrdis gradivo, pa da vidim da li ces onda postavljati ovakva pitanja i njima slicna.:ppozdrav:
 
Pa ništa, onda ću to i da uradim, preko zime.Sada manje vremena imam.Čisto sam pitao da bih imao sliku da li sada na jesen da preorem više zemljišta, pa da posejem to što će mi trebati.
 
pozdrav svima sa foruma i molim za savjet
moje koke su se pocele usljivit imal iko kakav savjet ili nacin kako se rijesit tog problema,,,redovno cistim i perem objekat prasila sam nekoliko puta bez ucinka
 
Nema odmora dok traje obnova.Nocas useljena tura "Isa brown".Imam problema sa ubacivanjem fotografije pa je to jutgros izostalo.Ispravice se greska:ppozdrav::ppozdrav:
 
Pozdrav

Imam problem kanibalizma kod koka nosilja

Koke su mi u kavezima manja je prostorija u pitanju

3x5 koristim sijalice dve od 25w
danas sam ih zamracio da im svetlost od sijalica ne ide direktno
hranu koristim istu kao i vecina uzgoivaca i svi se hvale da je najolja i najhranjivija
nosivost im se krece od 90 do 95 posto zavisno kako koji dan.

Pa me zanima ima li sta da sam preskocio ili dodatno da trebam da uradim?

Sinoc sam nasao jednu krepan koku pa me malo vise sve zabrinjava.

i da svetlo im drzim od 09-00 do 22-oo
 
Svetlost moze biti uzrok kanibalizmu ali ne uvek. Mozda nedostatak nekoga vitamina ili minerala. Za svaki slucaj dodaj im "kanistop" u hranu. Javice se sigurno i druge kolege sa savetima i iskustvima.
 
Nazad
Vrh