Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
2014 sam prodao po 15+pdv i skidao krajem avgusta na 18-20% vlage. Tablica bila blaga. To je ispalo ujedno i najbolja trgovina tim rodom.
 
Juce mi nudjena cena od 14,70 sa pdv na bazi 14 posto vlage, terminska prodaja . Kazu da cena ide jos dole,bice ispod 14.Videcemo uskoro sta ce biti.
 
Juce mi nudjena cena od 14,70 sa pdv na bazi 14 posto vlage, terminska prodaja . Kazu da cena ide jos dole,bice ispod 14.Videcemo uskoro sta ce biti.

Naravno da ce ici dole dokle god im se potpisuju ugovori.Kad to stane krenuce i cena gore.Od izvoza psenice se nisu ovajdili,suncokret ne izvoze tako da im ostaje samo kukuruz.Kakvo je stanje po njivama,koliko ce roditi nisu glavne stvari uticaja na cenu.
 
Naravno da ce ici dole dokle god im se potpisuju ugovori.Kad to stane krenuce i cena gore.Od izvoza psenice se nisu ovajdili,suncokret ne izvoze tako da im ostaje samo kukuruz.Kakvo je stanje po njivama,koliko ce roditi nisu glavne stvari uticaja na cenu.
Odakle tebi informacija da suncokret ne izvoze?
Vec godinama masovno ide za Bosnu.
 
Ako ćeš tako , u suštini ni ne postoji izvoz . Uvjek strani kupac kupuju na stranom tržištu , nemože neko da izvozi dok neko to ne kupi od njega ovde . Jedino ako taj izvoznik ima svoju firmu u drugoj državi pa prodaje sam sebi.
 
Odakle tebi informacija da suncokret ne izvoze?
Vec godinama masovno ide za Bosnu.
Bimal je nekoliko godina drzao u zakupu Somborsku uljaru a ove godine su je kupili.Sad dolaze direktno turci sa kamionima u Sombor.Ovoliko turskih tablica mi je do nedavno bilo nezamislivo da vidim u mom Ravangradu!
 
Ajde neka neko objasni kako se ovome koji je sklopio ugovor na zeleno na 13,30 bez pdv sve to isplati. Vidi se samo da je placanje odmah. Jel taj zna nesto sto mi ne znamo? Da ce biti cena ispod te?
 
Možda su i neke mućke sa fakturama u pitanju, kao što Al Rawafed, šatro, nije imao profit, pa nije morao da plaća zakup zemljišta.
 
Nazad
Vrh