Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Ja ga pitao za PDV, on kaze to ti krajnja cena, ti da nam das papire za izvoz. Tako da je verovatno mislio sa sve Pdv om, dalje nisam hteo da diskutujem, niti da se pogadjam, zato sto je mala cena.
 
40t kamion bruto voze i za manje novce sada, kako je nafta malko pala. Nafta je oko 1e,mozes naci prevoz za 0.9e/km. Da li ce sofer hteti da ti vuce pretovar vidis sa njim direktno. Nije isto kada ti vuce 24,26 ili 30t a km kosta isto.
 
Da li si siguran da kosta isto? Zar se neplaca po tona/kilometar, bar je meni tako receno. Nece ni jedan vozac rizikovati pretovar za iste pare.
 
Sve je stvar dogovora. Meni su kamionom registrovanim na 12t vukli 18t robe za istu cenu ture. 4% smeju na rasuti teret da imaju cini mi se. 26t ce svaki tovariti. Pazarci tovare 35t na prikolicara brasna itd.
 
Svi gledaju na bruto 40t, prosrek tare je oko 14t, ima ih i laksih. Mada ovde gde sam ja radio nisu dacali vozacima da tovare koliko hoce. U komercijale sa gacama staje 35t bez problema (kukuruza).

Inace kod otkupljivaca sa kojim saradjujem 16din kukuruz, oni krecu kruniti 1. Marta, mislim da cu se javiti medju prvima, posebno ako bude tel-kel.
 
Staje 35-40t bez vece muke. Zavisi gde se vuce, kome itd. U Bogojevo znam da su vukli svi preko 30t jer je blizu a kukuruz je bio od nekoga ko ne placa kazne. Dosta sam rekao. Galetin moze vise o ovoj temi da nam kaze.

Kod nas kukuruz na bazi 16.5din za jus.
 
To si u pravu, sa ovom vlagom bi me ujesen ošišali ljudski, da znam da će godina biti u redu sve bih okrunio ovako malo ručna pošto je trenutno luda kuća u državi.
 
Što se tiče vlage nema bojazni da će se kvariti u čardaku najgore vreme je prošlo a krunio sam jel se iskreno bojim da će i kukuruz doživeti fijasko ko soja pa ko velim da malo odvadim pošto će sad sve više kukuruz da se suši i sve će ga manje biti u čardaku a cena je već mesec ipo dana ista a to mi se nesviđa, dosta se više nakrunilo od očekivanog, trebaju i pare za nabavku repromaterijala.
 
Nazad
Vrh