Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Momo nista mi ne govori. Ne smem jos da odem do vocnjaka. Moram prvo popiti bensedin pa krenuti.
 
Sta mislite o ponudi za rod 2016 gde mi nude 15rsd.Potpisujem ugovor na odredjenu kolicinu novac dobijem kako predajem.
Kolega Diklofen ako je ova cena za jus kvalitet jabi bez razmisljanja ponudu odbio. Jer kad ti posle ubace tablicu susenja lose ti se pise, a ove godine cemo tesko sacekati da vlaga padne ispod 14% a kuci moze bez problema da se skladisti i sa 16% vlage.A sto se tice cene mislim da ce biti mala na pocetku ali koja ce biti oko nove godine i posle nje niko nezna. I ove godine su prognoze za cenu kukuruza bile lose a evo dogurao je i do 22dinara
 
Pa polako onda s' to potpisivanje ,vidis kako moze za cas posla nevreme da zagorca zivot.

'ebe mi se za kukuruze, sto ce smanjiti prinos 10-20-30%. Kod voca moze da sve iz prve klase prebaci u industriju, pa izgubis nekoliko miliona dinara za 10min. Za kukuruz se ne sekiram ni malo.

@mikulas
Ove godine ce biti bolji prinosi kukuruza nego prosle barem za moj teren. Kisa/led pada svakih 10 dana. Rubni redovi svi nose po dva klipa. Prinosi vrlo moguce da ce da budu bolji nego 2014. Cena ja mislim da sve preko 150e/t ce biti fantazija od cene. Zato se meni ponuda od 15din za jesenju cenu cini odlicna. To sto pricas za vlagu, skladistenje itd ja se slazem. Samo i to skladite treba napraviti i transporter i ako je vlaznije od 16 treba elevirati itd itd.
 
Cena je sa PDV i naravno SRP kvaliteta.Ta firma direktno radi sa Agroglobe.
Na moru sam trenutno pa ne mogu da se cujem sa njima da mi pojasne neke detalje.Samo smo se preko poruka culi.
 


A ko juče se sećam njegovih "savetnika" iz oblasti poljoprivrede a i šire ( jer se kod nas svi u sve razumeju),kada su na TV govorili kako mi od rekordni prinosa kukuruza i ostali kultura nemamo ništa,a povod za te izjave je bilo hvalisanje demokrata kako su 2010 imali rekordan izvoz kukuruza,pa je onda bila priča mi treba da proizvodimo i izvozimo sekundarne proizvode a ne da izvozimo primarne.A sad smo došli na to da nam premijer priziva kišu za rekordan rod,ne bi li se izvozom izvukli iz krize,e moja srbijo,šta si dočekala.
A poenta je da u ovoj državi samo poljoprivreda funkcioniše (i to samo onaj deo gde seljaci proizvode) i donosi novac,i finansira pola budžeta,ali to naravno niko neće da prizna da ne bi morali dati seljaku malo veće povlastice i bolje uslove za rad.
 
U ONIM vremenima bilo je najstroze zabranjeno koristiti psenicu za stocnu hranu,bilo je moguce krivicno odgovarati.Pamtim da smo jednom morali nocu praviti premiks jer smo morali mesto kukuruza koristiti psenicu kao nosac,a sada ,bacajte ,unistavajte nikog nije briga.Psenica je onda bila cenjena i postovana roba.
 
Nazad
Vrh