Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Zvao juce almex ,jer oni placaju po ceni sa produktne berze od dana ranije. Navodno u petak prosecna cena trgovanja bila 15.3+pdv. Isto i ja procitao da je bilo u petak 16.2+pdv. Tako da opet nas zestoko muvaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cena je preko 16+pdv za komplet Vojvodinu. Srem i Juzni banat je 16.2-16.3+pdv. Danas cekam da vidim sta ce biti. Trebali bi mi sa poljoinfo da zajednicki uplatimo berzu, da imamo uvid u cene svaki dan. Zanimljivo je da ja poznajem nekoliko clanova koji su sa Gea Berze (prepoznao sam imena i lokacije) koji kad god sam clan nude robu, sto znaci da imaju uplaceno a ovde nijednom nisu napisali cene. Napisacu da je to sebicno, i da dokle god tako razmisljamo necemo se maknuti iz srednjevekvnog trgovanja.
 
Cena je preko 16+pdv za komplet Vojvodinu. Srem i Juzni banat je 16.2-16.3+pdv. Danas cekam da vidim sta ce biti. Trebali bi mi sa poljoinfo da zajednicki uplatimo berzu, da imamo uvid u cene svaki dan. Zanimljivo je da ja poznajem nekoliko clanova koji su sa Gea Berze (prepoznao sam imena i lokacije) koji kad god sam clan nude robu, sto znaci da imaju uplaceno a ovde nijednom nisu napisali cene. Napisacu da je to sebicno, i da dokle god tako razmisljamo necemo se maknuti iz srednjevekvnog trgovanja.


I tako ja onda napisem cenu i vecina misli da lazem.... Zato nema potrebe komentarisati vise povodom toga bar sa moje strane!
 
Pisi slobodno i navedi lokaciju gde je po toj ceni trgovano. Cak i imena firmi nije lose ponekad navesti. Cena na berzi je uvek za pdv da ne kazem i vise bolje nego lokalni otkupljivac.
 
Dobar predlog.
Gledam Agroservis jos uvek nisu nista objavili, nesto se desava sa cenom... Kad su zelene strelice kasne sa objavama, a kad su crvene i plave do 12h su vec objavili.
 
Ovako ljudi danas sam prvo zvao produktnu berzu.
Cena jucerasnjeg trgovanja je bila 16-16.5 plus pdv. Zatim sam zvao da se zalim Almexu jer neprate berzu cenom sto nije po ugovoru koji verovatno vecina koja radi sa njima ima potpisan. Zena vrlo ljubazno rece da oni svaki dan dobijaju pismeno izvestaj sa berze i prema tome uskladjuju cenu. Na moju primedbu da 15.3 +pdv vise nije cena kojom se trguje na berzi rece da ce videti da se to resi i da sa prodajom sacekam koji dan posto nije ni njoj jasno sta se to desilo pa im je stigao izvestaj sa cenom 15.3 + pdv i za danas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako nas ima vise zainteresovanih da zajednicki uplatimo na jedno ime a mi mozemo preko lokacije signalizirati kupcu gde je roba. Iz pisanja vidim da Panagent je ljudima zanimljiv. Da li je neko imao Panagent i Geu pa da od te dve izaberemo bolju?
 
menedanas zvali iz pan agenta kao da prodam kukuruz preko njih,,,naravno prvo da uplatim za 3 meseca nesto preko 6000din kazem hvala za sad i rece daje danas cena isla oko 16,3 pa do 16,5 bez PDV
 
Nazad
Vrh