Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Almex smanjio cenu ,i sad je na bazi vlage,pricam ovo sto je islo za skrobaru!
 
Nemam,ja sam zvao Almex.
Ali jedna stvar mi sumnjiva,zasto almex ne skida njegov kukuruz vise ako je dobra ovo cena,sto bi uzimao?
 
Skida almex svoj kukuruz, svaki dan prolazim pored ( svinjarske ) farme na Starom Tamišu ividim kako ga kipuju napolje i ultom ga guraju na gomilu
 
nadaju se da ce otkupiti ovaj prvi nalet, a njihovo sacuvati za kasnije,ipak im sada treba mnogo kukuruza sa obzirom koliko ga trose. A malko i za izvoz.
 
Trziste je cudo.Nas kukuruz uglavnom zavrsava na zapadu.e sad rusi zabranili uvoz .pitanje dali su uopste imali potrebe za uvozom kukuruza,ako jesu moze dobro da se odvije po nas.
North je bio mozda je malo bolje upucen.
 
Skinuo cenu za 50 para po kg. u odnosu na juce.

- - - - - - - - - -

Evo danasnja tablica


Samo da dodam da je cena upisana ova dva podebljana crnom bojom kvadrata.Manja cena je gde je PDV8% a veca Gde je PDV 10%.
img201409252040311.jpg
 
Poslednja izmena:
Kazu velika ponuda,jutros sam bio kod njih kad su stigle nove tablice zadrzao se nekih 20min i za to vreme je tel. non stop zvonio,raspitivali su se ljudi gde moze da se preda.
 
Probaj pa ces videti naspram prinosa i vlage kako ti izlazi.Ako radis sa 142 budi spreman da te prati prikolica po njivi.
 
Nazad
Vrh