Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Jutros kupio na pijaci u Rumi 2 metra za 4.000 dinara...
Znači 20 din. po kg....
Padala kiša i susnežica,ponuda nije bila neka,al je zato bio jedan sa kamionom (verovatno nakupac) i tražio 2.500 po metru...
 
Čim ga uzmem u ruke znam koliko ima...:osmeh:
Prešlo je mnogo desetina tona razne "zrnaste"robe preko mojih leđa,a uvek sam tovarim sa prikolice u auto,nikad ne dam prodavcu,njegovo je samo da dodaje džakove i otvara mi vrata od auta...::suncanje::
Svaki džak je 47-48 kod nakupaca,kod privatnika bude i preko 50....
Uvek pitam čoveka koliko ima u džaku i kolika je cena...
Uglavnom su pošteni,ali gledim uvek da kupujem od privatnika, seljaka-paora iz susednih sela (M.Radinci,Dobrinci,Kraljevci), kao nekakav mini-lokal patriota...::super::
Pa i ambalaža i njegov trud da upakuje,izmeri,natovari,iznese na Pijacu nešto (valjda) vredi...
Ali kad ga pitam koliko ima u džaku,kaže,ima 48 kila,uglavnom....
Jutros ovi su imali oko 49 kg nije mi vaga baš precizna,a nijedan džak mi nije na nogu pao da znam "u brucu"....:haha:
A čovek reče da imaju 50...
Pa dobro,nek bude da me je zajebo za jednog Rogonju,ne više...:ppozdrav:
 
Cini mi se da cena ide ispod 17din sve sa pdv u okolini cujem vec 16.80

Послато са LG-K350 уз помоћ Тапатока
 
У октобру и новембру, ове године, извезено је свега 59.440 тона кукуруза и то углавном у државе региона. Забрињавајуће је то што је ова количина чак 90 одсто мања у односу на исти период 2016. када смо на страна тржишта пласирали око 569.000 тона кукуруза.


http://www.politika.rs/scc/clanak/394894/Izvoz-kukuruza-smanjen-za-90-odsto
 
Moracu da se prilagodjavam, drugim recima da vise radim i drugih stvari osim suvog ratarenja..., a nije bas da volem da radim::spreman na sve::
 
Ma jok, to je ova sada godina. Po cenu 3 godine da sam u minusu sa ratarstvom necu toviti svinje:ppozdrav:
 
Cena je u duhu stranih trzista i sto vise ide vreme vise se kajem sto nisam sve prodao po 19.x din sa njive.
 
Nazad
Vrh