Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Citam tvoj post i onaj iznad tvog...ko je ovde lud a ovi iz Bosne i do 25 dinara...show od drzave...a najjaci su ovi sa berze sve sa Galetinom na celu
Izgleda da su teške mućke kada se pojavljuju različite cene.Vreme će pokazati.Još uvek je u opticaju rod 2013 a ne rekordni (kako neko najavljuje) 2014.
 
Pa i kod mene je skup kukuruz, ali na sitno dzak dva, 27 dinara.. Da se prodaje za vece kolicine, ja bih odmah kontaktirao kolege iz Vojvodine da prodaju kod mene za vecu cenu, ali kolicine su male... sve je bre naopako....
 
Lepo ja kazem dok se ne dogodi puch nista.... Mrzeo sam beograd i uvek cu ga pisati malim slovima i jos vise ga mrzim, kao sto ljudi iz Marselja mrze Pariz i one u njemu... I sve dok mi budemo ziveli kao stoka mrzecu ga! Samo beograd dobija ako je asvalt on, ako je nasipanje puta beograd, ako je fabrika neka beograd .. Taj grad treba da se obrise. Svaka cast pojedincima iz tog grada.
 
Raspitivao sam se oko cene novog kukuruza,smislja se da nas na kulturan nacin ogolje u zetvi sa cenom od nekih 8-10 dinara?:sta:
Bice kao rekordna godina...
 
Bruka... Jedino da se cuva kukuruz, ja to savetujem i mom rodjaku da ne prodaje nista dok cena ne bude normalna, da mozes da prodas vecu kolicinu a ne dzak dva...
 
E vidis ja sam protiv toga.. On ode kupi u Vojvodini kukuruz na veliko jeftinije pa nam ga prodaju skuplje ovde i njihova zarada to potpisujem nikada nije ispod dinar na dinar.
 
Lepo ja kazem dok se ne dogodi puch nista.... Mrzeo sam beograd i uvek cu ga pisati malim slovima i jos vise ga mrzim, kao sto ljudi iz Marselja mrze Pariz i one u njemu... I sve dok mi budemo ziveli kao stoka mrzecu ga! Samo beograd dobija ako je asvalt on, ako je nasipanje puta beograd, ako je fabrika neka beograd .. Taj grad treba da se obrise. Svaka cast pojedincima iz tog grada.
Duze si od mene na forumu a nisi primetio da skoro ceo forum sedi negde u stanu i kuca poruke,svi kao poljoprivrednici ali na daljinski,kod mene se to kaze vikend seljaci koji kad dodju vikendom u selo moraju da zavrse ono sto su preskocili tokom cele nedelje pa uopste ne gledaju dali je pala kisa i kako ce stici do njive,pa sve puteve rasturise jer idu po kaljavom,e njima jedino asfalt pomaze.
I jos nesto,izgleda da nikad nisi bio u Beogradu,sta si ocekivao da u glavnom gradu bude kaldrma,a fabrike i treba da budu tamo,pa bile su i u Prokuplju i u Sapcu pa su svi seljaci jedva docekali da idu u fabriku,kao bave se poljoprivredom ali cele nedelje u firmi.Ne zaboravi ko sve zivi u tom Beogradu,pa tvoji i moji zemljaci,komsije koji nisu mogli da zive sa 10 hektara zemlje,tezak rad.
I normalno je da ce kukuruz u Prokuplju biti skuplji u odnosu na Vojvodinu u kojoj ima 1000 puta vise kukuruza u ponudi i zasejanih povrsina.
Kod mene je kukuruz 20 din ali to su male kolicine u opticaju.Ko ima da proda 20 tona cena ide dole.
Ocekujem jako nisku cenu novog kukuruza jer je rodio i na vrbi.
 
Gebi i Farmkomerc poceli sa otkupom po ceni od 15.10 din/kg posle dvonedeljne obustave otkupa.

Danas Gebi od 10 sati placa 12.10din za kukuruz nisam hteo verovati ali je istina ne treba im kukuruz imaju na lageru do novembra tako su mi rekli
Citiracu kolegu Roberta cisto da se podsetimo da izjave otkupljivaca treba uzimati samo sa rezervom i nikako drugacije.
 
Duze si od mene na forumu a nisi primetio da skoro ceo forum sedi negde u stanu i kuca poruke,svi kao poljoprivrednici ali na daljinski,kod mene se to kaze vikend seljaci koji kad dodju vikendom u selo moraju da zavrse ono sto su preskocili tokom cele nedelje pa uopste ne gledaju dali je pala kisa i kako ce stici do njive,pa sve puteve rasturise jer idu po kaljavom,e njima jedino asfalt pomaze.
I jos nesto,izgleda da nikad nisi bio u Beogradu,sta si ocekivao da u glavnom gradu bude kaldrma,a fabrike i treba da budu tamo,pa bile su i u Prokuplju i u Sapcu pa su svi seljaci jedva docekali da idu u fabriku,kao bave se poljoprivredom ali cele nedelje u firmi.Ne zaboravi ko sve zivi u tom Beogradu,pa tvoji i moji zemljaci,komsije koji nisu mogli da zive sa 10 hektara zemlje,tezak rad.
I normalno je da ce kukuruz u Prokuplju biti skuplji u odnosu na Vojvodinu u kojoj ima 1000 puta vise kukuruza u ponudi i zasejanih povrsina.
Kod mene je kukuruz 20 din ali to su male kolicine u opticaju.Ko ima da proda 20 tona cena ide dole.
Ocekujem jako nisku cenu novog kukuruza jer je rodio i na vrbi.
Nisam te nijednom uzeo u usta, niti bilo kog clana foruma... Kad kazem da mrzim beograd mislim na one koji nista ne rade a kroje nam sudbinu... svaka cast nasim zemljacima i slicnima ... Ali bicu konkretan, mislim na budzovane koji ne rade poljoprivredu a puna im usta poljoprivrede plus uvek nas iz godine u godinu trndaju( da ne upotrebim neku tezu rec) sa cenama. Sve clanove foruma duboko postujem, nikog nisam ospovao niti mu rekao nista slicno... Obicno ne ulazim u diskusiju, ali da se moj post ne bi pogresno shvatio ( kao sada ti) jasno je da moje reci se odnose na age i kmetove u beogradu, a ne na nas obicne ljude. Diskusija sto se mene tice zavrsena, a kukuruz jeste rodio i dace bog da nama svima radja, da svi imamo neku zaradu.
I ako ima na 1000-de tona kukuruza vise u Vojvodini nego kod mene, ne treba da mrcvare narod gore sa niskim cenama, treba da im daju normalnu cenu ne preterano veliku, ali normalnu. Kako zezaju nas za voce tako rade i sa njima gore, i tome se treba stati na put. Moramo i mi da zivimo, a ne da radimo tipa( jedva cu pokriti troskove) da bi neka susa iz bg-parlamenta ili tog tipa mogla da se sepuri...izvinite za off topic
 
30072014.jpg
 
treba racunati zaradu preprodavaca koji dovlace kukuruz iz Vojvodine i prodaju ga kod nas
MONTOYA nije preprodavac pa ga ipak prodaje po toj ceni ,a mogu i ja i ti i bilo ko.
Zasto ima preprodavaca?Zato sto ima potraznje.Sitni smo sa posedom zemlje a svaka kuca ima nesto od stoke koju moras da nahranis.
 
Nazad
Vrh