Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Danas u Gebiju obaveštenje, od predatog kukuruza 2/3 mora odmah da se proda, cena 13,80. Samo 1/3 može na lager, e to je lopovluk.
 
Ako si odlucio da kod njega izrucis robu, to je vec neka vrsta saradnja dakle tebi odgovara takav uslov ( citaj prihvatis), onda na to ni sud nemoze nista, pogotovo ako jos i ne plati i onda NISTA! Provereno evo imam i sudsko resenje u ime naroda. Srbistan.....
 
Slažem se, a sta ako i drugi uvedu tu praksu. Pa primene i na žitu.?? Za soju isto vec obavezna prodaja.

U nasem selu je kod napr. MK obavezna prodaja soje odavno obavezna (a i kod nekih drugih)... Ne daju ugovor, ako ne uzmes nesto na odlozeno, a nemaju opciju da predas na lager, ako nemas ugovor...
Mozda cu iduce godine uzeti napr. 100 kg uree na ugovor :haha: pa da mogu na lager (vec znam da to nece da ide, jer ce neko da izmisli nesto... ali no...).
Ljudi, samo sopstveno skladiste, pa kako god... drugog resenja nema. Vidim i nas kolega iz Stapara pravio sopstveno skladiste. Svi tako. I za zrnastu, i za ostalu robu... za par godina i ovako ce biti kilavo, a kamo li bez sopstv. prostora za sklad. robe.
Cenu kukuruza ne znam, ni zrno nismo prodali ni prosle (nije ni rodilo), ni ove godine (skladistili kako god smo mogli, nece da se kvari, to je sigurno).
 
Danas bio covek iz ADE kod mene,drugar mu radi u GEbiju, i rece mu da ce kukuru otici na 11-12din...sta reci:sta:
 
Danas bio covek iz ADE kod mene,drugar mu radi u GEbiju, i rece mu da ce kukuru otici na 11-12din...sta reci:sta:

:haha::haha: koliko navijas za cenu suncokreta toliko spustas cenu kukuruza,i to vec godinama tako..ubacis rec "sta reci" a u opkladu da ga ne proizvodis vec kupujes...ma samo navijaj
 
@spajki
Nisam prodao ni kilu kukuruza. Cekam. Imam osecaj da ce mi skladiste isplatiti samo sebe za godinu dana.
 
Nazad
Vrh