Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Kod nas znam za realizaciju 17.5 sa pdv-om. Ostalo samo nize. Trenutno 16-16.5 sa pdv-om.
 
verovatno je prodao 2 tone,neverujem da je uspeo na tu cenu da proda 300 ili vise tona
Prodaja od par tona i direktnom kupcu (stocar, mini mesaona) gde im dovezes, spakujes i dzakove, cekas na pare mislim da nije validno poredjenje. O ceni se pise ili da odvuces na otkupno mesto ili da kupac posalje vozilo. Cim je sopstveni prevoz makar isao i 10km to kosta i odmah cena prodajna treba da se umanji za troskove prevoza.
 
Kod nas Agromil placao celo prolece 17 sa 8% pdv. Za vece kolicine salju kamion. A za pare mora malo da se priceka...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Cemu takav ton, jesam li te mozda necim uvredio, ili prepisujes od onih iz skupstine.
Ti znas bolje od mene posto sam ja nesto prodao ili kupio ?

Daleko bilo da nekog vredjas, al provociras sa takvim izjavama jer evo sad se svi bave tobom kako si ti jedini za koga znamo prodao po nekoj tamo ceni! Kada se prodavalo u to vreme nisi pisao za te cifre a sad glumis ludilo kako si ti jos dobro prodao.

- - - - - - - - - -

Danas je znacajno veca ponuda od traznje. Kazu mi da je ovo max cena za ovu godinu.

Evo tvog jedinog iz januara, mislim sta reci!

- - - - - - - - - -

Trenutno stanje na berzi je 16,3 + pdv.

A ovo je post pre tvog.
 
Poslednja izmena:
A šta se vi trcate za cenu po kojoj je čovek prodao kukuruz?Zavidni ste?U tome je naš problem,generalno.I ja ga nisam svog prodao u februaru već u maju po patos ceni.Ide život dalje,više sreće u narednom kolu.
Mnogo puta se ovde kroz teme provlaci fraza o navodno necijoj zavidnosti, ja to stvarno ne mogu da shvatim
neko nekom zavidi na traktoru il kolicini jutara ili na prinosu....ceni po kojoj je unovcio svoj rad, najezim se uvek kad neko tako nesto napise
stavite slike sa odmora, stavite slike zene, ljubavnice,devojke, pa i svoju sliku, pa mozda vam tad neko pozavidi
Prodjes selom u novom traktoru i sad svi balave, ma dajte... normalne ljude ispunjevaju ne materijalne stvari,
zavidan covek i boluje od zavidnosti
Spajki nek izvine, nisam mislio direktno na njega, citirajuci njegov post, vec na sve koji boluju od toga
 
Nije tema,al,nacuo li je neko nesto o ceni psenice roda 2019?

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Mnogo puta se ovde kroz teme provlaci fraza o navodno necijoj zavidnosti, ja to stvarno ne mogu da shvatim
neko nekom zavidi na traktoru il kolicini jutara ili na prinosu....ceni po kojoj je unovcio svoj rad, najezim se uvek kad neko tako nesto napise
stavite slike sa odmora, stavite slike zene, ljubavnice,devojke, pa i svoju sliku, pa mozda vam tad neko pozavidi
Prodjes selom u novom traktoru i sad svi balave, ma dajte... normalne ljude ispunjevaju ne materijalne stvari,
zavidan covek i boluje od zavidnosti
Spajki nek izvine, nisam mislio direktno na njega, citirajuci njegov post, vec na sve koji boluju od toga
ja bih stavio ali pola familije mi je na forumu pa ce da me grde :osmeh:
 
Nazad
Vrh