Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329

Zvao sam i ja berzu danas cena je 16.3+PDV..eno na Agroservis ispod te tablice komentari,ljudi popiz.li...pljuju ih maksimalno ja sam 3-4 puta poslao mail sto lazu sa ovim podacima samo su mi jednom odgovorili.Moj komentar ispod te tablice preuredili i postavili samo ono to im se smatralo podobnim.Zvao sam par otkupljivaca radi nekih informacija i buducih planova zakljucak je da ide cena gore
 
Ljudi, ne pišem ovo da pokupim političke poene kod Vas, već zbog toga što imam višedecenijsko iskustvo u kupovini žitarica, a između ostalog, i kukuruza...
Ovakva situacija na lokalnom nivou, a i u okruženju, pa i u svetu, sa prinosima, konkretno kukuruza, nije skoro bila...
To se ogleda kako u posejanim površinama u prethodnom nekom periodu, prinosima, pa i ceni...
Kod nas konkretno, po mom ličnom uverenju, mora doći do promene cene...
Uvis, naravno...
A balon će pući u Proleće posle setve jarih useva, kada se shvati da od ozimih kultura, prvenstveno za ishranu stoke, tipa ječam, tritikale, pa i delimično pšenica, neće biti ništa, ni da se pokriju troškovi proizvodnje...
Sve ove stručnjake, treba o krivo drvo, ko sušenice za noge okačiti, jer većina trtlja ono što čuju od drugih "stručnjaka", a nemaju pojma kakvo je stanje na terenu...
Slušam ih i neverujem s "ove moje uši", kako su ozimi usevi dobri, i kako nema mesta panici, a ni govora o presejavanju u Proleće drugom kulturom...
Osvrnite se oko sebe, i prošetajte po atarima kada ovaj sneg okopni, sve će Vam biti jasno...
Kukuruz, koji je prošle proizvodne godine rodio odlično, da ne kažem vanprosečno, prelaznih nekih zaliha nema, jer je prethodna bila ekstremno sušna, MORA cena ići uvis i tu nema dvojbe, i to u trenutku kada prođe Prolećna setva, a bliži se skidanje ječma u Junu...
Kod mene u široj okolini, krug otprilike 10-20 kilometara nema 20 hektara posejanog ječma a još manje tritikalea, a i to što je posejano, niklo je, u najboljem slučaju, oko 50%, i tu, s obzirom na naglo zahlađenje, i ostalo, a ostatak nije ni nikao ili samo u tragovima točkova, sporadično...
Za ovih 20 godina kako se bavim poljoprivredom, svake godine sam bio primoran da kupujem kukuruz, ječam, tritikale, lucerku, i mogao sam da procenim kada mi je najbolji trenutak kupovine, da li u žetvi kukuruza, ili u Proleće pred samu setvu jarih useva, jer je tada potražnja za obrtnim sredstvima visoka usled hroničnog nedostatka gotovog novca, a šta je najlakše prodati, naravno kukuruz, pa ajd na pijacu ili pustiti Nalog u javnom skladištu za prodaju određene količine, ili celokupne, da bi se došlo do novčanih sredstava za kupovinu repromaterijala za setvu...
Usled velike ponude, pada cena, normalno, ALI ne svake godine, predviđanje kretanja cena je stvarno na nivou raketne nauke kod nas, jer nekada ni ekonomski i proizvodni parametri nemaju nikakve veze s trenutnom cenom, nečega, pa i kukuruza u klipu i zrnu...
Da ponovim, imam 6 tona na lageru kod kuće, prodajem na sitno, džak, dva, po ceni od 1000 dinara za džak, i VERUJEM (NE TVRDIM) da će cena drastično otići gore, ne znam do koje cifre, u Proleće kada prođe setva, a pre skidanja ozimih useva za ishranu marve, ječma, tritikale itd...
Još ako Prolećna setva protekne u veoma otežanim uslovima, tipa velika vlažnost, produženje Zime na nedelju dve, ili ekstremna suša, što se sve već dešavalo ranije, pa Setva okasni ili bude provedena bukvalno na silu i mišiće, cena MORA ići nagore...
Stojim dobar iza svega što napisah...:ppozdrav:
 
Aaa izgleda da je onaj pritisak na Agroservis uradio plodom..promenili danasnju tablicu
2zi0hvc.jpg
 
Promenili tablicu a i uklonili su onu opciju dodaj komentar :osmeh: Kad su vec sklonili onu opciju, mogli su da vrate da vidimo i cene sa berze iz Budimpeste!!!
 
Ja prodao danas po 16,2+pdv. A pre 25 dana po 14,5, jbga, a novac mi onda nije ni trebao, nego racunam, praznici, trte mrte, nece biti trgovine. Uvek se zajebem. Razlika, tj pucanje je 120000din
 
Kreće prodaja kukuruza, nece čuditi ako cena narednih dana krene na dole....

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Ja još čekam cenu.Pola mi je na kućnom a pola na silos lageru a vlasnik silosa kaže da mu slabo donose kukuruz u odnosu na isti period prošle godine.
 
Cena nece ici dole. Kod nas je rodio, nije rodio po zapadnoj evropi koji imaju mlekarsku industriju OGROMNU. Ta marva mora da je jede. Imam kontakt sa svabom koji ima 250 krava i on nece imati da zaklopi sezonu. Kod njega je trenutno oko 205e+pdv za tonu. On kupuje polako jer ocekuje da ode i na 250e+pdv kada se uvidi koliko ga nema. Oni to od negde moraju kupiti, e sada je da se izracuna koliko kosta barza, utovar istovar itd pa da se vidi gde ce otici cena.

Izvinjavam se svima koji su mi slali pp. Bukvalno je zatrpan za pola sata od kako sam objavio da se javljate za berzu. Vas 20+ se javilo. Veceras cu rascistiti, imam kroz mail sve vas koji ste pokusali posalti pa cu vas kontaktirat jednog po jednog. O preciznijim dogovorima cemo preko vibera/maila necemo javno.
 
Pogledajte samo kakva je frka za krompir, šargarepu, luk. Crnu luk 100din, što nikad niko nije sanjao. Povrće ima alternativu, a kukuruz skoro da je nema.
Kukuruz mora da bude preko 20. Daleko je oktobar i berba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja mogu da se strpim tamo do polovine aprila...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja cekam do maja pa sta bude.

- - - - - - - - - -

Kaze drugar da AgroGrnja daje na sleper 17.10din (na kucnu adresu)
 
Kod nas odavno prebacilo 20, na džak :D
40kg - 850din
Na veliko ne znam,mislim da je 15. Ranije su kod nas bili uvek skuplji kukuruz i pšenica, prasići, tovljenici. Zadnjih godina je obrnuto. Svi seljaci imaju tržne viškove, niko ne kupuje. Na džak kupuju samo golubari i oni sa 5 kokoške. Ozbiljan otkup je u Preko, a kod nas kupuju uglavnom vaćaroši pa pšenicu plaćali i po 8din.
Dovozili su ranije šlepere iz Banata, pa čak i iz Slavonije. Nije se znalo za berzu,a imalo para za sve...
 
Nazad
Vrh