Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Pitaj ti tog tvog dali se uklapa u cenu od tri jajeta za kilo kukuruza.Po tome je bolje da farma stoji prazna.Ne kazem da nije steta,ali je steta i uci u ne rentabilan posao.Musterije se sticu godinama.Taj tvoj je verovatno uzeo neke pare,pa sad i radi sa minusom,da odrzi musterije.Nije ni to lako preseci.A sad pocinjati i da bi stekao trziste,moras jos i spustati cenu.:sta: Razmisli dobro.Mozda ti je sigurnije uplatiti lutriju.:osmeh:
 
Ljudi u radnji mi traze da bi mi prihvatili jaja da prodaju traze mi da ih pakujem u one kartone od 10 komada......jel zna neko gde to ima da se kupi ti kartoni na veliko?
 
Imam pitanje za vas iskusnije. Kada uzimate koke , koliko cekate da pronesu? Moje nose skoro mesec ipo dana i jos se desava da poneka snese jaje onako bez ljuske :( a dajem vitamine za jaja uz hranu. Uzeo sam pre 5 dana nove nosilje stare 18ned. gazda garantuje da ce proneti max za 15 dana,a kada sam uzeo proslu turu na drugom mestu covek mi je rekao da ce krenuti da nose tek za 4 ned (inace i te koke sam uzeo sa 18 ned) i jesu pocele da nose po koja za to vreme.... Interesuje me da li neko od njih laze ili je nesto drugo u pitanju. Pozdrav
 
sutra stizu kavezi za prvu turu od 600koka... pa cemo videti , za plasman sam se setio taman uposliti ukucane jedno malo lokalce, trafikica za pocetak da pomogne prodaju :)

p.s. bolje da rade za dzabe nego da leze za dzabe :) salim se
 
u Sabcu juce kupljeni cena pa nije bitno, linijski sitem 25metara taman hala je dugacka 28 m, za sad jedan red a moze da stane jos 3. Detalje ako nije problem u utorak po isporuci, sad jos da nadjemo koke kvalitetne a povoljene :)
 
Nabavio sam kavez za koke nosilje duzina je oko 160 cm zanima me koliko ja po J.u.s-u mogu da stavim koka nosilja u njega a da nemam problema sa gazenjem jaja ..... Hvala
 
У 150x50 може 15 кока да стане .... у сваки бокс по 5 :) То ти је да потпутно искористиш кавез :)
 
Nazad
Vrh