Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Kukuruz ce na 18 ,relativno brzo,soja na 41-42,to sto pojedini bulazne o ceni tipa 10 din,kravi o ....rep.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
tako smo i lane cekali cenu pa smo neki jedva prosdali soju a neki i sad drze u silosima lanjsku robu :ppozdrav: https://vukajlija.com/neki-cete-da-poginete-a-neki-cemo-da-prezivimo/557720[h=2]preživimo[/h][FONT=&quot]Jedan od bitnijih delova svakog motivacionog govora kojim se šalje u smrt topovsko meso specijalno, samo u tu svrhu dovučeno na mesto bitke.[/FONT]
[FONT=&quot]Izgovara se tako što se prvi deo rečenice kaže glasno, a drugi malo tiše i uvek prolazi. E sada da li prolazi zbog niskog koeficijenta inteligencije mesa ili uzavrele krvi koja zagluši uši pred boj, ne zna se, ali masa kao hipnotisana trči ravno u smrt, dok je komandant posle naredbe za juriš, malo zastao da posmatra spektakl.[/FONT]
- Junaci. Neprijatelj upravo prlelazi reku i pred vratima je našeg grada. Samo mi stojimo između njih i našeg golorukog naroda. Jesu brojini. Jesu opremljeniji. Ali oni nemaju srca i ne brane svoja ognjišta. Ne brane svoje svetinje. Boj ne bije svetlo oružje, već boj bije srce u junaka!!!
- TAKO JEEEEEEE!!!!!
- Braćo. Idemo sada u smrt. U smrt ili pobedu. Idemo napred za otadžbinu. Jeste, treba kuraži za ovo, jer ispred nas čeka pakao, i jeste, neki ćete da poginete, a neki ćemo da preživimo, ali najbitnije je da će nas sve vekovima pamtiti, a naša imena će i naši potomci sa poštovanjem izgovarati.
- TAKO JEEEEEEE!!!!!
- JURIIIIIIIIIIŠ!!!!
- AJMOOOOOO!!!
- Ja ću vam se pridružiti čim vežem pertle.

 
Kod nas ljudi silosi su prepuni, almex u zr dnevno je primao i preko 200vagona . Gde god prodjes kukuruza ima ,kipuju ga ljudi na otvorene prizme. Ima i firmi koje ljudi obilaze ali kako vise nema gde i one ce izgleda primiti deo kolaca. U svakom slucaju nadam se nekoj ceni na gore tamo dec ili kasnije na prolece.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ovako, tržišna realnost posla sa izvozom govedine u Tursku, 5.000 tona za sad, a od proleća proširenje kvote na 10.000 tona godišnje

1) otkupna cena bejbi-bif junadi do 2,3 evra za živu vagu

2) otkupna cena starijih kategorija do 2 evra

3) tu će upasti i otkup za famozne EU preferencijale

4) raspitajte se kod komšija govedara koliko kukuruza i soje treba za takav tov pa radite obračun

5) premija za mleko od Nove Godine isključivo za mleko extra klase, subvencije za matičenje od 2020. godine ne postoje

* * *

Tržišna realnost za prerađivačku industriju i uvoznike:

- trajno ukidanje svih uvoznih ograničenja i carinskih dažbina

- pratite razvoj priče sa zahtevom mlinara za uvoz pšenice poboljšivača

* * *

Tržišna realnost u pogledu "velikih" farmi tipa Matijević, Kostić, famozni Tenis, Arapi:

- dato dovoljno zemlje za podmirenje sopstvene stočne proizvodnje

* * *


Tržišna realnost u pogledu veličine poseda:

- imaš 30-50-70 hektara zemlje, zalogaj si za lokalnog "tajkuna-veleposednika" kako bi on ukrupnio svoj posed i njegov apetit će podržati i ova i bilo koja druga vlast koja nije komunistička

- imaš 10-15-20 hektara, zalogaj si za nesretnike sa 30-70 hektara kako bi se i dalje koprcali, njihov apetit će se potpomoći poreskom politikom na način da će sve preko pola hektra zemlje u Panoniji, a za dve godine i niže Save i Dunava, iziskivati astronomske iznose na godišnjem nivou

- evo ti primer da ne lutaš mnogo: prošle godine, po proceni poreske uprave, osnovica za porez na imovunu u mojoj opštini je bila 200 hiljada dinara za hektar zemlje 4. klase, nema razlike dal je trstik, livada il njiva, gleda se klasa, a ove 500 hiljada batice. Za porez na prenos apsolutnih prava, pri prodaji, bez obzira na klasu, minimalna osnovica, bez obzira na klasu, je 1 milion dinara, pa se ti puši. A ako pretrkeljišete sopstvena rešenja videće te isti trend.

* * *

To što ja pišem po forumu: "Car je go !" ne znači da vičem: živeo car, naprotiv.



* * *

Niti su nas pod sankcijama držali, niti su nas bombardovali, niti su nam petokolonašku vlast instalirali, niti nam emigrante uvaljuju, da bi ovdašnji seljaci i radnici udobno živeli, već da bi multinacionalni kapital oplodili.

Dođi sebi dok još imaš kome !


* * *

NIKADA više, pri ovom kursu evra, kukuruz neće vredeti 19 dinara.
 
Evo ovako, tržišna realnost posla sa izvozom govedine u Tursku, 5.000 tona za sad, a od proleća proširenje kvote na 10.000 tona godišnje

1) otkupna cena bejbi-bif junadi do 2,3 evra za živu vagu

2) otkupna cena starijih kategorija do 2 evra

3) tu će upasti i otkup za famozne EU preferencijale

4) raspitajte se kod komšija govedara koliko kukuruza i soje treba za takav tov pa radite obračun

5) premija za mleko od Nove Godine isključivo za mleko extra klase, subvencije za matičenje od 2020. godine ne postoje

* * *

Tržišna realnost za prerađivačku industriju i uvoznike:

- trajno ukidanje svih uvoznih ograničenja i carinskih dažbina

- pratite razvoj priče sa zahtevom mlinara za uvoz pšenice poboljšivača

* * *

Tržišna realnost u pogledu "velikih" farmi tipa Matijević, famozni Tenis, Arapi:

- dato dovoljno zemlje za podmirenje sopstvene stočne proizvodnje

* * *


Tržišna realnost u pogledu veličine poseda:

- imaš 30-50-70 hektara zemlje, zalogaj si za lokalnog "tajkuna-veleposednika" kako bi on ukrupnio svoj posed i njegov apetit će podržati i ova i bilo koja druga vlast koja nije komunistička

- imaš 10-15-20 hektara, zalogaj si za nesretnike sa 30-70 hektara kako bi se i dalje koprcali, njihov apetit će se potpomoći poreskom politikom na način da će sve preko pola hektra zemlje u Panoniji, a za dve godine i niže Save i Dunava, iziskivati astronomske iznose na godišnjem nivou

- evo ti primer da ne lutaš mnogo: prošle godine, po proceni poreske uprave, osnovica za porez na imovunu u mojoj opštini je bila 200 hiljada dinara za hektar zemlje 4. klase, nema razlike dal je trstik, livada il njiva, gleda se klasa, a ove 500 hiljada batice. Za porez na prenos apsolutnih prava, pri prodaji, bez obzira na klasu, minimalna osnovica, bez obzira na klasu, je 1 milion dinara, pa se ti puši. A ako pretrkeljišete sopstvena rešenja videće te isti trend.

* * *

To što ja pišem po forumu: "Car je go !" ne znači da vičem: živeo car, naprotiv.



* * *

Niti su nas pod sankcijama držali, niti su nas bombardovali, niti su nam petokolonašku vlast instalirali, niti nam emigrante uvaljuju, da bi ovdašnji seljaci i radnici udobno živeli, već da bi multinacionalni kapital oplodili.

Dođi sebi dok još imaš kome !


* * *

NIKADA više, pri ovom kursu evra, kukuruz neće vredeti 19 dinara.

Ja mislim da hoce i to vrlo brzo. Sa prvim kisama i snegom ide na 150e/t. Moj silos je spreman za 2 dana, i sve sipam kuci. Mk, Viktorija i ekipa zao mi je, nema za vas ulaza, izlaza, rastura, telehendera itd itd.
 
Ovo je tema o ceni kukuruza gde ljude uopšte nije briga za bebi bif, premije za mleko, subvencije za matičenje, EU preferencijale, analize veličine poseda i ostali off. Kome je skupo i neće da plati kukuruz neka ga seje sam i kraj priče.
 
NE NE i NE !!!

Nije off !!!

Ako vi možete da cvilite da je kukuruz jeftin, i mi neki možemo da kmečimo da je skup !!!

A i naslov teme kaže: " ... i predviđanja njenog kretanja " !

Sve napisano su argumenti za moj stav !

I ne pristajem da ste VI, ratari, ucveljeni tamo nekim tržištem !!!

TRŽIŠTE batice pa kom opanci kom obojci, dosta je bilo vašeg držanja za perčin cele države !!!

Dedera te sad na barikade i na džadu, a sokolovi !
 
брадоња текст онај најдужи је стварно нешто добро си га написао превазишао си себе љутили се ми или не стварно је добар без сточарства нема ратарстваа ово чекамо барже чекамо да нарасте дунав је свирање одушевио си ме

- - - - - - - - - -

чињеница је мој бабо тако каже да су чобани паметни људи јер имају пуно времена да размишљају
 
Ćuj ovoga "bez stočarstva nema ratarstva"...možemo i ovako "bez ratarstva nema stočarstva"..kakvih ljudi ima neverovatno.Još da mi vi i slični određujete cenu.Cena kukuruza u Evropi se ustalila i ima te manje skokove u toku nedelje! Svakako da ne treba prodavati po 14 din jer ta ustaljena cena u Evropi daleko veca i iznosi nesto preko 20 din u proseku

Uros Davidovic

Администратор · 4 ч.

Kukuruz raste vec peti dan zaredom na svetskim tržistima. U nedelju u emisiji Bolja zemlja ,pojavice se stručnjak , analitičar, direktor jedne velike firme i reći svoje mišljenje o perpektivi rasta cene. Snažno savetujem drage poljoprivrednike da sačekaju i NE PRODAJU ga za 14 dinara. Naravno, to je samo lično mišljenje a više informacija dobićete u nedelju ujutru. Hvala
 
ма друже па видиш како чви из врбаса одређују цену па велим да и ја пробам ја од ових твојих немогу ваљда бити лошији
 
А ко вас шта пита?Ајд буни се кривична пријава итд...Нема слоге у нашем народу,док је не буде овако ће бити јер тако је кроз Историју...:off_topic:
 
O kakvom tržištu se ovde lupeta? Na pariskoj berzi kukuruz je 20 dinara a u Milanu 23 dinara.
 
Nazad
Vrh