Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Gebi i farmcommerc po 19.5 sa pdv.
Pad od dinar zadnjih par dana.
Moze ga biti malo po selima,ali je dovoljno da nahrani ovo malo stoke sto je ostalo po Srbiji.Kada kazem Srbiji,mislim i na Vojvodinu.
Ako nema izvoza,tj uslova za izvoz,neko je spominjao 15 din u zetvi i verovatno ce tako i biti.
Godina nije susna,po Macvi i Sremu se zelene stabljike,sledece sedmice kisa i blagi pad temp. od par stepeni.
 
Gebi i farmcommerc po 19.5 sa pdv.
Pad od dinar zadnjih par dana.
Moze ga biti malo po selima,ali je dovoljno da nahrani ovo malo stoke sto je ostalo po Srbiji.Kada kazem Srbiji,mislim i na Vojvodinu.
Ako nema izvoza,tj uslova za izvoz,neko je spominjao 15 din u zetvi i verovatno ce tako i biti.
Godina nije susna,po Macvi i Sremu se zelene stabljike,sledece sedmice kisa i blagi pad temp. od par stepeni.

ima jos dosta do novog ,pro skoci pa reci hop
 
Jeste, prvo skoči pa onda hop. Mi koji imamo kukuruz želimo veću cenu, logično. A, iskreno, pesimista sam. Ima da bude 10, ako i toliko. Daj Bože i 20 ali nešto ne verujem.
 
Sta mislite o ponudi za rod 2016 gde mi nude 15rsd.Potpisujem ugovor na odredjenu kolicinu novac dobijem kako predajem.
 
Jel na tel kel ili jus?
Neki pricaju da ce u zetvi biti 10 dinara. Sto ja licno ne verujem.
 
Diklofen ako ti to nude bez razmisljanja i ja bi potpisao. Kod nas ce prinosi biti full. Rani kukuruzi su u izuzetno dobrom stanju. 10+ t/ha ce dati iole solidne njive.
 
Nazad
Vrh