Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
AJde reci da nisam bio u pravu sto se tice onda cene???

Kako si bio u pravu kad sam onda prodao po 19.5. Svi ste pricali da ce biti 8 dinara...cas mi rekao rodjak iz Rumunije cas ovaj cas onaj...ma bolje ne pisi takve gluposti ovde
 
Ja koliko znam tad je bilo rijec o suncokretu a ne o kukuruzu.Mi ovde ga slabo sejemo tako da se ne tresemo toliko oko cene suncokreta i kukuruza.:osmeh:

- - - - - - - - - -

@spajki
Nisam prodao ni kilu kukuruza. Cekam. Imam osecaj da ce mi skladiste isplatiti samo sebe za godinu dana.

Bice lepa cena kukuruza tamo posle Nove godine.
 
Jeste,kazu i svinje ce na 100 din kg,pouzdani izvor.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока


Neka idu profesore sto se mene tice i na 50din kad nemam sad turu.:ppozdrav:

Ja sam rekao ovde prvi kad je cena bila 13.8din kukuruza a svi dobijali 15.5-16din, eto vec stigli na 14din znaci da sam bio u pravu.
 
@spajki
Nisam prodao ni kilu kukuruza. Cekam. Imam osecaj da ce mi skladiste isplatiti samo sebe za godinu dana.
Često se desi lepa zarada iz svog skladišta ali isto tako se desi i lep minus i gubitak čekajući tu neku "pravu" cenu.I ja sam prosle godine ostavio soju u svom magacinu-i pogrešio.
 
Mi smo proizvodjači , naše je da proizvodimo , a trgovci neka trguju . Ipak , naravno , može se svako baviti i sa dva i više zanimanja . Može čovjek nakon proizvodnje pokušati da poveća sredstva pa da se okuša u trgovini tako što će čekati sa robom , ali onda zašto baš da trguje kukuruzom , može za taj novac od kukuruza u oktobru da kupi i neku drugu robu , npr neke akcije , valutu , zlato , nekretninu ili neku drugu robu , može da uloži u berzu , neki brzi biznis, ,..itd, itd.
 
I šta.. i dalje nema cene. Američki nas prešišao na obe berze, mislim da se to nikad nije desilo. Uvek smo bili jači sa cenom od 2 do 4 din a rodilo im samo tako. Kako se ovde kraduckaaa

o02t5c.jpg
 
Stvarno su smradovi zašto jus nije 15%...?Što bi moglo da se reši a nama kao proizvođačima bi bilo mnogo bolje jbg

Pitanje je zasto ne svode sad na 14% kad je vecini vlaga ispod 14%. Meni je bila 13.4% i 13.2% i skinuli mi 0.5% za rastur a nista nisu dodali na tezinu do 14%, mogli su bar da ne skidaju taj rastur, nisu to neke kolicine ali ne volim kad me kraduckaju
 
Nazad
Vrh