Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
vec par nedelja nam smrde jaja,nikako da skontamo u cemu je fazon... ladno se usmrde sami kartoni a ne jaja. verovatno ima neke veze sa vlagom jer ih drzimo u rashladnoj komori
 
Ма ја ћу да бијем по свом стандаду па нек пукне **greška :Д хахахах
Ма то нам прописују стандарде како би нам продавали њихова јаја :Д
 
Nekolko nesilica mi je počelo kako mi kažemo "kunjati", onako kao da su pokisle.
Sve se stisle i polagano skroz hodaju.
Danas sam im dao beavisela u vodu (mislim da se tak zove).

Što da im još dam,da im nekako pomognem?
Inače su stare 2 godine nesilice i po vani su stalno.
 
Pommmoooc molim za odgovor i pooomoc crkavaju mi koke razlog nepoznat ali guzica kod uginulih je jako krvava i kao da neko crevce viri ili neznam sta, sta da radim ?
Dan ranije znam koja ce uginuti jer snese krvavo jaje i izbaci neku krvavu sluz!!!!! pomoooc molim
 
Kad se covek nerazume onda bolje nista nedirati :D Dusane Hvala na odgovorima nasao sam problem, Pretero sam sa zitom davao sam im cisto zito kao aperitiv :D ali kanda sam pretero, pa mi komsinica objasnila da od zita oce da im se upali stomak, eh sta bi ja bez moje komsinice :D (steta sto je zena u godinama)
 
Poslednja izmena od urednika:
U mom selu kažu: " Doterao cara do duvara".Koke nosilje "Isa brown" 125 dan.Jedan dan pre pune starosti odgoja.125 dana strepnje.
2mop7yc.jpg
 
Svaka čast domaćine!!!
Možete li mi reći kolika je nosivost ovih koka nosilja pošto sada imaju 21 nedelju. Vidim da su od početka bile naviknute na automatske pojilice. Ja imam problem jer sam koke kupio od čoveka koji nije koristio automatske pojilice i koke mi se sporo navikavaju, plašim se da ne bude posledica po nosivost nakon tog perioda prilagođavanja.
 
Svaka čast domaćine!!!
Možete li mi reći kolika je nosivost ovih koka nosilja pošto sada imaju 21 nedelju. Vidim da su od početka bile naviknute na automatske pojilice. Ja imam problem jer sam koke kupio od čoveka koji nije koristio automatske pojilice i koke mi se sporo navikavaju, plašim se da ne bude posledica po nosivost nakon tog perioda prilagođavanja.


Ovaj put bez odgovora u vezi procenta nosivosti jer su napustile ovaj objekat.Nije im se više dopadalo u njemu.Izvini malo na šali.A što se tiče automatskih pojilica navićiće se.Nemoj da brineš.:ppozdrav:
 
Pozdrav ljudi, imam kokosinjac stari zidani unutrasnjih dimenzija 170x360cm, pa me zanima koliko koka sa pevcom (naravno) mogu tu da udomim? drzao bih neke domacije sorte za po dvoristu. A drugo pitanje je kada bi bilo najbolje da ih kupim? uzeo bih 18-to nedeljne. Pozdrav jos jednom iz Rumenke i unapred hvala :ppozdrav:
 
Pozdrav ljudi, imam kokosinjac stari zidani unutrasnjih dimenzija 170x360cm, pa me zanima koliko koka sa pevcom (naravno) mogu tu da udomim? drzao bih neke domacije sorte za po dvoristu. A drugo pitanje je kada bi bilo najbolje da ih kupim? uzeo bih 18-to nedeljne. Pozdrav jos jednom iz Rumenke i unapred hvala :ppozdrav:

Procitaj temu:http://poljoinfo.com/showthread.php?479-Gajenje-koka-nosilja-slobodna-varijanta; na pocetku, mislim post br. 8 ti daje odgovor.
 
Nazad
Vrh