Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Jedno pitanje...da li je i dalje na snazi bescarinski uvoz kukuruza koji nas je unazadio i koji je krenuo proslog septbra a treba da traje do 1. Septembra ove godine.
 
Meni nudili 14.4+ pdv na ugovor samo za veliki pdv. Ta cena je bila i 2016 i 2014. ali za mali pdv. Tako da trenutno nista ne dogovaram. Samo gorivo nije bilo toliko a nije ni bio evro 118. Kod nas u ataru bice kao i sa psenicom gde je jedna kisa u maju pala kukuruza ce biti extra ,tamo gde je nije bilo ,junske kise bogami dace samo malo veci rod od nekog visegodisnjeg proseka. Tako da jos smo daleko od zetve.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Danas sam bio u Ns,usput i do Kaca na Spitu,kakvi su kuukuruzi tamo bog te:bravo:gustina jaka tu kod njih sigurno ce biti preko 13t/ha.A sto se tice soje puno bolja izgleda ta njihova nego ova kod nas u J.Banatu.

Usput cuo sam iz price da nekima nudili na zeleno 15+pdv.
 
A u toj priči jel si čuo i gde nude? Ja sam pre 2 dana ugovorio po 14,95 SA PDV-om, tako da je to na zeleno jako teško da je istina...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
A u toj priči jel si čuo i gde nude? Ja sam pre 2 dana ugovorio po 14,95 SA PDV-om, tako da je to na zeleno jako teško da je istina...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Mislim da covek rece da je iz Beceja.Ali 15+pdv je na bazi JUS vlage sto ove godine tesko ce biti kako je krenulo leto sta ce tek biti na jeseni pitanje jee???
 
Ja ocekujem 15+pdv da startuje za 14% na berzama, tj prema proizvodjacu 15 sa pdv. A gde ce zavrsiti niko ne zna.
 
Da,15 din sa 8%pdv-a je terminska cena za jesen za kukuruz jus ili srps kvaliteta tj 14%vlage.Nema veze ako ga ti doneses sa 20%vlage,svodi ti se na 14%vlage po tablici i isplacuje po ugovorenoj ceni kolicina koju si ugovorio.
 
2016 godine pocetkom avgusta dogovorio prodaju kukuruza. Isplata odmah po 115E tona i druga varijanta prodaja u zetvi po 120E tona. Cene su bile sa PDV i na bazi 14% vlage. Ispostovane bile obe cene.
 
Strmoglavi pad kod nas... Danas predao po 17.4 a još juče je bio 18.3 sa 8% pdv-a. Jbm ti prehladu baš me košta....
 
Da,15 din sa 8%pdv-a je terminska cena za jesen za kukuruz jus ili srps kvaliteta tj 14%vlage.Nema veze ako ga ti doneses sa 20%vlage,svodi ti se na 14%vlage po tablici i isplacuje po ugovorenoj ceni kolicina koju si ugovorio.
To trenutno izadje 127E tona sto je jaca cena nego 2016g. Kod nas jos nema ponude terminske prodaje.
 
Imam ponudu za terminsku prodaju kukuruza za 16.2din sa 8%pdv-a.2016-te sam ga dao za 16,6 i ispalo je super. Nisam pametan sta da radim.
 
Nazad
Vrh