Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Sama...tesko je biti realan i priznati kad ovo sa logikom nema blage veze...gledam Bosnu izvoze u Tursku,dobra cena snalaze se ljudi,lepe i subvencije...pa tu tek moze da se ojade proizvodjaci,mogla je drzava da im uskrati i subvencije i tu razliku u izvozu ali nisu,kod nas idu Mk komercijalisti od jednog do drugog otkupljivaca i pokusavaju da dogovore cenu otkupa,pa jel to trziste?Na berzi je 15.5 pa postuje li to neko od ovih nego nude 1.5 din manje.Uljare odradise svoje,zabranu izvoza kao drzava nije dopustila a ovamo uveli specijalne dozvole za vozace,blokirali sve,stvorise vestacki visak i jbg.
Jedino resenje a opet mi nije jasno zasto to ne uradimo je stranacko udruzivanje.
350.000 poljoprivrednih gazdinstava pa neka je 700.000 clanova tj glasova...to je zagarantovano mesto u skupstini i to sa kojim procentom...nista od ovoga ne bi bilo verujte mi..pravili bi se i silosi kao nekad a ne da zavisimo od lopovcina
 
Sama...tesko je biti realan i priznati kad ovo sa logikom nema blage veze...gledam Bosnu izvoze u Tursku,dobra cena snalaze se ljudi,lepe i subvencije...pa tu tek moze da se ojade proizvodjaci,mogla je drzava da im uskrati i subvencije i tu razliku u izvozu ali nisu,kod nas idu Mk komercijalisti od jednog do drugog otkupljivaca i pokusavaju da dogovore cenu otkupa,pa jel to trziste?Na berzi je 15.5 pa postuje li to neko od ovih nego nude 1.5 din manje.Uljare odradise svoje,zabranu izvoza kao drzava nije dopustila a ovamo uveli specijalne dozvole za vozace,blokirali sve,stvorise vestacki visak i jbg.
Jedino resenje a opet mi nije jasno zasto to ne uradimo je stranacko udruzivanje.
350.000 poljoprivrednih gazdinstava pa neka je 700.000 clanova tj glasova...to je zagarantovano mesto u skupstini i to sa kojim procentom...nista od ovoga ne bi bilo verujte mi..pravili bi se i silosi kao nekad a ne da zavisimo od lopovcina
Mislis da ovi tajkuni nemaju zagarantovano mesto u skupstini? Samo oni su se toga ranije setili pa ce ti se sad tesko pomeriti na toj klupi da ti,ja ili neko treci sedne.Dace sve od sebe da ti to onemoguce.
 
Danas mi uplatili po 14,30 sa pdv, danasnja vlaga kod stojecih klipova nije za merenje, a za ove visece je 19. jos sutra najavljuju lepo vrema . Dali raditi pitanje je sad?

hibrid je DKC 5276
 
Danas mi uplatili po 14,30 sa pdv, danasnja vlaga kod stojecih klipova nije za merenje, a za ove visece je 19. jos sutra najavljuju lepo vrema . Dali raditi pitanje je sad?

hibrid je DKC 5276
Isto nas muci-kod nas vlaga oko 17-18,ali je palo preko 40 litara kise-blato do zla boga...a najavili za danas i vetra,al nista ne bi od toga...
 
Kod nas vetar razbija. A klipovi sve visoko na tankim delovima stabljike samo da se ne izlomi, izgleda da nema sanse za bar 16% vlage. Bar u hangar da ga strpam
 
Svake godine prvo punimo magazin pa posle sta ostane prodajemo, cena padne a vlaga skace zbog neke kisurine u medju vremenu... Ove godine kontra, prvo prodavali sa velikom vlagom i lepom cenom, sad mozemo se jebavati kako hocemo bez tenzija, a vlaga nam ne igra nikakvu ulogu, jos je i bolje ako udje sa 18% jer sa tom ce i izaci u kasno prolece za TEL-KEL :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh