Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
eograd, 20. oktobar 2017.

Državne robne rezerve predložile su Vladi da donese odluku o otkupu 22.000 tona merkantilnog kukuruza ovogodišnjeg roda po ceni od 23,00 din/kg.
 
2012-te je bilo otkupljeno preko 150.000 tona, i ta količina je već lepo pokrenula tržište, a ovo je sića, tek da se neke partijske kolege potpomognu.
 
Gde su partizani koji su vise voleli da ne rodi jer ce cena nadoknaditi sve, te ce jos bolje proci jer ne lome masinerije? U misiju rupu svi do jednoga?!
O kojoj ceni pricate da je kao OK, 23 din? Mozda nekima?!
Pa ljudi ja sam rod 2016 prodao negde u Maju po 16.5 din, necu napisati proslogodisnji prosek, a da bi bio na istom kao prosle godine eto cekam cenu od 183.3 din! Ali kad ce ne znam, pa nekako bas se sekiram da li ce dostici i tih 3 para!!!
Tako da ...!!!
 
Iscupace nas domace stocarstvo,posto ce tesko izvoz funkcionisati sa cenom najvecom u svetu.O kvalitetu da i ne pricam.:osmeh: Ko se tu uklopi,uklopi,a ostali mozemo samo zaplakati.Onako zajedno i ratari i stocari.
 
Ima dovoljno kukuruza za domace potrebe, ovo ludovanje cene je posledica traznje fabrika stocne hrane, a ne stocara I izvoznika.
Uostalom vlada uvek moze da zabrani izvoz u svrhu odrzavanja domaceg stocarstva, stogod to znacilo.
 
Upravo to, medjutim i BiH kupci kojima smo mi blizu (idu na Bogojevo) su podigli cenu. Fabrike stocne hrane u okolini Subotice nemaju dovoljno robe pa su poceli medjusobno da se utrkuju ko ce kupiti vise robe da bi imao za deo sezone, jer su svesni da nece imati dovoljno sirovine. Kada nemas sirovine gubis kupce (Albanija, Kosovo, Makedonija, BiH pa i Hrvatska) a osvojili su ta trzista. Sve u svemu duga je godina videcemo kako ce ici dalje.
 
Pidikanac jel na djak 20 dinara?

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh