Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Bila bi sada dobra cena da siptari nisu podigli carinu. Bas mi se i soferi(siptari) zale da su ih sjebali sa tim akcizama.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ove cene sa svetske berze nisu tačne. Ide ta prikazana cena +200-300€ a možda i više po hektaru keš subvencije b
Kada bi kod nas bilo tolikih subvencija nebi valjalo za forum. :D Ova tema bi zamrla a mi bi sada bili po banjama umesto što kalkulišemo ovde da ućarimo 0,5dinara po kg. 0,5din=500din/tona ili ti 4€. Pa malo li je na tonu. :D
Ne bi bili po banjama već bi tražili još zemlje u zakup i podigli bi arendu na hiljadu eura po kj

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока
 
Evo pariz ako uspem......
ymLkgpn.png
[/IMG]

nazalost nista se nevidi ali cena za tonu oko 200 eur. silo u Bayonee-u. Od nas oko 2200 km. Pa ko hoce nek izvoli.....
 
Bice kukuruz i 22 dinara, samo polako kad krene zetva i vide kakv je dobar kvalitet.

Nazalost nece. Samo ako ode u izvoz.
Prosle godine susa i imamo ga za 15.5 dinara.
Sledece ima da bude 10 dinara u ovo vreme, ako se ne izveze. Zivi bili pa videli.
Sendvic za mene i 1000 dinara. To sam dobio u decembru kad sam rekao da nece u Avgustu biti 20 dinara, kad se vodila prica da su cardaci po Vojvodini prazni.
Nazalosto malina po 250,kukuruz po 32 samo u snovima vise...
 
Pa naš kukuruz se redovno izvozi za italiju, a i dalje.

Tacno to je duplo blize od Fr sto je naveo kolega @steve i kamionski prevoz se isplati na ove cene. Ovo da je neka Juzna Korea po mentalitetu napravili bi do Bara zeleznicu 200km/h da ide voz i da izvozimo preko luke robu u ceo svet. A posto je ovo okupirana teritorija dobro nam daju da radimo i malo kamioncicima.
 
Ista priča i ovde , za izvoz odavde ide u luku Split kamionima . Raspitao sam se , razlika izmedju kamionskog i vozom prevoza na tu daljinu je oko 0.02e/kg , taman za nas da zaradimo . Čak pruge i postoje samo treba modernizovati .
 
Ma ne vredi to. Njih zanima samo gde moze malo drpiti, starletu na jahtu voditi i tako to. Posao i bolji zivot za narod (pa i njih same, jer onda ce iz realnih prihoda moci uzeti a ne od MMF-a) ih zabole samo tako. Putevi da se prave rucno metar po metar uradilo bi se, a ne sa masinama.
 
Ma prodaji samo od cekanja vise leba nema sad ce doci novi i prodaces rod 2017 duplog boljeg kvaliteta nego sto dolazi ovaj novi
 
Nazad
Vrh