Koke nosilje - hrana, nosivost, oprema, bolesti i ostalo

  • Začetnik teme somborac025
  • Datum pokretanja
Kod vas u Nis sve je jeftinije. Treba potrpas to u kutiju, dodjes ovamo i zaradis neke pare. Ovde koka ko curka od kilo: 550 din. vet. stanica.
 
pa odakle ja znam, ja to slucajno video, kod nas curka od kilo 500din, malo cure 300din, a tovno pile 42din...... :cao:
 
za sve vas koji tražite opremu -kaveze- kompletno uredjenje po EU standardima .

2ypjfki.jpg
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

meni ukrasna zivina nosi bijela jaja
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

zanima me da li araucane nose isključivo samo odredjenu boju jaja, jer sam slušao da postoje neke čileanske rase koje nose isključivo zelena jaja
 
Odg: Koke nosilje - pitanja, problemi, saveti ...

sve je vrlo jednostavno.....
onaj ko otkupljuje napravi otkupni list za poljoprivredne proizvode, obracuna i plati 5% PDV a tebi plati onolko kolko ispadne kad mnozis cenu jajeta sa kolicinom. Das coveku registraciju gazdinstva gde pise i tvoj poreski broj....
ne zaboravi da mu iskopiras karticu sa brojm tekuceg racuna jer inace :nono: za :ppozdrav:
 
Odg: Problem sa nosivošću

Imao sam krajem 2010.god. problem sa smanjenom nosivošću, ali se posle mesec dana nosivost polako vraća na prethodni nivo. Za sve to vreme pokušavao sam da dokučim šta je uzrok, i zaključio sam da je najverovatnije razlog bio u neodgovarajućoj hrani. No da počnem od početka.
U decembru 2010.god prosečna nosivost je bila 85%, u to vreme sam koke hranio koncentratom 16% proteina. Od 22.12.10. hranu sam počeo da spremam sam: "super" 30 % proteina, prema uputstvu proizvođača, mešao sam u odnosu 1:2 sa kukuruznom prekrupom. Nekako u to vreme počeli su i oni hladni dani sa temperraturama koje nisu prelazile 0 stepeni desetak dana. Nosivost je 31.12.10. pala na 65%. Bio sam Ubeđen da je razlog pada nosivosti niska temperatura, međutim u januaru je otoplilo, temperatura je nekoliko dana, sredinom meseca, bila čak plus 15 stepeni, a nosivost se nije povećala (14.01.11. nosivost 61%). Posavetovao sam se sa odgajivačem koka nosilja od koga sam kupio koke, i on mi je rekao da pokušam da promenim hranu, pa od 19.01.11. koke hranim potpunom smešom 16,5% proteina, i nosivost se za samo 5 dana sa 63% vratila na 81%.
 
Odg: Problem sa nosivošću

Jedini razlog je hrana a svaka promena hrane bez obzira na kvalitet uvek ide sa padom nosivosti jos ako se doda pad temperature onda je efekat pada jos gori. Kad se kupuje hrana a narocito ti super koncentrati uvek obratite paznju koliko je stara hrana i u kakvim uslovima je bila u prodavnici. Desava se da dugo stoji i da se ugrudva i pokvari pa je to pogubno po koke. Uvek kad menjate hranu dajte im malo vitamina u vodi za pice par dana pre i posle promene zbog ublazavanja stresa.
 
Pozdrav svima.Novi sam ovde , mada vas duze vremena citam. Nadam se da sam izabrao pravo mesto
na forumu za moje pitanje. Prekosutra treba da mi stignu jednodnevni pilici koka nosilja pa sam danas
kupio hranu i (po preporuci) zivomicin.Medjutim,na njemu pise da se ne daje nosiljama. Da li se to odnosi
samo na odrasle nosilje ili ne smeju ni pilici ? :sta:
 
16i6wk8.jpg


Interesuje me da li neko ima iskustva sa ovakvim vrstama grejalica (kvočki).Ako ima da li mi može poslati naziv proizođača ili tačnije gde se mogu nabaviti dizne za ovu opremu.Hvala unapred.Odgvor može i na p.p. da ne zamaramo ostale posetioce foruma.
:ppozdrav:
 
Koristili smo ovakve grejalice Siere prosle godine za grejanje nekih pilica koje smo ostavljali zbog lose prodaje i bile su odlicne i po pitanju grejanja i potrosnje plina. Nemaju ni dima ni smrada a boca je trajala dva dana. Imaju termostat tako da je moguce podesavanje temperature i mislim da je to najbolji nacin grejanja. Prodaju je nekoliko zastupnika a mislim da Jomapeks Nivi Sad ima rezervne delove.
Post je spojen: [time]1297246275[/time]
_________________________________________________
Boce plina su nam bile male a ne ovako velike kao na slici.
 
Ove boce, pod punim opterećenjem da kažem tako nestručno, odnosno u vreme kada se vrši priprema objekta i kada je "gas do daske" da bi se dostigla potrebna temperatura, kod mene su trajale oko 72 sata.Da li zbog kvaliteta plina (muljaža propan - budan), uglavnom kritično mesto su im dizne.Ako ih pozoveš na remont košta ko "Svetog Petra kajgana", zato sam i postavio to pitanje.
U svakom slučaju hvala na odgovoru i jedna tura za tebe :ppozdrav:
 
@ chort
Zivimicina postoje dve vrste. jedan je sa antibiotikom a drugi je tovni. Onaj bez antibiotika slobodno mozes uvek da dajes, a ziv. antib. samo preventivno prvu nedelju ili ne daj Boze kada dodje do oboljenja i to uz savet veterinara. Ali kao prvo idi u kafe i predstavi se kao pravi domacin. :cao:
 
Pozdrav svima. Procitao sam ceo forum i nisam nasao gde mogu da nadjem komponente za pravljenje hrane. Ako moze neko da mi kaze neku firmu koja ima sve komponente,gde vi uzimate. Hvala unapred.
 
vaske je napisao(la):
Pozdrav svima. ................................. Hvala unapred.

vaske,
pre svega dobrodošao na Forum, koliko sam video post-ovi znalački odradjeni, sa detaljima poznavaoca problematike, ali više ništa o tebi ne znamo.

Red je ovde, a i domaćinski, da se novopridošli član prvo predtavi, samo klikni ovde: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 i napiši nekoliko rečenica, kao i drugi koji to već učinili

:ppozdrav:
 
Odg: Problem sa nosivošću

Pomagajte drugovi !!!! Imam ogromno veliki problem sa padom nosivosti u zadnjih 10 dana od 90% na nepunih 30% . hrana nepromenjena od prvog dana 16,5% proteina , svetlo 17h. dnevno , temperatura u objektu od 12 do 16 stepena, vlaznost nekih 75-80 % , da kazem redovno svakih 15 dana dobijaju vitamine. Nevidim u ovome neku vecu gresku ali ako bih hteo neko da pomogne ! unapred HVALA !!!!! :sta: :haha: i :ppozdrav:
 
Procitah kompletnu temu i ne vidim da neko spominje standardizaciju sa EU i izbacivanje kaveznog zivinarstva od 2012, prelazak na podno i ostalo! Ili je poenta u prici da nam za nase trziste jaja ne treba takvo uskladivanje?!
 
Pozdrav svima na forumu i za Branka sve pohvale svaka ti cast tvoja rijec zlata vrijedi.
Zelio bih da postavim jedno pitanje da li sve vrsta koka nosilja mogu da budu u kavezu ili samo neke posebne, jos me interesuje kolko koka smije da bude u kavezu u mene je kavez dimenzija duzina 160 cmsirina 60 cm i visina 55 cm
 
Misazabac1980 je napisao(la):
Procitah kompletnu temu i ne vidim da neko spominje standardizaciju sa EU i izbacivanje kaveznog zivinarstva od 2012, prelazak na podno i ostalo! Ili je poenta u prici da nam za nase trziste jaja ne treba takvo uskladivanje?!

Još smo mi daleko od toga.

caravan je napisao(la):
Pozdrav svima na forumu i za Branka sve pohvale svaka ti cast tvoja rijec zlata vrijedi.
Zelio bih da postavim jedno pitanje da li sve vrsta koka nosilja mogu da budu u kavezu ili samo neke posebne, jos me interesuje kolko koka smije da bude u kavezu u mene je kavez dimenzija duzina 160 cmsirina 60 cm i visina 55 cm

Kavez je najverovatnije za 4x4=16 kokošaka.

Treba da nam se predstavite u temi: http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.4575
 
Misazabac1980 je napisao(la):
Procitah kompletnu temu i ne vidim da neko spominje standardizaciju sa EU i izbacivanje kaveznog zivinarstva od 2012, prelazak na podno i ostalo! Ili je poenta u prici da nam za nase trziste jaja ne treba takvo uskladivanje?!
I u EU su povukli odluku o potpunom izbacivanju kaveznog sistema nego su presli na tzv. obogacene kaveze u kojima koke imaju vise mesta i deo poda nije sa resetkama. Nije im se isplatilo izbacivanje jer bi jaja bila skupa.
 
Nazad
Vrh