Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Kod nas ko kupuje na dzak gleda da bude crvenkast ne cisto zut, zasto pojma nemam
 
Taj mit o crvenkastom kukuruzu postoji još od kad je stvoren ns640, navodno je taj crvenkasti bio bolji i stoka ga je bolje jela.
 
Ima i DKC hibrida sa crvenkastim zrnom a i Pioneer hibrida.Ovde dosta njih seje B.C Pajdaš jer su ubeđeni da je za svinje vrhunski skoro da im ne treba koncentrat kada 'rane sa njim. :haha:
 
Šta je da je u pitanju on kod nas važi za kralja kukuruza kao što je to u nekim krajevima kralj među kraljevima N.S 640. :osmeh: Lane na onakvoj godini baš je osvetlao obraz prinosom ali nije bitno to koliko je važno da s.j bude jeftina a zaštićena od žičara i ostale gamadi.
 
Kod nas ko kupuje na dzak gleda da bude crvenkast ne cisto zut, zasto pojma nemam

Zato sto ima u sebi vise karotena koji je vazan za plodnost zivotinja , kad kod goveda izostane teranje veterinar im daje preko inekcija. Tako da crvena boja nije samo neki umislili:haha:.

Isto kao sto se jecam ne daje peradi.
 
Prošle godine sejao 5222 i beše crvenkasto zrno.Mogu i slikati šaku zrna da se vidi.Možda se napelcovao sa komšijinim Pajdašem koji je bio pored,ne znam.
 
Jedan Trampov poziv ka Vucicu menja sve. Dovoljno je samo da kaze jednu recenicu tipa: Nije preporucljivo da zbog nasih diplomatskih odnosa izvozite svinje u Kinu. Bez daljeg objasnjenja. Nego, nema ni potrebe za tim kada nemamo sta da izvezemo.

Pre samo malo vremena, imali smo u svakom selu više priplodnih krmača nego ženskih glava. Kopali smo kukuruz, a imali iste prinose kao i sada. Iz kukuruzišta smo koristili pasulj, pasuljevinu i šašu, travu i tikve za svinje, pored puta nije bilo korova, total i trimeri nam nisu trebali jer nam je uvek falilo kukuruza za stoku. Tada nismo bili lideri u proizvodnju svinja, niti kukuruza. Danas smo duplo dalje. Beli luk, Gradištanac, semenke tikve i ko zna šta sve uvozimo iz Kine, a mi će kao da ih hranimo.
Ako ne verujete da smo nebitni Trampu, uzmite globus i pokažite sebi državu u kojoj živite, obeležite markerom njena žitna polja. Nemoguće je jer nema tako tankog markera čija nas linija nebi prekrila.
Naš ukupni BDP je 0,2% BDP-a cele EU. Znači manje Pinka i ostalih blabla trbuhozbornika. Nego pazite da žižak ne pojede kukuruz, neće trgovci da imaju posla
 
Obzirom da smo svega nekih 50kg udaljenih, ne moram ti govoriti da je bilo isto.
Samo je jedna veca trauma bila od kopanja kukuruza, a to je celodnevno potkupljanje sljiva, nekih dva meseca..

A sto se ziska tice, evo, samo za tvoje oci. Okrunio sam 1800 kg, oprskao actelic-om i zatvorio da gasno deluje.







 
Cijena lokalno kao i u 2 i 3 mjesecu , ovi prosperirali koji brali pa sad krune , nesto sitno se vuce na kosovo , navodno im zbog carina neisplativo da kupuju blize.
 
Ja sam negde čuo u nekoj emisiji na tv da je pre neki dan potpisan prvi ugovor za novi kukurz po ceni od 13,50 din/kg. Mislim da je to bez PDV-a. Može im se ali je to jako bezobrazna cena.
 
Almex je placao jedan dan 15.5+pdv i posle spustio na 15+pdv samo sto znam par ljudi je prodalo ukupno 100vagona po tim cenama. Ja sam prodao skromnih 6 vagona po 15+pdv.

Kazu da su velike kolicine kupili po tim cenama
 
Nazad
Vrh