Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
U pravu ste svi ,kod njih je roba,malo je u u dvorištima ,a stoke da ima malo vajde jer se desilo veliko raslojavanje ,pa sad je dosta tih gazda sa više stotina ha,a oni nemaju stoku ,i biće je još i manje dok se vrato zemlja pa nema više na stoku dr. zemlja,tako da će cena ostati fak of i ove god,a i prosperitate uzima danak tako da jedan + da će ostati niska.
 
Kao da to utice na nasu cenu. Nema to veze ama bas nikakve. Na cenu bi uticala neka katastrofa od dve, tri godine na globalnom nivou. Ovako negde kupus negde meso, a u proseku sarma. Bitno je da nam uvek bude bar neka solidna sarmica.
 
I ti trgovci gledaju u proseku koliko je rodilo kao sto mi gledamo koliko je rodilo u proseku. Ja jos nisam cuo nekog da je otkazao zakup na nekoj njivi gde je bio najmanji rod. Uglavnom se kaze "u proseku" je rodilo.
 
Daleko veći problem je što tu robu nema ko da jede. Da je stočni fond takav pa da se značajan deo kukuruza potroši kod nas onda bi bilo i cene na leto...
Onda bi stoka otisla u bescenje,jos gore nego sto je sada,tovljaci bi prestali da tove,kao sto mnogi i jesu prestali(trajno),agrarna politika je ravna nuli,bila je losa i ranijih godina,ali kao ova sada,nije.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Ne znam da li će baš cena goveda i svinja otići u bescenje. Baš sam pročitao da je Kina uvela kontra mere SAD i da neće uvoziti od njih svinje, zbog velikih carina koje su im uveli. A uvozili su 30% svojih potreba baš iz SAD-a. A ako je istina da su ovi naši potpisali sa Kinezima ugovore o izvozu svinjskog mesa i da im treba baš dosta svinja (pogotovu zbog masovnog pomora kod njig zbog kuge) eto prilike da se kod nas uveća proizvodnja. Daj bože da do toga dodje. Samo kad bi se sve uvelo u normalne tokove i da vi dobro zarade u tome, a ne da samo zarade klaničari ili izvoznici, a seljak opet dobije duplo golo.
 
Jedan Trampov poziv ka Vucicu menja sve. Dovoljno je samo da kaze jednu recenicu tipa: Nije preporucljivo da zbog nasih diplomatskih odnosa izvozite svinje u Kinu. Bez daljeg objasnjenja. Nego, nema ni potrebe za tim kada nemamo sta da izvezemo.
 
Kome prodati beli kukuruz? Postavio sam oglas na KP, ali niko nije zvao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Po ceni zutog i to izbegavaju da ga otkupljuju veliki otkupljivaci jer im kvari robu tj. zuti kukuruz.
 
Cuo sam da su neki otkupljivaci odbijali cak i da primaju crveni kukuruz jer "kvari " zuti, al nije to crven kukuruz nego blago prosaran crvenilom, ima tih hibrida na trzistu, npr pajdas.
 
Nazad
Vrh