Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
interesuje me ako neko moze iskreno da mi kaze kakva je sad situacija sa nosiljama.. pricam o broju od 100 komada, kakva je racunica na mesecnom nivou sto se tice utroskja hrane i zarade.. naravno uz obezbedjen plasman itd.. pozdrav ! :ppozdrav:
 
A kolika je povrsina objekta potrebna za recimo 1000-1500 kom koka nosilja? I da li moze investicija, bez objekta, da se uklopi u 9-10 eura po koki? :ppozdrav:
 
Kod nas zavisno od dobavljaca,ali od 450 do 600 din po komadu... Ja sam uzeo 10 komada pre 3 dana po 530 dinara/komad...
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

Spremio sam jaja za uskrs još samo da skuvam i nalepim sličice sa likom ptičice tviti :haha: :haha: :haha:

2zq90nt.jpg
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

krki je napisao(la):
zanima me ........................postoje neke čileanske rase koje nose isključivo zelena jaja
cika Zlatko je napisao(la):
sve je vrlo jednostavno.....
.......................iskopiras karticu sa brojm tekuceg racuna jer inace :nono: za :ppozdrav:

cika Zlatko i krki,


pod hitno da se predstaviti, jer je to pravilo Foruma a i neki red, dovoljno je da kliknete ovde: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 i napišete par rečenica !!!!

:ppozdrav:
 
Pozdrav svima! Pre 3 dana sam uzeo 30 iznosenih koka nosilja. Drzim ih u jednoj prostoriji na slami. Interesuje me koliko dugo one mogu da nose ?
 
Kupio sam soju s namerom da eksperimentisem malo oko spremanja smese. Trazio sam sojinu sacmu a dobio sam nesto slicno mekinjama.Prodavac u polj.apoteci je slegao ramenima i rekao : pa to je ta soja sto se koristi u ishrani zivotinja. Posto sam ovde procitao da soja mora biti termicki obradjena sad ne kontam da li sam dobio pravu . Da li se u polj.apotekama prodaje samo ta koja je jestiva za nosilje ili mozda ima i neka druga koja jos nije `spremna` ?
 
Kupio sam soju s namerom da eksperimentisem malo oko spremanja smese. Trazio sam sojinu sacmu a dobio sam nesto slicno mekinjama.Prodavac u polj.apoteci je slegao ramenima i rekao : pa to je ta soja sto se koristi u ishrani zivotinja. Posto sam ovde procitao da soja mora biti termicki obradjena sad ne kontam da li sam dobio pravu . Da li se u polj.apotekama prodaje samo ta koja je jestiva za nosilje ili mozda ima i neka druga koja jos nije `spremna` ?

sacma je sacma, nema tu ova ona :D jedino ako je proizvodjac dodavao mekinja u nju ::lose::
 
interesuje me ako neko moze iskreno da mi kaze kakva je sad situacija sa nosiljama.. pricam o broju od 100 komada, kakva je racunica na mesecnom nivou sto se tice utroskja hrane i zarade.. naravno uz obezbedjen plasman itd.. pozdrav ! :ppozdrav:
na trenutnu cenu jaja je super :D od jesenas je dobro! ali sad posle uskrsa i pred leto malo ce pasti cena, to je neminovno...
 
Kod mene u prodavnici 12 dinara klasa B, ja ih prodajem za 10 din. moja su svh velicina kada izmerim 10 komada uvek predju 600 gr.
Treba mi savet, uzeo sam proslog cetvrta 5 18-nedelnjih koka da malo obnovim jato, za sada ih drzim odvojeno u jednoj prostoriji hranim ih mesavinom Gabi koncetrata, kukuruzom i stocnim brasnom u odnosu 1:1:1, dajem im i travu koju prva dva dana i nisu nesto jele al sad je satiru :), uzeo sam i neke kapi Enrofloksacin u apoteci mi ponudise to i Zivomicin i rekose da je isto davao sam im 5 dana pa cu od subote da im dajem jos 5 za svaki slucaj.

Savet mi treba sbog situacije sa dvema kokama, jedna je starija nosilja a druga je domaca koka jerebanesta, naime one slabije jedu ne krecu se mnogo grebeni su im roze boje. Ubacio sam ih kod ovih 5 nosilja zbog leka koji im dajem i zbog koncentrata ali koliko vidim i nema neke razlike za ova 3 dana koliko su zajedno jedu ali ne previse nisu nesto halapljive ne krecu se previse a ne kolje mi se ova jerebanesta nemam drugu takvu, u ovom stanju su vec neko vreme jerebanesta 20 ak dana a ova koka mozda i mesec dana. Ova koka je dosta batine dobijala od ostalih koka pa mozda zbog toga nije mnogo jela ne znam nisam pametan da su bolesne odavno bi lipsale.
 
Osamnaesto nedeljnim kokama nosiljama treba davati koncetrat za koke nosilje, bez ikakvih improvizacija i ne treba im nikavi vitamini, treba im davati po 120 grama hrane dnevno i primeniti svetlosni program ako se koke nosilje uzimaju da bi odradile ono za sta se gaje.
 
Danas sam video kod jedne koke koja je pokunjena i slabo jede da je puna sitnih belih vasi, citao sam predhodne postove sa ovom problematikom i video razlicite savete. Trenutno kuci imam Ectanon koji koristim za psa i danas sretnem komsiju koji radi kao tehnicar u veterinarskoj stanici i pitam ga sta da radim on mi kaze ma samo isprskaj kokosinjac ectanonom, problem je sto na uputstvu pise da se on ne koristi kod kokosaka. Meni pada na pamet da uzmem prvo sa domestosom da isprskam kokosinjac a kasnije sa ectanonom ili tecnim etiolom i da do uvece drzim zatvoren kokosinjac al ne znam kolko je to pametno dosta sam siguran da ce Domestos lepo da dezinfikuje kokosinjac al nisam siguran za ove insekticide
 
Tu temu "Pitanje za veterinare" sam potpuno prevideo ali resio sam problem koriscenjem domestosa i kreca u kokosinjcu i prostoriji gde su gnezda, takodje zamenio sam slamu, ispraskao sam svaku koku praskom Indox u roku od sat vremena vaske su poumirale :). Veterinar mi je savetovao da sve isprskam Ectanonom i da u tim prostorijama ne drzim koke 2-3 dana ali od te varijante sam morao za sada da odustanem zbog nedostatka prostora u kom bih drzao koke ta 2 ili 3 dana.
 
Pozdrav svima! Pre 3 dana sam uzeo 30 iznosenih koka nosilja. Drzim ih u jednoj prostoriji na slami. Interesuje me koliko dugo one mogu da nose ?

Ako su iznošene, dakle skoro bez perja, onda mora proći određeni period dok ne dobiju novo perje (period mitarenja) i nakon toga mogu opet nositi jaja dosta dugo, ali nikada neće dostići prvobitnu nosivost. Naravno, poželjno bi bilo da ih više ne stavljaš u kavez.
 
Nazad
Vrh