Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
18.7 i 19din kod nas. Ovi jeftiniji imaju bolju tablicu, od skupljih pa ispadne isto. Na kamion 0.5-0.6din bolje.
 
Isto cim predje 20 din sa pdv 8% prodajem 1/3. Posle nek bude 25din, napravio sam plan prodaje i toga se drzim.
 
Dušane i Bojčetiću, da li vam je kukuruz kući, ili ga držite na lageru, kada planirate realizaciju dela kukuruza po cenama koje ste naveli?
 
1/3 20din sa pdv, kada bude ako za 10 dana onda tad. 22.5din opet kada se to desi i 25din je poslednja 1/3 a najkasnije do 15.7.2018. Ne placam lager niti susenje itd, kukuruz je na sigurnom u najsigurnijoj firmi u selu:ppozdrav:
 
Dušane i Bojčetiću, da li vam je kukuruz kući, ili ga držite na lageru, kada planirate realizaciju dela kukuruza po cenama koje ste naveli?

Meni je sav kukuruz na lageru u jednoj zadruzi u Crepaji. Cim dodje ocekivana cena prodajem polovinu, ostalo ceka kada dodju rate kredita.
Ja bas ne verujem da cena moze otici do 25 din, voleo bih da moze...
 
Hvala. Nisam ni ja optimista za 25 ali gotovo sam siguran da ove godine dolazi do 20. Ali ko to zna. Moj je u ambaru, a nisam pametan da li prodati deo pa uzeti azotna djubriva na ceni kukuruza od 20 dinara.
 
MK daje sigurno 18.50din samo se cenkajte mozda moze i vise cak do 19din...nemaju kukuruza dosla voda do grla.

- - - - - - - - - -

MK je dno dna...mada je kod nas u mk 17.6 bilo pre par dana...sad ne znam


slazem se, kod MK tel-kel 15% svi drugi digli na 16% hahaah jbt. U principu kada oni daju 18.50 kod drugih je minimum 30-50 para skuplji, a tek sto se gleda lom zrna kukuruza , primese itd... no comment!
 
"Nemaju kukuruza..." čim si ga predao kod njih-imaju taj kukuruz.Da li je neko od vas izvlacio taj kukuruz napolje da bi ga prodao nekom drugome?Nije iz razloga sto se toliko nakarikaju troskovi da se ne isplati vaditi ga.Tek kada roba posle zetve zavrsi u nasim magacinima-silosima,a be kod njih,videces kako ce lepo razgovarati sa nama o uslovima prodaje,placanja,procentima,lomu,defektu,prevozu.....Kako su ove godine izasli sa mesecnim lagerima od 0,5-0,8% a do sad je bilo obavezno 1%(ne govorim za mk vec uopste)?Znaci imaju prostora za smanjivanje %.
 
Nazad
Vrh