Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Vrucina i prevelik unos tecnosti.Koka nema odvojeno malu i veliku nuzdu,pa se veci unos vode tako odrazava.
 
1 - prva nedelja i td.
1-23 h
2-12
3-11
4-14 nedelje 10h
15-10,30h
16-11h
17-11,30
18-12

p/s/Kada dodju do 17 nedelje javi se ima jedan "štos"
jacina 5wati na metar kvadratni.Puno uspeha u odgoju

KUpi jedan elektronski tajmer i programiraj ga tako da se svetlo gasi u 21 h.I tako sve do kraja turnusa.Ima svoje zasto
nisam napomenula da u toj prostoriji imaju od izlaska do zalaska sunca bas dosta svetla od neka tri prozora 60x60cm i od ulaznih vrata sa staklenim delom koji otprilike 1x1m pa da li je onda to dovoljno a nocu da im nepalimo uopste.Mozda gnjavim?!
 
pozdrav svima :ppozdrav: kupio sam koke nosilje stare 18 nedelja (tako kazu) radnica mi je rekla da trebaju da pronesu za 3-4nedelje,usle su u 4-tu nedelju jos nisu pronele...u drugoj radnji isto prodaju koke od 18. nedelja ali mi garantuju da ce proneti za 10-15dana max. Sada me interesuje da li su ove prve stvarno od 18 nedelja ili su mladje pa nisu pronele za 10-15 dana?? i ako bih mogao da dobijem savet sa cime bih mogao da mesam koncetrat,tj kako da ih najpravilnije hranim da bih dobio sto veci prinos jajeta dnevno? unapred hvala
 
pozdrav svima :ppozdrav: kupio sam koke nosilje stare 18 nedelja (tako kazu) radnica mi je rekla da trebaju da pronesu za 3-4nedelje,usle su u 4-tu nedelju jos nisu pronele...u drugoj radnji isto prodaju koke od 18. nedelja ali mi garantuju da ce proneti za 10-15dana max. Sada me interesuje da li su ove prve stvarno od 18 nedelja ili su mladje pa nisu pronele za 10-15 dana?? i ako bih mogao da dobijem savet sa cime bih mogao da mesam koncetrat,tj kako da ih najpravilnije hranim da bih dobio sto veci prinos jajeta dnevno? unapred hvala


Ako napises nabavcu cenu tvojih i ovih iz druge apoteke dobijes komentar na p.p.a u vezi kolicine hrane dnevne i svetlosnog programa sve ima napisano idi malo u "rikverc" i sve ces naci.Puno uspeha:ppozdrav:
 
Danas su moje koke pocele da nose. Dva jajeta su imala toliko slabu ljusku da su propala kroz kavez, samo je trece bilo normalno. Da li treba da se daju vitamini neki ili ce se vremenom vratiti sve u normalu?
 
Poslednja izmena:
Napisao sam ti na p.p. hrana prijatelju.DAj im onu kolicinu koju sam ti napisao i ne eksperimetisi nista to je vec davno neko uradio.
 
Imam par pitanja, ako mozete da mi odgovorite.
Posedujemo oko 150 koka crvenih nosilja, koje su u slobodnom prostoru ( ne kavezima).
Nosivost im je oko 40 %.
Od hrane koriste kukuruznu jarmu, socno brasno, premiks za nosilje (Jabukin 1 kg - 100 kg hrane)
Interesuje me kako im poboljsati nosivost.


hvala,
 
Moguće je da im fali kalcium. Ako mislimo na istu hranu ja hranim sa tom konkurenciom. :osmeh: Možemo više o tome na p.p. da ne bi bilo reklamiranja ovde.
 
hranio sam sa gebi gotovom hranom dok nisam uzeo kukuruz. sad sam uzeo super od farm komerca i mesam 10 kg supera, 21 kg kukuruza i oko2,5 kg krede, pa cemo videti

Ako je taj super 40 % prot. onda si tako napravio smesu sa oko 19-20% prot. a po meni to je mnogo proteina (skupo) za koke nosilje. Za koke nosilje treba oko 16% sir. prot. A to se dobija kada na taj super dodas oko 38,0 kukuruzne prekrupe, i obavezno premiks za koke nosilje. Ako je premiks 1% onda u tu kolicinu smese ide 0,5 kg. premiksa.
 
Farm komerc sam poceo pre dva dana da dajem po receptu na dnu. inace danas od 16 polavnjaka 15 jaja .mislim da je to ok. videcemo vremenom sta se dasava. kupio sam kanistop al cu sa njim sacekati par dana da vidim sa novom hranom sta se desava? kazi mi samo da li premiks za koke nosilje treba i u ovu smesu koju ja pravim?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh