Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
O rodu neću da prićam jer to znaju svi,ova cena o kome se priča neće da bude dugoročna već u decembru će da bude oko 20 din , možda i ranije. Živi bili pa videli.
 
Sve razmišljam hoću li se uključiti u diskusiju ili ne,ali sada kada sam video koliko je obrisanih postova,moram.Meni je ostao celokupan prošlogodišnji kukuruz,nisam ga prodao po 27 jesenas,bilo mi je malo_Očekivao sam u ovo doba 35 dinara,kockao se,izgubio i to je moja odluka koja me je koštala 100.000,00 dinara.Ostavit ću ga za dogodine,jer kao što mnogi na ovome forumu znaju ja ne živim od poljoprivrede pa nije strašno po mene.Međutim ljudi koji žive od poljoprivrede ne zaslužuju da razlika između Budimpešte i naše berze bude veća od 30%.Ja to mogu nazvati samo jednom rečju"pljačka".
 
Mislim da je cena Farmkomerca korektna i to je realnost. Ljudi dzaba dizemo tenziju,to je trzisna cena.
Kome se to ne isplati ne mora se baviti ovim poslom. Ocekujem profit 500 evra po hektaru na ovu cenu.
Imam 12 hektara kukuruza, tj prakticno 500 evra mesecnu platu. Malo li je na ovu bedu.
 
e svasta mogu i procitati ovde ,korektna cena od 10 dinara - strano samo da oce da bude i 5 pa da vidim ko ce ga onda kruniti odma sa njive vratice se ljudi branju,ja sam prodavao berac ali sam odustao pored ove smejurije od cena kukuruza,ali ipak to je samo moje misljenje
 
A sta kazete na ovo,smejurija...
produktna23.JPG
 
po danasnjim cenovniku farm commerce placa 13.50 din sa pdv-om do 14% po nekim informacijama podici ce se na 16.50
 
O rodu neću da prićam jer to znaju svi,ova cena o kome se priča neće da bude dugoročna već u decembru će da bude oko 20 din , možda i ranije. Živi bili pa videli.
iskreno se nadam..........ako malo bolje razmislite i vrtite film unazad pad cene kukuruza je poceo kada je izasla na videlo afera sa zalihama, pa naravno bagra se mora jeftino namiriti jer nece valjdda oni puci....boze sacuvaj...seljak je tu za pucanje i deranje koze s ledja
cim se zalihe povrate smirice se i cena na trzistu
 
Interesantno je da mesaona stocne hrane placa 13,50 din/kg za stari kukuruz zarazen aflatoksinom, a nov rod,koji je zdrav 10,50 din/kg.???
Izgleda taj aflatoksin nije ni tako stetan.U stocnoj hrani sigurno zamenjuje sojinu sacmu ili aminokiseline.
A u ljudskoj ishrani ce uskoro zameniti meso.Postacemo vegetarijanci.
 
nema logike da kukuruz bude 10dinara pa to je ponizavajuca cena bez obzira kakav je rod.ove godine nece biti rekordnog roda u to sam ubedjen.kukuruz je bolji nego prosle godine za 30% nista vise. ima delova srbije u kom je gori nego prosle godine.kod mene je i posejan manje a i rod je saren.cena je trenutno oko 900din 40kg ili 22.5din u apotekama jer nema otkupa pa neznam pravu cenu.ocekujem da za dva meseca kukuruz bude 20din minimum.neverujem da ce se isplatiti da nasi lopovi uvezu kukuruz iz amerike koji je skuplji od naseg.ovo je cista pljacka seljaka.ovo je najveca sramota koja je mogla da nas zadesi.dizel 150l =15kg kukuruz jer to normalno?o kakvoj mi zaradi pricamo ovde
 
Nazad
Vrh