Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
@soul fly

E ovako kako si bio postavio bi bila reklama. Uradio si kako treba posto je ta dopunska samo 33% prot. Ne treba da stavljas premiks ta dopunska vec ga sadrzi.
 
ok, moja greska. i da dopunim da je tokom dana i 16-a snela:osmeh:

---------- Poruka napisana 20-06-12 u 23:57 ---------- Prethodna poruka je 19-06-12 at 21:53 ----------

inace polovinom jula idem u becej po 20 novih od 18 nedelja. ima li neka preporuka, kako ih prevesti i u cemu. da li ih pokriti da ih promaja ne udari? posto nemam klimu u kolima morace nesto biti otvoreno. inace put je dug oko 25 km.
 
Ja hranim sa istom hranom. 10 kg supera + oko 20 kg prekrupe + 2 do 2,5 kg stocne krede. Za sada Zadovoljan. Nosivost od 90 do 95%.
Člka Dule kako bi se moglo približno bar znati koliko proteina ima tako napravljena hrana? :ppozdrav:
 
Racunaju ga 9% proteina,ali realno varira od 7 do 11.Kad ga nacne zizak,fala proteini.:osmeh: 1 deo npr 1kg supera, i 2 dela,tj 2kg kukuruza,a 2 se mnozi sa 9 + super je 33%.Zbirom dobijes 51 i podelis sa 3.Dodje stvarno 17%.:haha:
Ako ti nije jasno,popi jedno ladno.:osmeh: Znam coveka.Nemere funkcionisati bez piva.Tako su i avion oborili.Videli su ono sto se ne moze videti.:haha:
 
Prvo pivo,pa pali komp.:ppozdrav:Gledaj samo prvo trezan da obidjes pilice,da ti se nesto ne pricini.:haha:
 
Pozdrav...predstavio sam se vec ali ponovo cu i na ovoj temi.Po struci sam veterinar sa iskustvom u svinjogojstvu...medjutim trenutno me interesuje i zivinarska prozivodnja odnosno koke nosilje.Molio bi za pomoc oko saveta vezano za ventilaciju koliki precnik ventilatora (centralnog,krovnog) je potrebno za odredjenu kvadraturu prostorije?
npr precnik od 40 cm je dovoljno za ? kvadrata
pozdrav i unapred hvala
(mogu pomoci u svinjogojstvu:))) )
 
Pozdrav...predstavio sam se vec ali ponovo cu i na ovoj temi.Po struci sam veterinar sa iskustvom u svinjogojstvu...medjutim trenutno me interesuje i zivinarska prozivodnja odnosno koke nosilje.Molio bi za pomoc oko saveta vezano za ventilaciju koliki precnik ventilatora (centralnog,krovnog) je potrebno za odredjenu kvadraturu prostorije?
npr precnik od 40 cm je dovoljno za ? kvadrata
pozdrav i unapred hvala
(mogu pomoci u svinjogojstvu:))) )

Nisam pristalica krovnog ventilatora zbog izolacije i ugla u odnosu na pod.Pristalica sam "tunelskog sitema " ventilacije ali to je samo moje misljenje.Problem ugla i problem ciscenja mreze postavljene kod ventilatora.
 
Pozdrav svima, procitao sam ovde mnogo korisnih saveta u vezi gajenja koka. Da li bi neko strucan da mi predlozi neku recepturu za hranu ja imam kukuruz, psenicu, a imam i svinjsku mast posto vidim da je neko i to spoiminjao. Sta bih trebao jos da dodam da bih poboljsao nosivost? Samo da napomenem da cu cuvati 20-ak koka i to po dvoristu, a zimi u zatvorenom, za svoje potrebe, a visak bih naravno prodao. Posto ne idem u neku ozbiljnu proizvodnju ne bih zeleo ni da ulazem nesto previse, recite sta mi je najneophodnije i koji procenat i cena je tih komponenti.
 
Premiks je smesa vitamina i minerala potrebnih u ishrani stoke.Sastav premiksa zavisi od potrebe odredjene grupe zivotinja tj vrste i njene starosti.Uglavnom se koriste premiksi koji se dodaju 1% ,3% ili 5%.To vec proizvodjac naznacuje na deklaraciji.Uz premiks se dodaju ostale komponente kukuruz,soja,suncokret,lucerka,stocno brasno i ostale.Kad se to dobro zamesa dobija se gotov koncentrat.
 
Pozz svima, i vidim da se ovde dele ne sebični saveti što mi je veoma drago. I mene je muka naterala da zatražim savet od Vas, naime od 6 kokica koliko ih imam, jedna mi stalno nosi jaje koje uopšte nema izgrađenu ljusku, to je jedva da je nazovem tako, kao neka tvrđa opna, neuspe ni da padne na žicu odmah se otvori. Šta raditi sa kokom stara je 5meseci, da je izdvojim iz kaveza pa neki tretman lekovima ili ......:sta:
 
Pozz svima, i vidim da se ovde dele ne sebični saveti što mi je veoma drago. I mene je muka naterala da zatražim savet od Vas, naime od 6 kokica koliko ih imam, jedna mi stalno nosi jaje koje uopšte nema izgrađenu ljusku, to je jedva da je nazovem tako, kao neka tvrđa opna, neuspe ni da padne na žicu odmah se otvori. Šta raditi sa kokom stara je 5meseci, da je izdvojim iz kaveza pa neki tretman lekovima ili ......:sta:

Problem je najverovatnije u hrani.Ako ti nije problem posalji na p.p. koju hranu koristis i koliko hrane im dajes svakodnevno.A o svetlosnom programau cemo kasnije
 
Hvala al ti 99999999 miliona ljudi šalje poruke, pa kad ja dođoh na red, kažu puno sanduče, nemere više braćela...kake sam ja sreće......
 
Kolege imam problem.
Evo već druga nesilica mi krepava. Pustene su po vani i imaju za jest šrot i koncentrat mijesano i kostovit.

Problem je sljedeci.
Dvjema nesilicama su se pocele grciti onako uvijati "prsti" prema unutra i to na obje noge.
I onda više ne mogu hodati,nego se vuku doslovce sa onako svim povijenim prstima i krepaju.
Evo ova sto je jos ziva, sumnjam da ce izdrzat jos dva tri dana.

Jel imo netko slican problem? Sto moze biti uzrok?
 
Kolege imam problem.
Evo već druga nesilica mi krepava. Pustene su po vani i imaju za jest šrot i koncentrat mijesano i kostovit.

Problem je sljedeci.
Dvjema nesilicama su se pocele grciti onako uvijati "prsti" prema unutra i to na obje noge.
I onda više ne mogu hodati,nego se vuku doslovce sa onako svim povijenim prstima i krepaju.
Evo ova sto je jos ziva, sumnjam da ce izdrzat jos dva tri dana.

Jel imo netko slican problem? Sto moze biti uzrok?

Moj savet je obratiti se veterinaru, mislim da je neka bolest u pitanju.
 
Nazad
Vrh