Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Malo, a meni platili jos manje. 15 sa pdv bez odbitka lagera. Kao moraju silosi da se spremaju za zito i ako ga drzim jos placace se troskovi lagera. I dadoh ga za 15.
 
Ostalo mi na lageru oko 100 tona cena je trenutno bedna nije vredna pomena
Od početka Maja na berzama u svetu su se strmoglavili i pšenica i soja i kukuruz nisu bili tako jeftini od 80tih
Od 10 Maja su hvala Bogu počeli da rastu ali tempom koji se na berzama retko vidi 2% -3% dnevno,
kukuruz i, pšenica su porasli 10% i to od 10 Maja do danas, soja se najmanje povratila
Ovo mora da se odrazi i na Evropsko i na naše cene valjda do kraja ovog meseca
 
Ostalo mi na lageru oko 100 tona cena je trenutno bedna nije vredna pomena
Od početka Maja na berzama u svetu su se strmoglavili i pšenica i soja i kukuruz nisu bili tako jeftini od 80tih
Od 10 Maja su hvala Bogu počeli da rastu ali tempom koji se na berzama retko vidi 2% -3% dnevno,
kukuruz i, pšenica su porasli 10% i to od 10 Maja do danas, soja se najmanje povratila
Ovo mora da se odrazi i na Evropsko i na naše cene valjda do kraja ovog meseca

То значи да се очекује скок цене?
 
Ja sam prodao oko nove godine pola kolicine po 17din,u martu sam prodao ostatak po 16din,krivo mi je sto nisam sve prodao po 17din,samo mi jeo lager,a kod nas je lager bas skup(1.2 mesevno)
 
sta se desava ????!!!americi skupji kukuruz nego u srbistanu??
16.05.%20CENE%20ZITARICA_2.jpg
 
@igordulic ovo si samo u šupi izruči robu? Koja ti je otvorena na sve strane ili?
Otvorena je supa,samo sto sa te desne strane je 15m jos siroko.
A napred i sa druge strane nismo punili prvih 5m,ostalo je ok.
Iskreno bojao sam se malo s pocetka da ce navejavati ali nije,dovoljno je odmaknuto bilo.
Kukuruz je usao sa 12.5-13% vlage i izasao je sav na 13.1-13.2%.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Ostalo mi na lageru oko 100 tona cena je trenutno bedna nije vredna pomena
Od početka Maja na berzama u svetu su se strmoglavili i pšenica i soja i kukuruz nisu bili tako jeftini od 80tih
Od 10 Maja su hvala Bogu počeli da rastu ali tempom koji se na berzama retko vidi 2% -3% dnevno,
kukuruz i, pšenica su porasli 10% i to od 10 Maja do danas, soja se najmanje povratila
Ovo mora da se odrazi i na Evropsko i na naše cene valjda do kraja ovog meseca

Kolega Šandor i PetarM delim vasa misljenja.
 
Nazad
Vrh