Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ja bih još čekao da nisam morao da rešim zbog pražnjenja skladišta jer su mi dali rok do 10 pa da ne bi išao lager za tih 10 dana od početka meseca prodato.
 
Ja prodajem džakirano 50kg za 1.000din tu po selu, ali teško ide. Prodao sam možda 15 ove godine. Ranije su penzioneri čuvali po dva tovljenika i kupovali po 10 džaka od jednom. Danas kupuju samo golubari i oni što imaju 5-10 kokoške. Svinju odavno nisam čuo da cikne ovo je prva godina da ću morati da prodam rinfuz izvozniku. Pilićari više ne kupuju jer im sada mega proizvođači koncentrata finansiraju proizvodnju. Daju im avans, pile, koncentrat, hemiju za vodu i kupca.
Pored puta, između S. Palanke i V. Plane viđam džakove sa natpisom 800din. U poljoprivrednoj apoteci kod nas je 40kg 800din.

možda sam već pisao ovo, al ajd da pomenem da je situacija kobajagi ista, a u stvari gora. A komšija prodao zimus svega 10 bala lucerke...
 
Dok su lucerku pre 20 godina sleperima vukli od nas. I svima bilo dobro. I bilo teladi, mleka i LJUDI. Sad se sve izgubilo. Kod nas na pijaci 20 dinara, dok otkupljivaci sa lagera placaju 15.5.
 
20-21 din u maloprodaji.
Ne moze vise,sta god da se desi.Susa,uvesce se,rodi,nema ko da ga pojede.Otkupice se dzaba.
Golub je slab potrosac.Svinja nema,pilice vise niko ne gaji.Krava i tele se vide samo na slici.Tako je kod nas.

- - - - - - - - - -

20-21 din u maloprodaji.
Ne moze vise,sta god da se desi.Susa,uvesce se,rodi,nema ko da ga pojede.Otkupice se dzaba.
Golub je slab potrosac.Svinja nema,pilice vise niko ne gaji.Krava i tele se vide samo na slici.Tako je kod nas.
 
I to što prodam na 1.000din, obavezno odvezem i istovarim. U tu cenu ide džak, benzin i kičma.

Do pre 8-10 god drugar sa ocem i bratom vozio lucerku kamion+prikolica u Preko(Vojvodinu) a otuda su vraćali pune kukuruza. Sada i naš kukuruz ide u izvoz.
Onda su lucerku, do pre 2 godine vozili za Sjenicu i Novi Pazar da bi na kraju prodali kamione, prikolice i sav lom da isplate poreske dugove i otišli za Sloveniju pa Francusku da voze mikser-beton po Parizu. Sada niko ne pita za lucerku.
 
Jesi prebrojao koliko krava imas po selu?
Ali mi smo najvise krivi za sve,nismo vaspitali decu sta je dobro i zdravo,nego ako komsija ima kravu onda domace mleko ne valja,da slucajno komsija ne bi zaradio i prosirio se,nego u prodavnicu po kesu mleka.... Deca nam piju mleko iz kutije,a domace prosipamo po ulici...komsijin sir je iz prljavog cedila,a onaj uvozni iz Bugarske ubija kako je dobar,samo njega u sopsku....
Znas komsija tvoj tovljenik je masan,a jede i one kese od po tri kile sto puno aditiva,al na pijaci svinje ko planine,Matijevic sto ima pecenicu,pa ko dlan,a tvoja se komsija skupila i sva garava od dima.....
Ma gde cu od tebe da kupim kukuruz tinsejes neki americki sto modifikovan i otrovan,ima bre ovaj u apoteku znas kaki zut,sigurno je zp677 ..
Razmislite malo da l nije tako.....

Da komsija ubaci 10tovljenika odmah ce mo ga prijaaviti da nam smrde svinjci,niko nece da ode da pita komsiju da mu pomogne da istovari kukuruz ako ce kisa pa da ne pokisne u prikolice,,,ajte molim vas,kad SRBIN postane covek,onda mozda nesto i bude od ove drzave.

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
20 din dzakirano sto kaze dejja gorivo dzak a povremeno i kicma.Uzme neko ko ima nekoliko praseta za prodaju i golubari uglavnom.
 
Pero, prošlo je to vreme. Neće 50din od komšije za mleko da nas pokrpi jer danas dajemo prase od 30kg samo za struju. A tih 12 za godinu nam ne natera poplava u avliju nego znoj i keš. A +20komada po radniku za PIO, socijalno. A + na +? Ako bude suša? A poplava? Odakle tada 30-50kom državi? To je sve rashod, a gde je obrt? A šta je zarada? Zarada je balega....
Da ne dužim, nije tema ali je prost primer. U ozbiljnim državama, gde mi hrlimo da radimo, seljak ne zna ko mu je komšija niti ga zanima. Ali zna da neće prase da mu preraste jer nije došao kupac na pijaci a komšiji masno....

Ja nisam kriv, a ne krivim ni komšiju koji je kupio pet džaka kukuruza u drugo selo na 800din za ovce. A jeste kupio, rekao mi danas. Video sam kad mu dovezli. dobar mi komša, dao bi mu i ja na 800 no nisam ni znao da mu treba.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh