Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Okrunio danas 3,5 vagona u dzakove po 16 din. sutra nastavljamo ostalo,pa se ija resio muka.
 
Za danas najavljen pad cene videcemo da li je informacija pouzdana.U pravu si Dragane u avgustu ne znam sta treba ocekivati guzva je sa krunjacima ali ponuda je pri kraju ali zato sve zivuljke izlaze na videlo.
 
Ipak informacija dosta dobra od sutra cena je 16,20 sa pdv i skoro da i nema potraznje po toj ceni.
 
U Crepaji je danas isao po 16,5 sa pdv, ljudi cekaju krunjace na red, bas je navala da se okruni to malo sto je prostalo. Najveci frajeri svrsavaju poslednji:haha:
 
Ja sam danas okrunio drugi čardak, nešto sam ostavio za nas a jedna zmajevka je otišla po 15.5 din. sa pdv-om.
 
Jedan moj drugar je preključe krunio i vukao za Čurug pšo 16.20. On je imao veću količinu i baš je tražio gde bi mogao prodati kukuruz, ali ništa bolje nije mogao da nađe. Eto, ni on nije znao za te iz Čeneja...

A sa ovim otkupljivačem kojem sam dao kukuruze dosta sarađujem, nikad nije imao prvu cenu, al' je zato izuzetno korektan i nikad sa njim nisam imao nikakvih problema. Nekad je važnija sigurnost nego malo veća cena.
 
To jeste,mada sa ovima ni ja nikad nisam imao problema,juce sam skrunio oko vagon a danas zbog nestabilnog vremena nisam stigao da odvezem do njih, sutra cu pa javljam ima li nekih promena...
 
"Туринка" Турија 16,10 дин. са ПДВ. "Демакс" Србобран 15,50 дин. са ПДВ.
 
Kod nas je jedan od jacih proizvodjaca prodao 30 vagona na zeleno, cena, okvirno, mislim 110e/tona, jbg, ne znam da li je sa pdv ili bez.
 
Ko kupuje na zeleno kukuruz? kod nas nisam nikad cuo da je neko prodao na zeleno,jel to ide sad na primer ako je 110e tona po jus kvalitetu ili?
 
Nazad
Vrh